Metinleri tabletime nasıl iletebilir ve yanıtlayabilirim?


11

Android 4.0.1 çalıştıran bir tabletim ve 2.2 çalıştıran bir cep telefonum var.

Tabletim üzerinde çalışırken, metinlerimin ve telefon çağrılarımın bir SIM kartı olmayan tablete yönlendirildiğini ve onlarla iletişim kurduğum gibi onlarla etkileşime girebildiğimi görmek istiyorum cep telefonu, tercihen wi-fi ve / veya bluetooth üzerinden. Mümkün mü? Ücretli çözümler de kabul edilebilir.


tabletin sim kartı yok, bir sim'e sahip olamayacağı veya yetenekli olduğu anlamına geliyor, ancak tablette bir sim kullanmamayı mı tercih ediyorsunuz?
Sparx

SIM kart özelliği yok. Ya da varsa, onu görmedim, ama yine de bir tane satın almazdım
Kanadalı Luke

Yanıtlar:


6

ABD'deyseniz Google Voice kullanın - bir kullanıcının WiFi'deyken sesli arama yapmasına ve SMS göndermesine / almasına izin verir.

Ayrıca en az SMS ihtiyaçlarınız için Tablet Talk'a bakın. Erken gelişimde, Telefon Bağlantısı da var

Tabletinizde çalışıyorsanız, sesli aramalar için en basit çözümün, telefonunuzla eşleştirilebilmesi için Bluetooth ahizesiz kullanımının sağlanmasıdır.


1
Kar ve canucks ülkesinde ... Kanada Google Voice'tan henüz yararlanamıyor :(
Kanadalı Luke

6

TabletTalk, Desksms gibi çeşitli çözümler denedim, ancak hiçbiri gerçekten güvenilir değildi. İki hafta önce çok benzer çalışan mysms buldum , ama benim için çok daha iyi çalışıyor.

Mysms'i telefonunuza ve tabletinize yüklersiniz (bunun için ayrı bir tablet uygulaması vardır) ve mesajlarınızı telefonunuzdan telefonunuzdan tabletinize hemen senkronize eder. Tabletinizden bir mesaj gönderirseniz, telefonunuzla tekrar senkronize edilir. Yeni mesajlar için bildirim alırsınız ve bunları kullanımınız için optimize edecek birkaç ayarınız vardır. Bildiğim kadarıyla çağrıları yönlendirme seçeneği yok, ancak mesaj göndermek için harika!


4

Tablet Talk kullanın . Bunu telefonum ve tabletim arasında kullanıyorum ve kusursuz çalışıyor. Mesajlar arasında otomatik olarak senkronize olur ve bağlandığında metinleri ve çağrıları tablete iletir. Tablete bir şeyler ittiğinde otomatik olarak bağlanmak ve telefonda bildirimleri bastırmak için birçok ayara sahiptir. Hem telefonum hem de tabletim ev wifi ağıma her bağlandığında veya tablet telefonuma bağlandığında bağlanacak şekilde ayarladım. Etkinleştirebileceğiniz yüzen bir bildirim penceresi bile vardır, böylece gelen bir metne hızlı bir şekilde yanıt verebilir, ardından tabletinizde ne yaptığınıza geri dönebilirsiniz. Parlak uygulama, artık telefonumu zar zor kullanıyorum.


1

Kullanabilirsin GTalkSMS . Ortalama bir kullanıcı için yapılandırılması kolay olmayabilir. Ancak, fikri alırsanız, bazı XMPP Hesapları oluşturun ve Android için birçok XMPP İstemcisinden birini tabletinize yükleyebiliyorsanız, tam olarak istediğinizi elde edersiniz.

Not: SSS'ye göre GtalkSMS'ye dahil olduğumu açıklamalıyım. GTalkSMS açık kaynaklı GPL lisanslı bir Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


Bağlantı bir hata sayfası gösteriyor. Bu Kanada'da kullanılabilir mi? Ve XMPP'nin ne olduğu konusunda araştırma yapmak zorunda kalacağım
Kanadalı Luke

Yüklü ancak sorun yaşıyor. Mesajları nerede görüyorum?
Kanadalı Luke

Diğer tarafta XMPP istemcisinde. Dediğim gibi, bu kullanıcı dostu değil ve bazı teknik bilgiye sahip olmanız gerekir. Lütfen resmi GtalkSMS Nasıl Yapılır Kurulumu'na bakın . Daha fazla yardım için kullanıcı forumuna başvurun .
Akış

0

SMS'inizi DeskSMS aracılığıyla telefonunuzdan tabletinize alabilirsiniz . İyi çalışıyor, neredeyse bir yıldır kullanıyorum. Ayrıca SMS'inizi e-postanıza yönlendirir ve tıpkı mesaj atıyormuşsunuz gibi e-posta yoluyla yanıt verebilirsiniz.

Telefon görüşmeleri Google Voice olmadan biraz daha karmaşıktır. GV 403 alan kodu kesmek kapattı şimdi Kanada'da en iyi Android uygulama çözümü muhtemelen Bud Telefon , size Kanada şehirler içinde ve çoğu için ücretsiz arama verir. Bellek sunuluyorsa, telefonunuzu ona veya normal telefonunuza yönlendirebilirsiniz. Oldukça güvenilir bir VOIP telco olan FreePhoneLine.ca tarafından çalıştırılır.


