WIFI ters bağlanmış bir bağlantıyı paylaşıyor


10

Bunun gibi sorulara USB sayesinde üzerinden Android cihazınızı halata tersine çevirmek mümkün olduğunu biliyoruz bu . Ama bunu bir adım daha ileri götürmeyi umuyorum, daha sonra bu bağlantıyı WIFI aracılığıyla başkalarıyla paylaşarak - aslında bir köprü gibi.

Bunu başka bir yerde görmedim ve bunun mümkün olup olmadığını merak ettim? Kimsenin bilgisine teşebbüs ve başarısız oldu mu?


2
Wi-Fi çipinin yayınlanması serbest olmalıdır. Büyük olasılıkla, hücre bağlantısı yerine USB bağlantısını kullanmayı destekleyecek yazılımla birlikte gelen telefonlar bulunmadığından, özel bir şeye ihtiyacınız olacaktır. Bunun olup olmadığı sorusu :)
Matthew

1
Bir şekilde mümkün olduğuna eminim, ancak IMO, bağlantıyı paylaşması gereken cihazlara sahipseniz, özel bir taşınabilir Wi-Fi etkin noktalarına yatırım yaparak iyi olur. Bir güçlük varsa çok daha az olacaktır. En azından ağ geçidi olarak dizüstü bilgisayar yerine telefonunuzu kullanmalısınız.
Lie Ryan

Yanıtlar:


3

Ne istediğini sadece bir Android cihazla nasıl yapacağımı bilmiyorum, ancak USB kullanarak ters tethering'den bahsettiğinden, aynı şeyi sadece internet bağlantısı ve wi-fi olan bir bilgisayar kullanarak elde edebilirsin . İnternet bağlantınızı android telefonunuz da dahil olmak üzere birden fazla cihazla paylaşmak için iki yöntemden birini kullanarak bilgisayarınızın wi-fi'sini kullanabilirsiniz:

  1. Bilgisayarınızı sanal bir kablosuz yönlendirici olacak şekilde ayarlayın . Tüm cihazlar daha sonra wi-fi kullanarak bilgisayarınıza bağlanarak interneti paylaşabilir.
  2. Geçici bir kablosuz ağ kurun, ancak maalesef Android cihazlar yalnızca telefonunuzun köklenmesini gerektiren bu talimatları kullanarak ayarlarsanız bağlanabilir .

Eğer varsa yok bilgisayarınızda wi-fi var, o zaman PCI veya USB wi-fi ağ kartı genellikle oldukça ucuz elde etmektir.


1
Teşekkürler @ Silveri ama ben Wifi ile bilgisayar değil bir android cihaz ile bunu yapmak için tavsiye arıyorum.
travega

-2

Peki ben de tether ters ve bir taşınabilir wifi hotspot olarak benim android yapmak için bir fikrim var ama ters tether yapılır zaman u veri bağlantınızı kullanıyor gibi görünüyor ama internet kullanılır gibi mobil veri bağlantısı geçmek gerekir pc net ters tethering o zaman iyi çalışıyorsa deneyin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.