“Kötü İnternet bağlantısından kaçınılması” ne demektir?


35

Benim çalışma wifi bağlantısı sadece başarısız ve ağın altında telefonum söylüyor "Avoided poor Internet connection". Bu tam olarak ne anlama geliyor? Telefon daha geniş bir İnternet’e çıkamayacağını tespit etti mi veya ağ bir IP adresi veya başka bir şey ayıramadı mı?

Önemli olup olmadığından emin değilim ama bu bir Galaxy Nexus'ta.


1
ICS kullanıyor musunuz?
RR

@richardborcsik Hayır ICS kullanmıyorum, sadece kendi kendine wifi üzerinden bağlanan telefon.
Luke Quinane

@LukeQuinane ICS, sırasıyla Android 4.0 veya üzeri anlamına gelen Dondurmalı Sandviç anlamına gelir. Cihazınız Galaxy Nexus olduğundan, aslında olan ICS :) kullanılarak
onik

1
@onik İnternet Bağlantı Paylaşımı olarak anladığını düşünüyorum.
RR

@RichardBorcsik Evet, anladım, bu bağlamda ICS'in ne anlama geldiğini netleştireceğimi düşündüm.
onik

Yanıtlar:


14

Kötü bağlantı şu anlama gelebilir:

  • wifi ortağı cihazınızdan gelen zayıf bir sinyal var.
  • aynı frekansı kullanan diğer sistemlerden çok fazla gürültü var.

Her ikisi de, birçok veri paketinin kaybolduğu ve yeniden iletilmesi gerektiği anlamına gelir, böylece genel işlem hacminiz düşer.

Bunu ile karşılaştırabilirsiniz:

  • biri yeterince yüksek sesle konuşmuyor
  • birçok insan aynı anda konuşur ve o gürültüyle bir kişiyi anlamak zordur

Parazit sorunlarınız varsa , wifi kanalını / frekansını değiştirmeye yardımcı olabilir


1
Ya da cihazınız geçerli bir IP adresi alamadı ve yerel bir adrese geri dönmek zorunda kaldı ya da erişim noktasından internete bağlantı yüksek bir titreme ve / veya paket kaybı yüzdesine
sahipti

@ Onik'in yorumunu onaylamak için, geçen hafta otel wifi üzerindeki "Çok zayıf internet bağlantısından kaçındım" ifadesini görüyorum, bu mesaj görünmeden önce, Ayarlar'ın Wifi bölümünü açarsam bağlantı döngüsünü görebilirim "Bağlanıyor "ve" IP Adresinin Alınması ", sistem pes etmeden bir kaç dakika önce zayıf bağlantıdan kaçındığını söylüyor. Bu durumda, büyük olasılıkla, adresleri tükenmiş olan aşırı yüklenmiş bir wifi AP veya DHCP sunucusu veya telefonun AP'ye bağlanması sırasında sürekli olarak kesilen lapa lapa bir bağlantı olabilir.
GAThrawn

GAThrawn ile aynı cihaz davranışını görüyorum, ancak DHCP sunucusunun Android cihazdan gelen taleplere yanıt olarak tam olarak doğru şeyi yaptığını (a) DHCP sunucusunun tam olarak doğru şeyi yaptığını açıkça gösteren paket izlerine de erişebiliyorum. b) DHCP sunucusu DHCP ACK'sını gönderdikten sonra, Android cihazı ve yerel ağ geçidi ARP paketlerini başarılı bir şekilde değiştirir. Wifi bağlantısı oldukça sağlam ve ağ üzerinde yalnızca iki cihaz var.
flabdablet

11

Sony Ericcson Experia Pro'yu ("iyokan") Cyanogenmod 7.2'den (Android 2.3.7) 9.0'a (Android 4.0.3) yükselttiğimden beri bu sorun daha ayrıntılı bir araştırma yaptığım zamandan beri beni rahatsız ediyor.

Açıkça DHCP istemcisi ile ilgili bir kusur. Tezahür ettiğinde, cihaz daha önce hiç problem yaşamamış olsalar bile herhangi bir erişim noktasından bir IP adresi alamaz. Statik bir IP adresine geçmek sorun giderir.

Birkaç dakika önce, / data / misc / dhcp içeriğinin silinmesinin ve ardından cihazın sıfırlanmasının sorunu çözdüğünü gördüm. Bir daha olacağına eminim, ama öyle olduğunda, ne yapacağımı bileceğim.

Umarım bu bilgi birine yardım eder ve belki de bir düzeltmeye yol açar. Resmi bir hata olduğunu bilmiyorum çünkü gece yapı kullanıyorum (cm-9-20120819-NIGHTLY-iyokan)


10

@ K3b, zayıf bir İnternet bağlantısının ne anlama geldiği konusunda haklı olsa da, hata mesajının görünmesine neden olan şey bu değildir. Aslında bağlantı sorunlarınız varsa, bir hata mesajı almazsınız (oldukça sezgiseldir)
Görünen o ki, ics kullanıcılarının güncellemesinden bu yana bir sorun var.

