Telefonumu bilgisayarım için bir bluetooth oyun denetleyicisi olarak kullanabilir miyim?


9

BT Denetleyicisini gördüm, ancak kullanıcıların sadece Android'lerini diğer androidler için uzaktan kullanmalarına izin verdiğini düşünüyorum. Telefonumu bilgisayarım için yukarı , aşağı , sol , sağ , L , R , başlat , seç , A , B düğmelerini içeren bir bluetooth denetleyicisi olarak kullanmak istiyorum . Bunu mümkün kılan bir uygulama var mı?

Temel olarak, mağazalardan satın alınabilen genel bluetooth oyun denetleyicileri vardır. Android telefonumu böyle davranıp bilgisayarlarda kullanabileceğimi merak ediyordum.

Yanıtlar:


1

nJoy da çok iyi bir uygulama, WiFi kullanıyor ancak WiFi atm kullanmıyorsanız kendi hotspot'unuzu kullanabilir ve ekstra ücret istemiyorsanız verileri kapatabilirsiniz.


Bence nJoy aradığım şey! :)
Pervane

Hoşunuza gitti ... Oyun başına özelleştirilebilir ve oyun için ekstra 2 düğme ayarı da dahil olmak üzere bazı harika özelliklere sahiptir. Zevk almak!
casraf

1
Bunun [bluetooth](!) Sorunun cevabı olduğunu düşünmüyorum .
Ücretsiz Danışmanlık

3

Piyasada bir sürü uygulama var. Bazı örnekler ...

 • BT Controller : "BT Controller, android cihazınızı başka bir android cihaz için bir gamepad denetleyicisi olarak kullanmanızı sağlar." (Eh, bunu zaten gördün)
 • Bluetooth Remote PC : "Bluetooth Remote PC, PC'nizi uzaktan kontrol etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bilgisayara erişin ve sevdiğiniz programları uzaktan kullanın. Fare, klavye, multimedya, sunum veya güç sistemi komutlarını kontrol edebilirsiniz."
 • PC Uzaktan Kumanda (Bluetooth kullanmaz, WiFi kullanır)
 • BlueControl , isteğinizle tam olarak eşleşiyor gibi görünüyor: "Mavi Kontrol, bir mikro denetleyiciye bağlı Blue Tooth modülleri gibi Blue-Tooth özellikli seri cihazlar için temel bir evrensel Uzaktan Kumandadır. Basılan her düğme için etikete karşılık gelen ASCII kodu gönderilir Örneğin AH düğmelerine basmak karakterlere "a" - "h" gönderir. Yukarı, aşağı, sol, sağ ve orta düğmeler "U", "D", "L", "R" ve " C "karakterler. Umarım bu insanlara eğlenceli bir Mavi Diş Kontrollü cihaz yaratmaları için ilham verir."

Çok daha fazla Uzaktan Kumanda uygulaması örneğin, bu girişte AndroidPIT (Google tercüme) ( orijinal bağlantı ) adresinde bulunabilir . Açıklamalar Almanca olmasına rağmen, genel gruplamalar ve öğeler tanınabilir olmalıdır;)


2

Bunun için hangi tür oyunlara ihtiyacınız olduğunu söylemediniz, ancak birkaç olası seçenek var:

Gmote 2.0 , bilgisayarınızı kontrol etmek için Android tabletinizi kullanmanıza izin veren bir istemci / sunucu türü sistemdir.

Gmote'a benzeyen RemoteDroid, aynı zamanda bir istemci / sunucu sistemi kullanır.

GRemotePro sizin için doğru seçim olabilir, ancak sunucu yazılımı için ödeme yapmanız gerekir. Özellikle oyun kontrolü için ilan edilir .


0

Aynı konu ile ilgili normal linux için Stackoverflow ve Serverfault ile ilgili sorular var . Bazıları başvurabilir, ancak üretime hazır değildir ve kesinlikle Android için ayarlanması gerekir.


0

Evet Wand Player ile yapabilirsiniz, "telefonunuzda herhangi bir ekranda oyun oynamanıza izin veren bir konsol" olarak tanımlanır .

http://www.wanderplayer.com/

Hatta herhangi bir sorunuz olduğunda geliştiricilere e-posta gönderebilirsiniz.


0

Aio Remote'u denedin mi?

Başka bir Android cihaz olan PC'yi kontrol etmeyi destekler. Windows, Linux, Mac'i destekler WiFi, Bluetooth'u destekler Özel uzaktan tasarımı destekler ve uzaktan kumandaları dünyadaki tüm kullanıcılarla paylaşır.

Bundan daha fazlasına ne gerek var?


Bu yazılımla ilişkiniz nedir? Geliştirici siz misiniz?
Dan Hulme

0

Ayrıca GestureWorks Oynanışını da deneyebilirsiniz . Dokunmatik ekranlarda kontrolör bindirmeleri oluşturmak için tam teşekküllü bir yardımcı programdır, ancak yardımcı programla birlikte ücretsiz bir Android uygulaması da vardır - klavye denetimlerini veya XInput'u kullanabilir ve özelleştirilebilir, böylece istediğiniz her türlü gamepad'i yapabilirsiniz.


0

Play Store'dan "PC Remote" uygulamasını indirin. Bedava. Wi-Fi kullanabilir, ancak Bluetooth ile de bağlanabilir. Dövüş tipi, atış tipi, yarış tipi ve uçan tip ve daha fazlası gibi farklı oyun türleri için birçok oyun denetleyicisi vardır. .


1
Lütfen burada belirli uygulamaları önermeyin, konu dışı olarak kabul edilir. Bunun yerine, soruyu moderatörlerin dikkatine sundukları şekilde işaretleyin.
Tamoghna Chowdhury

0

Şimdiye kadar kullandığım en iyi ve en eksiksiz programa (ve çok denedim) Monect denir. Bluetooth ile bağlanıp bağlanamadığını hatırlayamıyorum ... ama ... Tabii ki oldukça yaygın bir teknoloji olan wi-fi kullanılarak bağlandığında hiçbir sorunum yoktu. Geniş bir dizi özellik var. İki ana sürüm vardır:

    1. Monect PC REMOTE(free) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monect.portable&hl=en


    2. Monect PC REMOTE VIP ($5.28)  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monect.vipportable&hl=en

Telefonumun sensörlerini kullanan özellikleri içeren VIP sürümünü satın aldım, böylece bilgisayarımdaki yarış oyunlarında yönlendirmek için eğilebilirdim. Uzak pc kontrol özellikleri zaman zaman olsa adamcağız. Sonuçta ... PC oyunlarınızı kontrol etmek için bir uygulama arıyorsanız ... bu sizin için bir uygulamadır. Not: Bazı telefonlar, bazı özellikler için gerekli sensöre sahip olmayabilir. Her şekilde denemeye değer. İyi şanslar!!!


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.