Mesaj gönderirken otomatik tamamlamayı nasıl kapatabilirim?


21

Mesaj yazarken otomatik tamamlama özelliğini nasıl kapatacağınızı bilen var mı?

Bazen mesaj atmak istiyorum ve cihazımın ne düşündüğümü söylemesini istemiyorum. Diğer zamanlarda bu sorun değil, ancak bazen otomatik tamamlamayı kapatmak istiyorum.

Telefon ayarlarına baktım (sanırım çok zor değil ...) ve buna izin verecek hiçbir şey görmedim.

Bunun nasıl yapıldığını bilen var mı?

DÜZENLE:

Droid X kullanıyorum.


Hangi klavyeyi kullandığınızı bize söylemeniz gerekecek, çünkü hisse senedinin otomatik tamamlanmadığını düşünüyorum.
Arda Xi,

Eminim ne demek istediğini değilim ... Sadece bu oyuna gerçekten yeniyim bu yüzden ... Ben DroidX birlikte gelen standart textmessage düzenini kullanıyorum, birkaç hafta önce benim droid var
EJC

Belki de buna otomatik tamamlama adı verilmez ... Yazarken, tuşların üstünde açılan çubuğu devre dışı bırakmak istiyorum. Otomatik tamamlama benziyor, ancak aslında kelimeyi tamamlamak için önerilerden birine dokunmanız gerekiyor ...
EJC

2
Sorunuzun yanıtlandığını biliyorum, ancak yalnızca bazı telefonlarda birden fazla klavyenin mevcut olduğu gerçeğini ortaya koymak istedim, yani Samsung'umda Samsung klavyesi ve Android klavyesi var. Samsung'un otomatik tamamlama işleminden nefret ettim; Ancak, Android'e geçtiğimde, yalnızca boşluk çubuğuna çarptığımda veya noktalama kullandığımda etkinleştirilen otomatik tamamlama özelliğine sahip. Aksi halde, aslında yazdığım kelimeyi kullanır. Zaten 2.2 de. Bu içeride Settings -> Locale and text -> Select input method.
Şans

Yanıtlar:


18

Aşağıdakiler HTC Incredible'ta benim için çalışıyor. Umarım ayarlarınız benzerdir.

Ayarlar> Dil ve Klavye> Giriş> Metin Girişi> Tahmin seçeneklerini seçin. Öngörü işaretini kaldırmanız gerekir.


1
Ah teşekkürler. Ayarlar benzer, ancak biraz farklı. Yol, Ayarlar> Dil ve Klavye> Çoklu Dokunmatik Klavye> Önerileri Göster'dir. Bunu görmeliydim ama göz ardı ettim. :) Teşekkürler!
EJC

1
Evet, bazen ayarların tüm telefonlar için aynı olmasını diliyorum. Yardım ettiğine sevindim!
gary

1

4.0.4 olan bir Nexus S'm var ve Ayarlar / Dil ve Giriş / Yazım düzeltmesini kapattım, ancak SMS yazarken hala beni düzeltiyor. Sonra başka bir ayar bulundu: Ayarlar / Dil ve Giriş / Android keyborad -> bunun yanındaki ayarlar düğmesine basın, sonra aşağıya doğru seçim önerileri gösterdiniz (bunu her zaman gizlemek için çeviriyorum )


yardım etmedi. Otomatik düzeltmeyi Off (Kapalı) olarak ayarlayın: youtube.com/watch?v=3Up_p7vzdQs
user14209

1

HTC One VX için

Ayarlar> Dil ve Klavye> HTC Sence Girişi> Gelişmiş Ayarlar> (kapalı) Kelime Tahmini.


1

Telefonumu ilk aldığımdan beri (otomatik tip / otomatik düzeltme / kelime tahmini) açtığımı biliyordum, ancak şimdiye kadar nasıl kapatılacağını bulamadım.

Samsung Galaxy S cihazımda bir Android klavye kullanıyorum. Uygulama alanındaki ayarlar altındaki telefon için klavye seçenekleri ve yazma seçenekleri vardır, ancak bunların hiçbiri klavyenin özelliklerini değiştirmez.

Bu özelliklere klavyeden, alt satırdan erişilir (ilk yazmaya başladığınızda göründüğü gibi). "Git" düğmesinin yanında bir ayar düğmesi (dişli veya dişli gibi görünüyor) var. Klavyenizin otomatik olarak yaptığı tüm özellikleri açmak veya kapatmak için aradığınız tüm gerekli ayarları bulacaksınız.


0

galaksid s4 üzerinde, uygulamalarınızdaki ayarlara giderek "akıllı" metni kapatabilirsiniz. Ayarlar ... Dil ve klavye. Ayarlar (dişli çark) tuşuna basın ve ardından "akıllı" metni kapatın.


1
Cevabınız yardımcı olmuyor, bu "akıllı" metin nerede, JB'de göremiyorum ...?
t0mm13b

0

Android'de, Ayarlar'da - Yerel Ayar ve Metin - Otomatik Tamamla'da bulundu. Öneriler kelime çubuğunu ayrı ayrı değiştirildiğinden hala kullanabilirsiniz.


0

Android işletim sistemi için 10/20/2014 tarihinden itibaren. Ayarlar / Cihazım / Dil'e gidin ve giriş yapın. Samsung Klavye için Ayarlar simgesine tıklayın. Orada diğer öğelerin bulunduğu Otomatik Değiştirme'yi göreceksiniz.


1
DROID X'te (bir Motorola cihazı) bir SAMSUNG klavye olduğundan emin misiniz?
Izzy

0

Galaxy Note için 3 Ayarlar -> kontroller -> dil ve giriş'e gidin, Samsung klavye ayarları simgesine tıklayın, otomatik değiştirmeyi devre dışı bırakın


-1

İzlemeyi kapat. Bu, aynı yazılım bitlerini kullandıkları için tahmin bölümünü devre dışı bırakmayı imkansız hale getirir. Ardından öngörüyü devre dışı bırakın.


-1

Samsung Galaxy Glide'im var. Akıllı metin özelliği, aşağıdakileri yaparak kapatılabilir:

  1. GO SMS Pro'yu kullanarak bir metin gönderdiğinizde normalde yaptığınız gibi bir metin penceresi açın.
  2. Sol alt köşede, telefon ayarlarınızın simgesiyle aynı olan ayarları göreceksiniz.
  3. Bu düğmeye basın, seçebileceğiniz bir ayarlar ekranı açılacaktır.
  4. Akıllı metin ayarının işaretini kaldırın ve voilà - metin yazmaya çalışırken daha fazla can sıkıcı otomatik tamamlama!

ayy. bu sol el köşesi olmalı .... üzgünüm!
JANET

1
Caps Lock tuşunu klavyenizin sol tarafındaki shift tuşunun üstünde bulmalısınız.
ale 21
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.