PC'den telefona müzik akışı için seçenekler nelerdir?


11

Bilgisayarımdaki müzikleri telefonumla çalabilmekle ilgileniyorum - çoğunlukla telefonu evin farklı yerlerindeki hoparlörlere takabiliyorum. Uygulamaları ararken, bunu yapmanın bazı farklı yolları olduğunu anlıyorum:

 1. İnternet üzerinden erişilebilen bir müzik sunucusu çalıştırın, telefondaki uygulama veya web tarayıcısıyla erişin (örn. AudioGalaxy, Subsonic)
 2. Tek bir ses akışı sağlayan bir ses akışı sunucusu çalıştırın (örn. SoundWire - PC'den müzik seçimini yönlendirirsiniz ve telefon sadece pasif bir alıcıdır)
 3. Müzik klasörünüzü paylaşın ve telefonunuzdaki dosyalara erişmek ve oradan çalmak için ES Dosya Gezgini gibi bir Samba (veya eşdeğeri) dosya paylaşım uygulaması kullanın.
 4. Müzik çalmak ve paylaşmak için her iki uçta DLNA destekli uygulamalar kullanın (örn. PC'de Windows Media Player ve telefonda AllShare veya Skifta)
 5. PC'den telefona düzenli olarak müzik senkronize edin ve oradan çalın.

Hiç eksik mi? Her yaklaşımın güçlü ve zayıf yanları nelerdir? Benim için bir endişe, ben internet üzerinden gidiş müzik olmasını tercih etmem, çünkü o zaman internet kullanım kapağı iki katına sayar.

Ayrıca, bu yaklaşımları birleştirebilecek uygulamalar (doğru PC yazılımı kombinasyonu ile) var mı? Bilgisayardan bir çalma listesi sürmek veya telefondan şarkı seçmek harika olurdu. Video (yani filmler) için çalışan çözümler için ekstra bonus puanları.

Bilgisayarım Windows XP, telefonum Samsung Galaxy Note.

EDIT Aşağıdan cevapları orijinal listeye dahil edin.Evet, yaptım - VLC Stream & Convert'u denedim, ama benim için süper lapa lapa oldu.
Steve Bennett

Yanıtlar:


4

Genel olarak, Galaxy cihazlarında AllShareDLNA sertifikalı yazılım olan bir uygulama vardır. Cihazınızda yoksa SkiftaAllShare yükleyin .

Artık ihtiyacınız olan tek şey bilgisayarda bir DLNA sertifikalı medya akış sunucusudur. Neyse ki, Windows Media Player 11Windows XP'de bu yetenek var. Yani, ekstra yazılıma ihtiyacınız yok.
WMP11'de Medya Paylaşımı WMP11'de Medya Paylaşımı seçeneği
Müzik koleksiyonunuzun WMP kütüphanesinde olduğundan emin olun.

DLNA sertifikalı ürünler UPnP (Evrensel Tak ve Çalıştır) özelliğine sahip olduğundan herhangi bir ekstra karasal yapılandırmaya ihtiyacınız yoktur. Uygulamaların (veya hizmetlerinin) açık olduğundan ve aynı ağa (LAN / WLAN) bağlı olduğundan emin olun.

Medya akışı için en iyi yolu çünkü UPnP. Geleneksel medya akış çözümlerinin karmaşıklıklarından kurtulmak için tasarlanmıştır. Ve resim ve videoları da destekler.


Harika bir çözüm gibi görünüyor. Garip bir şekilde, "Medyamı paylaş" seçeneği benim için işe yaramıyor - Tamam'ı tıklatmak iletişim kutusunu bir dakika donduruyor, sonra hiçbir şey yapmıyor. WMP'ye alternatif var mı?
Steve Bennett

@Steve Share my mediaSeçeneği işaretlediğinizde , WMP ağdaki uyumlu cihazları arar. Bu nedenle, Android cihazda DLNA hizmetini açtıktan ve aynı ağa bağladıktan sonra işaretleyin.
Çalışıp

OIC, aslında kontrol panelinde çalışan "Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti" ne ihtiyacınız var. Buraya bakın: samsung.com/us/support/…
Steve Bennett

Tamam, güzel, bu işe yarıyor. Bazı sınırlamalar var gibi görünüyor (örneğin, görüntülenen herhangi bir listede sadece 500 giriş), ancak oldukça iyi bir başlangıç.
Steve Bennett

1
Daha fazla bilgi: serviio ( serviio.org/download ) WMP'den daha iyidir: medyaya, daha akıllı kategorilere vb. Çok daha hızlı (belki 5x) göz atma
Steve Bennett


2

Sadece evin herhangi bir yerinde müzik çalmak istiyorsanız, sadece telefonunuzdan bir dosya paylaşımına erişim ve ondan müzik çalma seçeneği muhtemelen en iyi seçimdir. ES File Explorer'da buna izin vermesi gereken bir Samba eklentisi vardır ve çoğu müzik çalar çalma listeleri yapabilmelidir.