Bu umut verici görünüyor. Şimdi kurulduğunda, eve geldiğimde kurulacak. Tabletimde yüklü olmam gerektiğini varsayıyorum: P
Kanadalı Luke

SMS, e-posta istemcinizden başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. BudPhone için telefonunuzda yumuşak istemcilere ihtiyacınız olacak, tabletinizde çağrı almak istiyorsanız düşünmeliyim.
Logolar

İlk bağlantı bana ölü görünüyor.
Firelord

@Firelord: Bu üç buçuk yıl sonra şaşırtıcı olamaz dostum.
Logolar

Amacım, cevabınızın durumu hakkında sizi bilgilendirmekti. Güncellemeniz veya güncellememeniz tamamen size bağlıdır.
Firelord

0

MAXS (Modüler Android XMPP Suite), XMPP üzerinden SMS mesajları göndermenizi ve almanızı sağlar . Tabletinizde bir XMPP istemcisi kullanarak Android akıllı telefonunuzdan SMS mesajları alabilir ve yanıtlayabilirsiniz.

Ayrıca, Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Pil bildirimi ve yanıt sistemi içerir. Ayrıca Android cihazınıza / cihazınızdan dosya gönderip alabilir. Başka birçok özellik daha var.

Not: SSS'ye göre MAXS'e dahil olduğumu açıklamalıyım. MAXS açık kaynaklı GPLv3 lisanslı bir Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


0

Google Play Store'da PushBullet kullanıyorum. PushBullet'i tüm cihazlarınıza (hatta Windows ve Mac bilgisayarlar, Android Telefonlar, IOS) yüklersiniz ve ayrıca her tarayıcı için tarayıcı eklentileri vardır.

Her bir cihaza yüklendikten sonra Google kimlik bilgilerinizle oturum açmanız gerekir.

Şimdi, bir metin (veya Facebook mesajı veya size ne gibi başka bir bildirim geldiğinde), uygulama, bilgisayarda veya tablette bir mesaja yanıt vermenize, mesajı kapatmanıza, uygulamayı kapatmanıza izin veren bir açılır pencere verir , vb.

Metin mesajı geçmişinizi her cihazla senkronize etmez, ancak her cihazda mesaj almanıza ve bunlara yanıt vermenize izin verir. Tabii ki, cep telefonunuzun açık olması gerekir, çünkü mesajlar hala telefonunuz aracılığıyla gönderilir ve alınır ve diğer cihazlarınıza aktarılır.

Android 4.4'ten daha eski bir cihaz çalıştırıyorsanız, mesajlara cevap veremezsiniz, yalnızca alırsınız.

PushBullet'in bir başka özelliği de PC'nizden cihazınıza dosya, bağlantı, fotoğraf vb. Gönderebilmenizdir. Dosyaları aktarmanın kolay bir yolu.

Web siteleri www.pushbullet.com


Pil kullanımı düştü mü? PB'yi yaklaşık bir yıl önce kullandım ve bir pil katiliydi, bu yüzden kaldırdım
Kanadalı Luke

0

MightyText benim için çalışıyor. Ayrıca telefonuma erişilemediğinde başka yararlı şeyler de yapar.


4
Bunu bu uygulamayla nasıl kuracağınızı (ve bağlayabileceğinizi) açıklayabilir misiniz?
Matthew

-1

Tabletinizdeki metin için Google Play'de TextNow adlı bir uygulama buldum . Size istediğiniz alan kodunda "metin numarası" verir ve herhangi bir sayı metin (sadece ücretsiz ve sadece "app app" sadece metin için değil ...). SIM kart olmadan bir tablette nasıl telefon görüşmesi yapacağınızı ve buldunuz mu?


1
Aradığım şey değil. Temelde metinlerimin telefonuma gönderilmesini ve alınmasını ve tabletimle senkronize olmasını istiyorum
Kanadalı Luke

-1

HeyWire'ı tabletinize alabilirsiniz, tamamen ücretsiz manifatura, alt kısımda küçük eklemeler var, ancak neredeyse hiç fark etmeyeceksiniz. Yine de size yeni bir HeyWire numarası veriyorlar. Satın almak veya hiç para harcamak zorunda değilsiniz, sadece indirip yüklemeniz gerekiyor. Ancak cep telefonunuza kısa mesajlar tabletinize göndermez. Aylardır kullanıyorum. Hızlı ve çok basit ..


-1

Google'da arama yaparken bu forumu yeni buldum. Android telefona ve tablete mysms indirildi, telefonda tethering etkinleştirildi, tableti telefonlara Hotspot'a bağladı ve sihir gibi çalışıyor.


2
Merhaba maymun, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Uygulama hakkında bilgi eklemek, uygulamaya bağlantı vermek vb. İçin lütfen düzenleme yapabilir misiniz ? Bu cevap beklediğimiz kalite standartlarında oldukça düşük
Kanadalı Luke

Play Store'da birden fazla mysms uygulaması var. Luke'un tavsiyelerine uyun.
Firelord
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.