Bir uygulamayı (web tarayıcısı) beyaz listeye almanın bir yolu var mı?


10

Android ile en büyük evcil hayvanımdan biri (web sayfalarını okumak için Droid X'imin yoğun kullanımı nedeniyle), otomatik bellek yönetimini yaparken istediği HERHANGİ uygulamayı öldürebilmesidir. Özellikle, genellikle diğer daha az kullanışlı uygulamaların aksine stok tarayıcıyı öldürerek başlar.

Daha spesifik olarak, eğer:

  • Android'in yerel tarayıcısında birden fazla sekmenin açık olması (veya içinde Google Reader gibi bazı durumların bulunduğu tek bir sekme)

  • ve ardından Glu veya Google Haritalar / Navigasyon'dan ağır oyunlar gibi bazı bellek atma uygulamalarına geçiş yapın

  • Ardından, Android bellek yöneticisi hafızayı boşaltmak için tarayıcımı öldürmeye karar verdi (örneğin, Google Play veya istemediğim medya oynatıcı gibi kritik öneme sahip süreçlerin aksine)

  • Bu, Froyo'nun stok tarayıcısının oturum durumunu korumaması nedeniyle , sahip olduğum tüm açık sekmeleri ve sekme içi durumunu (örneğin, Google Reader makalesinin açık olduğu) kaybeder.

Bir uygulamayı (web tarayıcısı) beyaz listeye almanın bir yolu var mı?

Sistem: Droid X stoklu Froyo 2.2 ROM, köklü.


Sana bir oy verdim ama sonra yorumumu bırakmaya çalıştığımda sayfa çıldırdı ve kısmen yayınlanan yorumumu düzeltmeme izin vermedi. Mobil sitedeki düzenleme bağlantısını tıklamak zor.
Matt

Soruyu benim için değiştirmeye gerek yok. Seni küçümsemedim.
Matt

Mobil site çılgına dönmeden önce söylemeye çalıştığım şey: Bunu bir süre önce aradım ama hiçbir şey bulamadım. Belirli uygulamaların önceliklerini ayarlamanın bir yolu olmadığına inanamıyorum, bu yüzden minfree'nin hangi uygulamayı öldüreceğine karar verirken bazı rehberlikleri var.
Matt

Farklı bir tarayıcı kullanarak bu soruna geçici bir çözüm bulabilirsiniz.
Gdalya

Yanıtlar:


5

AFAIK, yapamazsın.

Ancak, Android tarafından ayarlanan MinFree değerlerini değiştirerek arka plan uygulamalarının (seçici uygulama değil) ne zaman öldürüleceğini özelleştirebilirsiniz (ince ayar için kök gereklidir). Bununla ilgili sorun yaşıyorsanız Play Store'da bunun için birçok uygulama var. Benim favorim AutoKiller Memory Optimizer.

Ayrıca, ön plandaki uygulama ve / veya çekirdeğin belleği dolduğunda, arka plan uygulamalarının öldürülmesi önlenemez. Çünkü ön plan uygulamaları ve çekirdek arka plan uygulamalarından daha önemlidir. Muhtemelen, web tarayıcınızı arka planda korumak için cihazı kilitlemek istemezsiniz.

Güncelleme:
Başka bir yaklaşım cihazda takas belleği oluşturmak / artırmaktır . Bu amaçla da uygulamalar var: Swapper (Dario tarafından) ve Swapper 2 (Elviss tarafından).


1. MinFree ile uğraşmayı denedim - Froyo'yu çok dengesiz hale getirdi (hemen hemen her özel ayarda 1x / gün spontan yeniden başlatmalar - sayısız denedim). 2. Sorunum arka plan uygulamalarını öldürmüyor - gerekli olmadığında öldürüyor (ön plan uygulamamın ne kadar belleğe ihtiyacı olduğunu, ne kadar boşta olduğumu ve Google Play veya Amazon Store gibi ne kadar önemsiz olduğunu biliyordum. tarayıcı) dokunarak
DVK

@DVK Sorunuz harika, ancak bunun için çekirdekten özel destek gerekiyor. Bir çözüm bulursam güncellerim. Ve bulursan da aynısını yap. Gerçekten faydalı olabilir.
Android Quesito

1
@DVK Bu arada, Swap'ı artırmayı deneyebilirsiniz.
Android Quesito

1
bunun Android altında yapılabileceğini fark etmedi. Buna bakacağım - teşekkürler! Cevaba pls ekleyin.
DVK

1
Yeterince bellek olamaz çünkü ön plan uygulaması kuvvet yakın olan durumlar vardır olduğunu arka plan uygulaması yakın olan tercih. Keşke app -dialog "mevcut uygulama canlı tutmak" onay kutusu, ya da bir şey olsaydı.
Ilari Kajaste
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.