Teorik olarak, aşağıdakileri devre dışı bırakmak için bir ayar yapılmalıdır:

Settings -> Wi-Fi -> Advanced -> Avoid poor Internet connection 

Teorik olarak söyledim çünkü bende yok. Bakalım problemi çözüp çözmediğine bakın. Yapmazsan veya yapmazsa okumaya devam et.

Xda-geliştiricilerinde bunu çözmesi gereken bir root root uygulaması var. Eğer root istemiyorsanız veya root istemiyorsanız, Google'ın bunu düzeltmesini beklemelisiniz.


1
Can sıkıcı bir şekilde, ayarları seçeneklerde görebiliyorum, ancak işaretli değil (ve hala hatayı alıyorum).
Joe Freeman

2

Ben de bu problemi CM9'da yaşadım. Ve sorun o kadar kötüydü ki, WiFi bağlantım zorlukla bağlanabiliyordu. Ben de kendim tamir etmeye karar verdim. Şimdi kolayca bu sorunu çözen bir uygulama yazdım. Sen olabilir Google Play'den olsun .

Şimdi biraz açıklama :

Sorun: Bildiğiniz gibi, cihazınız "Kötü bağlantı" dediğinde, bağlantı gerçekten kötü değildir, hepsi Android'i karıştırmakla ilgilidir. Bu, Android'in DHCP bilgilerini sakladığı içerikleri temizleyerek çözülebilir, bir nedenden dolayı veriler soruna neden olur. Bu bilgiler hiçbir şey ama kira ve pid şeyler. Kira sözleşmesi insan tarafından okunamadığından (kira sözleşmesinde elde edemiyorum!) Orada tam olarak neyin yanlış gittiğini anlayamıyorum. Ama bu temizlemeye yardımcı olur.

Çözüm: Yaptığım çözüm, WiFi Kapatma özelliğini, DCHP bilgilerini silmeyi ve ardından WiFi'yi Yeniden Açmayı otomatik hale getiriyor. Basit ama mükemmel bir çözüm! :)


1
Bize uygulamanızın bunu düzeltmek için neler yaptığını bize biraz anlatabilir misiniz? Kök kökenli olmayan bir kullanıcının daha acı verici olsa bile yeniden bağlayarak / bağlantısını keserek bunu yapabilmesinin bir yolu olup olmadığını merak ediyorum.
GAThrawn

@Gathrawn: Evet, uygulama Android'in DHCP bilgilerini sakladığı içerikleri temizler. Bazı nedenlerden dolayı bu veriler tüm sorunlara neden oluyor. Bildiğiniz gibi, "Kötü bağlantı" yazdığında, bağlantı gerçekten kötü değil, hepsi Android'i karıştırmakla ilgili. Artık root olmayan cihazlar hakkında, bu çözümün, süper kullanıcı izinlerine ihtiyaç duyduğunuz DHCP verilerine erişmek için işe yaramayacağından korkuyorum. (Bu yüzden uygulamanın root erişimine ihtiyacı var.)
Suraj Bajaj

İlginç. Burada ne tür DHCP bilgilerinden bahsediyoruz? Kiralar? Veya yapılandırma? Nasıl tamir edileceğini nasıl bildin? Ek bilgileri nerede bulabilirim? Uygulamanın açık kaynak mı? Öyleyse, kaynağı nerede inceleyebilirim?
Akış

Çok fazla soru var .. Haha! Evet, bu kira ve pid. Kira sözleşmesi insan tarafından okunamadığından (kira sözleşmesinde elde edemiyorum!) Orada tam olarak neyin yanlış gittiğini anlayamıyorum. Ama bu temizlemeye yardımcı olur. :) Bu sorunu gidermek için etrafımda Googling yapıyordum, bir yerlerde (ne yazık ki, nerede olduğunu hatırlamıyorum) DHCP bilgisi ile ilgili bir sorun olduğunu okudum. Bu yüzden elle temizlemeye çalıştı ve işe yaradı! Uygulamam yalnızca WiFi Kapatmayı, DCHP kira ve pidini temizlemeyi ve ardından WiFi'yi tekrar Açmayı otomatik hale getirir. Basit ama mükemmel bir çözüm! ;)
Suraj Bajaj

1

Bu, cihaz DHCP sunucusuyla bağlantı kuramıyorsa da oluşur.


0

Bu sorunu yaşadığımda, proxy adresiyle aynı olacak şekilde gelişmiş WiFi ayarlarında WiFi ağının ağ geçidini düzenledim. Bu benim için sorunu çözdü.


2
Lütfen bunun nasıl yapılacağını açıklayabilir misiniz ? Soru, kullanılan bir proxy hakkında bir şey söylemiyor. Bu hangi ayarlar olmalı ve bunları nerede bulabilirim?
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.