Cihazım neden mevcut RAM'in tamamını kullanmıyor?


12

Cyanogenmod 7.2 ile bir Nook Color'ım var (mSD'de) ve Nook Color'ın 512MB RAM olması gerekiyordu (ürünün sayfasında böyle söylüyor).

Menü'yi açtığımda (masaüstündeyken alt çubukta)> Uygulamaları Yönet> Çalışıyor, sol altta 95MB kullanıldığını ve sağ altta 174MB boş olduğunu söylüyor. Bunlar yaklaşık 270MB, RAM'imin bozuk olduğu anlamına mı geliyor? Neden 512MB RAM'in tamamını kullanmıyor?


2
Bu soru (ya da türevleri) bu sitede ortaya çıkmaya devam ediyor, bu yüzden bunu biraz genelleştireceğim ve mevcut RAM ile toplam fiziksel RAM'e karşı "topikal bir soru" olarak kullanacağım.
eldarerathis

Yanıtlar:


11

Cihazınızda 512 MB RAM bulunmasına rağmen, ayarlar hemen hemen her zaman tüm fiziksel RAM'i değil, kullanıcı işlemleri için kullanılabilir olan RAM'i bildirir . Bu, şu anda kullanılan herhangi bir belleği bildirmeyeceği anlamına gelir:

  • Android'in sistem düzeyinde işlemleri
  • Sıklıkla paylaşılan bellek kullanan GPU'nuz
  • Hücresel bir radyo çipinin çalışması gereken herhangi bir bellek (sizin durumunuzla alakasız)

Bu bellek yer almamasına rağmen, bu edilmektedir sistem tarafından kullanılıyor. Bir sistem monitöründe raporlamak çok da önemli değildir çünkü işletim sistemi temelde sonsuza kadar kendisini tutacaktır (sonuçta, işletim sisteminin de düzgün çalışması için RAM'e ihtiyacı vardır). Bu RAM'i sistemden "geri" alabilmenin hiçbir yolu yoktur, ancak telefonunuz temelde onsuz çalışmayı bırakacağı için yine de istemezsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.