Bir kenara, hangi seçeneği seçerseniz seçin, müziğinizi akış için yerel olarak barındırılan bir seçenek kullandığınız sürece (örneğin, Google Müzik gibi bir bulut hizmeti değil) bant genişliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Ancak, çok fazla kontrol ve yerel ağınız üzerinde dahili bir ev radyo istasyonu gibi aynı anda birden fazla cihaza akış yapma yeteneği istiyorsanız, Subsonic'i şiddetle tavsiye ederim . Subsonic uygulamasını çalıştıran herhangi bir makinenin uygulaması aracılığıyla medyanız üzerinde büyük bir kontrole sahipsiniz ve tüm telefon ve PC platformları için uygulamaları var . Tek yakalama, telefon uygulamalarını kullanmak için 20 dolarlık bir lisans olmasıdır. Ancak bu, telefonunuzdan akış beslemesine girmenizi ve müziğinizi kontrol etmek için tarayıcı tabanlı arayüzü kullanmanızı engellemez.


Harika - iyi çalışıyor. Android uygulaması harika görünüyor. Düz web arayüzü bir cep telefonunda (notta bile) oldukça kötü. Büyük penceresi çok fazla kaydırma gerektirir. Ayrıca, benim için çalışmıyor gibi görünüyor flash player gerekir. Bu yüzden 20 dolar hakkında düşünmek zorundayım ...
Steve Bennett

Şahsen ben buna değer olduğunu düşünüyorum. Oldukça şık.
Logolar

FYI, verilerden endişe ediyorsanız ve sadece evin etrafında kullanıyorsanız, Subsonic sunucusunu yerel IP adresi olarak listeleyin ve bu durumda yalnızca wifi üzerinden erişilebilir olmalıdır.
Logolar

2

Evimdeki wi-fi aralığında telefonuma / tabletime / PS3'e ve tabletime hem müzik hem de video akışı için oldukça güzel bir seçenek 4 (DLNA) kullanıyorum.

Benim kurulumum: Ubuntu-linux üzerinde çalışan PC MediaTomb (Windows çalıştırıyorsanız, alternatifler olduğundan eminim)

Tablet / Telefon: favori medya oynatıcınıza bağlı uPNPlay (Google Play'de ücretsiz)

Artıları:

 • Tüm ortamlar tek bir makinede oturuyor
 • Tüm aygıtlarım (telefon, tablet PS3 *) bu konumdan medya akışı yapabilir
 • Şifreli ağ üzerinden güvenli
 • Bant genişliği sorunu yok

Eksileri:

 • Bilgisayarımın 7/24 açık olması gerekir.

* PS3 yalnızca bazı divX kodeklerini tanır


Teşekkürler, UPnP AV hakkında bilmiyordum. Bu da beni şuraya
Steve Bennett

İlginç, bilmiyordum ama uPNPlay her ikisini de destekliyor. Uygulama adında kafa karıştırıcı olabilecek bir yazım hatası yaptığımı görüyorum. Bunu düzelttim.
CjS

1

Yıllarca bir squeezebox akış medya oynatıcı vardı ve aynı zamanda indirilebilir ücretsiz yazılım oldukça iyi yani ben bunu kullanmak. Evden uzakta olduğumda ve XiiaLive'ı bir android oynatıcı olarak kullandığımda , orijinal soruya göre uzaktan akış yapabilirim . Tercih ettiğim kadar hafif değil ama işe yarıyor.

Sunucu ayrıca beni mutlu eden last.fm gönderimlerini de takip eder.

Tüm özgür yazılımlar . Squeezebox sunucusu da çapraz platformdur .


Bağlantılar yardımcı olacaktır.
ale

1

Sesaltı. Son derece sağlam ve kullanımı kolaydır.

Açık kaynak kodlu ama bir lisanslama var. Ancak açık kaynak olduğu için lisansı kolayca kaldırabilirsiniz. (ve bu tamamen yasaldır) Bkz. https://github.com/KHresearch/subsonic


1

İşte 2018'de buradayız ve kurnaz bir planım var. Bu vermez oldukça poz olarak soruya cevap ama yakın yeterli olur.

Mikro SD yuvası olan eski bir HTC telefonum var. 128GB SD kartlar şimdi eBay'de bir avuç $ / £ karşılığında kullanılabilir, bu nedenle hedef 1, bu telefonun (Android 4.4.2 olduğunu düşünüyorum) tüm alanı kullanıp kullanamayacağını bulmaktır. [Güncelleme: yapabilir, woohoo!].

Sonra tüm müzik kütüphanemi bilgisayarımın karşısında kopyalayacağım.

