Android telefonu ps3 için bluetooth kulaklık olarak kullanmak mümkün mü?


12

Herkes android telefon bluetooth kulaklık olarak kullanmayı biliyor mu böylece örneğin birkaç oyun (COD) oynarken bir mikrofon olarak kullanabilirsiniz.

Ice Cream Sandwich kullanıyorum ve bir Galaxy Vibrant var. Bluetooth kulaklık satın almak istemiyorum, bu yüzden telefonumu ara adaptör olarak kullanmak istiyorum. Mikrofonu takılı olan kablolu kulaklıklarımı bağlayabilirim.


Bu uygulamaya bir göz atın - eğer işe yarayacaksa kesinlikle hiçbir fikrim yok ama bu ekran görüntülerinden bluetooth üzerinden ses verileri akıyor gibi görünüyor
Rory

@Akash: İlgili mesaja bakın "Android telefon bluetooth kulaklık olarak nasıl yapılır?" sorgunuzla ilgili fikirler için Stack Overflow'dan: stackoverflow.com/questions/3163453/…
Simon

Yanıtlar:


2

Bir Android telefonu daha evrensel bir Bluetooth cihazına dönüştüren bir uygulama sayesinde, bir PS3'ü Android telefonunuzla Bluetooth uzaktan kumandası gibi kontrol etmek mümkündür. Bağlantı, telefonun metin girmek için sanal klavye olarak kullanılmasına izin verir ve hatta imleci PS3'ün web tarayıcısında hareket ettirmek için dokunmatik bir izleme dörtgenine sahiptir.

Uygulama, BlueputDroid, şu anda beta biçimindedir ve desteklenen Android telefonların listesi kapsamlı olmadığından, bazı telefonların özel bellenim gerektirdiği ve uygulamayı yükledikten sonra, kullanımı biraz zor çalışmak için çemberler. İnandığı desteklenen ve desteklenmeyen cihazların bir listesi uygulamanın tanıtıldığı XDA-developers.com adresinde bulunabilir . Ayrıca, uyumlu bir Android telefona sahip olanlar için uygulamanın nasıl indirileceğiyle ilgili ayrıntılara da sahiptir.

Bağımsız geliştirici, tümü köklü yazılımlarla Nexus One, HTC Wildfire ve LG Optimus One'da test etti. Optimus One üzerinde çalışmasını sağlayamadı.

BlueputDroid, bir akıllı telefonun giriş cihazı olarak PS3 ile eşleşmesine izin veren ilk uygulamadır. Android için, telefonu bir bilgisayarla senkronize etme konusunda daha fazla esneklik sağlayan başka Bluetooth uygulamaları da var, ancak bu, PS3 bağlantısı için ilk çalışan uygulama. Geliştirici işlemi daha da hassaslaştırabilir ve uyumluluğu genişletebilirse, telefonlarımızı PSN bilgilerini girmek veya URL'leri yazmak için kullanma şansını memnuniyetle karşılarız - sisteminize bağlı gerçek bir klavyeye sahip olan vuruşlar, hm?

kaynak: http://www.gamesradar.com/how-to-use-your-android-phone-as-a-ps3-bluetooth-keyboard/


1
Bu sorumu tam olarak nasıl cevaplıyor?
gaara87

1

Telefonunuz Köklü mü? (Daha sonra root cihazınızı hazırlanan bu takdirde BlueputDroid sadece köklü cihazlarla çalışır belki : başlıklı bu maddeye göre, bu uygulama ile sağlandığım) uzaktan Android BlueputDroid Uygulamaları Kılavuzu ile PS3 nasıl kontrol yazdığı Ehsan Şubat 27 2011.

http://topbestfreeapps.com/how-to-remotely-control-your-ps3-with-android-blueputdroid-apps-guide/

Ancak, desteklenen cihazların listesini kontrol etmek desteklenmez:

Desteklenmeyen cihazlar ■ Samsung Moment ■ Samsung Galaxy Spica ■ Samsung Galaxy S (bu, Captivate, Vibrant , Epic 4G, Büyüleyici, Vitrin, Mesmerize, Continuum, K, U veya Galaxy S serisi cihazların herhangi bir başka çeşidini içerir, ancak Nexus S hariç, Samsung'un yazılımı olmayan ve çalışan!) ■ Samsung Galaxy Tab ■ HTC Eris ■ HTC Incredible ■ HTC Desire / HD ■ HTC Desire Z ■ HTC Legend ■ HTC Hero ■ HTC Magic ■ HTC Evo 4G ■ HTC Aria ■ HTC / T-Mobile myTouch 4G

Bununla birlikte, bu makale neredeyse iki yıl önce 2011 başlarında yayınlanmıştır , bu yüzden şimdi desteklenmektedir.

Makale teoride başarmak istediklerinize kısmi bir bakış sağlıyor!

Yukarıdaki yorumlarda bahsettiğim makalenin ihtiyaçlarınız için daha uygun olduğunu düşünüyorum


-1

Evet, kulaklık olarak kullanabilirsiniz.

Sadece kendi uygulamanızı yapın ve ayarlarını kulaklıkla aynı yapın.

LG P690F için bir tane yaptım.


Ne tür bir uygulama yapacak? Bunun için bir rehberiniz var mı?
geffchang

Github bağlantın var mı?
gaara87

-3

Hayır! Mümkün değil. PS3 ile eşleştirmek için yalnızca Sony tarafından imzalanmış veya imzalanmış cihazlar kullanılabilir.

HERHANGİ bir bluetooth kulaklık kullanabileceğinizi sanmıyorum. PS3 için yapılmış spesifik olanlar var.


3
Bu yanlış, PS3 ile genel bir bluetooth kulaklık kullanırken hiç problem yaşamadım.
Rory

@Rory, bu durumda telefonu genel bir bluetooth kulaklık olarak kullanmak mümkün olmalı değil mi? App dint benim için çalışmak: /
gaara87

1
Bu cevap tamamen yanlış! Ps3 kendi kablosuz cihazlar için bir bluetooth platformu kullanır, neredeyse tüm bluetooth kulaklıklar çalışır .... Ne yazık ki bir kaç çalışma yok! Bildiğim pek çok insan yok, android cihazlarla bir kulaklık olarak oynuyor ... OP'nin probleminde çalışan insanlar var, btw.
ce4

@AkashRamani, bir uygulama dev olarak çoğunlukla android sürümüne bağlı olacak ama telefonun türüne bağlı olacak (örneğin Samsung HTC, LG ... bazıları işe yaramayabilir ...) Sadece biraz dökmek istedim olası bir çözüme ışık ve / veya neden işe yaramazsa ... Köklendirildiyseniz, Google'ın tüm Android cihazlarında kullandığı yeni BLE streategy'yi kullanmak için Android 4.3 veya daha yeni bir sürüme geçin.
nixxbb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.