Google haritalar neden WiFi'ye ihtiyaç duyuyor?


22

Bazen google maps gibi bir şey gider bir bildirim verir:

"for increased accuracy please turn on the Wifi"

Söylediyse anlayabilirim "For faster loading of map layers....", ancak daha iyi bir internet bağlantısı accuracyGPS tarafından nasıl arttırılabilir ?


Yanıtlar:


17

İlginizi çekebilir yardımlı gps

Yardım iki kategoriye ayrılır:

 • Daha hızlı bir şekilde uydu almak için kullanılan bilgiler
  • GPS uydularının GPS alıcısına yörüngesel veri veya almanak sağlayabilmesi, bazı durumlarda GPS alıcısının uydulara daha hızlı kilitlenmesini sağlar.
  • Ağ kesin zaman sağlayabilir.
  • Aygıt, sunucunun daha sonra bir pozisyona geçmesi için yaklaşık bir süre ile GPS sinyalinin anlık görüntüsünü yakalar.
  • Hücre sahası kuleleri için doğru, incelenen koordinatlar, lokal iyonosferik koşullar ve GPS sinyalini etkileyen diğer koşullar hakkında sadece GPS alıcısından daha iyi bilgi edinerek, pozisyonun daha kesin bir şekilde hesaplanmasını sağlar. (Ayrıca bkz. Geniş Alan Arttırma Sistemi ve CellHunter.)
 • GPS alıcısından gelen bilgileri kullanarak sunucu tarafından konum hesaplanması
  • Yardım sunucusu iyi bir uydu sinyaline ve bol miktarda hesaplama gücüne sahiptir, böylece GPS alıcıları tarafından iletilen parça sinyallerini doğrudan aldığı uydu sinyali ile karşılaştırabilir ve ardından GPS alıcısını veya acil durum servislerini GPS alıcısının konumuna bildirir.

Birçok cep telefonu, A-GPS ve Wi-Fi Konumlandırma Sistemi ve hücre alanı üçgenlemesi ve bazen de bir hibrit konumlandırma sistemi dahil diğer konum hizmetlerini birleştirir. [4]


"Yardım iki kategoriye giriyor" ← Bu tarif edilen kategorilerden hiçbirinin Wi-Fi'ye ihtiyacı yok. Sadece son cümlenin Wi-Fi ile ilgisi var, ama çok belirsiz. Sam'in cevabı kabul edilen cevap olmalı.
Nicolas Raoul

17

Yanılmıyorsam, Google'ın (muhtemelen daha büyük) kablosuz MAC adresi konum veritabanına erişmek, Skyhook (daha önce iOS aygıtlarında da kullanılan rakip bir hizmet) gibi bir el cihazının yakındaki kablosuz ağları taramasını ve MAC adreslerini göndermesini sağlar ( Muhtemelen SSID'ler de, veritabanlarıyla karşılaştırmak ve veri toplamalarına dayanarak yaklaşık bir konum geri almak için (bu özelliği etkinleştirerek izin vermeyi kabul ettiğiniz) Google’a kapalı olarak bakmadım.

A-GPS'den bahseden yanıtlayıcıya, OP'nin zaten A-GPS kullandığını ve Google Haritalar'ı bir 3G bağlantısı üzerinden kullandığını ancak Wi-Fi'nin devre dışı bırakıldığını düşünüyorum.

Bu tekniğin, hücre kulelerinin kullanımı, birbirine bağlı ve komşu kuleler arasındaki sinyal kuvvetinin ölçülmesi ve depolanan bir veri tabanı (örneğin, Ofcom'un İngiltere'de mevcut girişimi ), Konum Alan Kodu (LAC) ve Hücre ile karşılaştırılmasıyla benzer şekilde sağlandığına inanıyorum. Kimlik (CID) Merak eden herkes için bunları çoğu Android telefonlarda *#*#4636#*#*çeviricinizdeki kodu kullanarak bulabilirsiniz, bununla birlikte herhangi bir nedenle onaltılı olarak kodlanmış olabilir, bu yüzden isterseniz onu tekrar ondalık basamağa dönüştürün.

TL; DR - GPS'iniz bir uydu kilidi alırken Wi-Fi sinyallerini kullanarak konumunuzu daha hızlı üçgenleyin, A-GPS de aynı amaca hizmet eder, ancak farklı bir yöntem kullanarak bunu başarır (Güvenli Kullanıcı Düzlem Konumu Birisi okumak isterse o).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.