Bir sonraki adım, telefonla eşleştirilecek ve amplifikatörünüzdeki yedek bir girişe takabileceğiniz bir Bluetooth ses alıcısıdır. Yine, bunlar eBay'de inanılmaz derecede ucuz. Henüz iyi olup olmadıklarını bilmiyorum, ama bir tane almaya direnemediğim için insanlar bazı hevesli incelemeler yayınladılar. Bu yazı, rapor verecektir.

Ardından, seçilen müzik çaları telefona kurun ve akışa başlamak için alıcıdaki 'şimdi eşleştir' düğmesine basın (ardından sanıyorum) ve ardından uygulamayı başlatın. Telefon daha sonra alıcıdan amfiye çalmalıdır.

Artıları:

 • Güzel ve basit.
 • Kir ucuz, benim gibi zaten bir amfiniz ve hoparlörleriniz ve uygun bir yedek telefonunuz varsa. Bir telefona ihtiyacınız olsa bile, ikinci el bir şey almak için yeterince kolay olmalı, sadece o SD kart yuvasına ihtiyacınız var. Ya da eski bir tablet kullanabilirsiniz, ancak bu daha hantal olurdu, yeri daha fazla karıştırın.
 • Aylık ücret yok (örneğin, Spotify Premium'un aksine).
 • Kullanımı kolay olmalı.
 • Müzik çalar seçimi, en sevdiğiniz seçin.
 • Çalıştırmak için ucuz - PC'yi açık bırakmaya gerek yok.
 • İnternet radyosu, podcast'ler ve YouTube müzik videoları için de çalışır. Ve aslında diğer herhangi bir akış hizmeti, büyük olasılıkla.
 • Bir iPhone'dan da çalışmalı (eşimin bir tane var, yanlış kadınla bağlandım, ne diyebilirim?)

Eksileri:

 • Ses kalitesinin ne kadar iyi olacağını henüz bilmiyorum, tamamen alıcıya bağlı. Ama yeterince iyi değilse daha pahalı bir tane alacağım. Seni bilgilendirecegim.
 • 128GB, tüm müzik kitaplığınız için yeterli olmayabilir. EBay üzerinde mütevazı bir maliyetle daha büyük kartlar alabilirsiniz, ancak çok ucuz olanlardan kaçınmanın akıllıca olduğunu düşünüyorum.
 • Başka bir odada ikinci bir müzik sisteminiz varsa, ikinci bir alıcı satın almanız gerekir. Ama yer fıstığına mal olurlar, bu yüzden önemli değil.
 • (Sanırım) Chromecast Audio gibi bazı WiFi cihazlarının aksine, aynı ses kaynağını aynı anda birkaç alıcıya aktaramazsınız. Ama umrumda değil ve bu cihazlar zaten (ücretli) akış hizmetlerine odaklanmış gibi görünüyor ve ben istediğim bu değil.
 • Telefonu şarj etmek veya takılı tutmak zorunda. Belki bunun için bir beşik bulabilirim.

Yani, hala bilinmeyen birkaç kişi var ama umutlarım yüksek. Hepinizin nasıl gittiğini bilmenize izin vereceğim, eğlenceli olmalı.


0

İşte yöntemim ..

Stereoya bağlı ve her zaman açık bıraktığım, tüm harika ses uygulamalarımın yüklü ve yapılandırılmış olduğu eski bir Samsung tabletim var. Daha sonra üzerine Android VNC Sunucusu yükledim (benim durumumda çalışmam gereken, Android'de 'root' erişimi olan veya olmayan VMLite VNC Sunucusu idi). VNC sunucusunun önyükleme sırasında benim için otomatik olarak başlayabilmesi için tabletimin köklenmesi gerekiyor.

Sonra Android'in ana ekranına tam erişim için uzak masaüstü tipi bir pencere sağlayan ücretsiz RealVNC istemcisini ona bağlarım.

Sonra dizüstü bilgisayarımda başlatabilir ve tablete girebilir ve Klasör Oynatıcı, iHeart Radyo, Tune-In Pro, Tarayıcı Radyo ve belki 25 diğer tüm harika ses uygulamalarımı başlatabilirim. Bu stereo, içeriğin her yerde olmasını sağlayan birden fazla odada hoparlörlere bağlanır.

Ayrıca Android için VNC İstemci uygulamaları da var, böylece bir tablete bir telefondan erişebiliyordum, ancak Windows VNC istemcisi iyi çalıştığı için dizüstü bilgisayarımı her zaman kullandığım için denemedim.

Bazıları onu kaba bulabilir ama benim için en çok yönlüdür.


0

SoundIt'ı bilgisayarınızdan herhangi bir cihaza kolayca ses akışı için kullanabilirsiniz , bunun için özel olarak tasarlanmıştır.

Aynı anda birden fazla cihaza akış gerçekleştirmenizi ve her bir cihazın sesini uzaktan kontrol etmenizi sağlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.