Nasıl sadece tek bir uygulama VPN için?


13

Yalnızca tek bir uygulamanın trafiğini bir VPN üzerinden yönlendirmek istediğinizi varsayalım.

(Uygulamada uygun şifreleme desteği bulunmadığından veya uzak hizmet yalnızca işbirliği ağında kullanılabilir olduğundan.)

Web'de gezinme gibi diğer şeyler normal veri bağlantısından geçmelidir.

Bunu yeni bir Android cihazda nasıl yapılandırırım (> = Android 4.0)?

Somut motivasyon: Ne yazık ki, çok az sayıda VoIP ağ geçidi sağlayıcısı verilerin şifrelenmesini sağlamaz (ses ve sinyal) - bu nedenle bir VPN kullanmak gereklidir (en azından WLAN üzerinden bağlandığında). Bir sağlayıcı (sipgate.de) kendi VPN'sini bile sağlar (ve başka bir SIP / RTP şifreleme yöntemi yoktur).


Özellikle tünel oluşturmaya çalıştığınız uygulamalar hakkında daha fazla bilgi yardımcı olabilir. SOCK5 Proxy'yi destekliyorlar mı? SSH Tüneli iyi bir başlangıç ​​olabilir.
earthmeLon

1
@earthmeLon, VoIP uygulamaları, SIP destekleyen VoIP uygulamaları - krş. sorunun son paragrafı - örneğin CSimple.
maxschlepzig

Yanıtlar:


6

Android için ücretsiz ve açık kaynaklı OpenVPN uygulaması bunu desteklemektedir.

Profil yapılandırması iletişim kutusunda, kurulu VPN'nin dışında bırakılan veya hariç tutulan uygulamaların bir listesini seçmenizi sağlayan bir 'izin verilen uygulamalar' sekmesi bulunur:

  • 'VPN tüm uygulamalar için kullanılıyor ancak seçilenleri hariç tut'
  • 'VPN yalnızca seçilen uygulamalar için kullanılır' (sic)

Liste daha sonra seçilebilen / seçimi kaldırılabilen tüm kullanılabilir uygulamaları içerir.

Bu köklü bir cihaz gerektirmez. Örneğin, stok Android 8.1'e sahip bir Nexus 5x cihazında iyi çalışıyor.

Basit bir test, Firefox gibi başka bir tarayıcı kurmak, listeye yalnızca Chrome ve Firefox'tan birini eklemek ve ardından tarayıcılar arasında geçiş yapmak ve her ikisinde de https://wtfismyip.com adresini ziyaret etmektir .

Bir tuzak, çift yığınlı bir IPv4 + IPv6 ağında olduğunuzda, ancak VPN yalnızca IPv4'te. Bu durumda, 'Yönlendirme' sekmesindeki 'Yerel ağlar için VPN'yi atla' devre dışı bırakılmalıdır. Aksi takdirde, IPv6 trafiği VPN'nin yanı sıra şifresiz olarak seyahat eder.


0

Android üzerindeki her uygulama farklı bir kullanıcı üzerinde çalışır, bu yüzden iptables -m owner --uid-owner, AMA kullanarak verilen uygulamayı tanıyabilmelidir. Android'deki birçok şey gibi, bunu kolayca yapmak için hiçbir kullanıcı ön tarafı olmayabilir. (ext4'ü harici sd kart için format olarak kullanma seçeneği yoktur). Tabloları ve iptables yönlendirme hakkında bilginiz varsa, bu şekilde devam etmeyi deneyebilirsiniz.

Başka bir yol, VPN'i yalnızca yudum sağlayıcınızın ip adresi üzerinden yönlendirecek şekilde ayarlamaktır (varsayılan rota değil). Başka bir ilgisiz sorun olsa da - SIP NAT'ı sevmiyor, bu nedenle VPN sunucunuzda bazı trafik yönlendirmeleri ayarlamanız gerekebilir.


-3

Eski Hola Better Internet'i kullanmayı deneyin Hola Free VPN değil, size VPN hizmetleri için sadece uygulamaları seçme hakkı verir.


1
Bu "Hola" uygulamalarının ne olduğunu açıklığa kavuşturabilir, önerdiğiniz uygulama ile bağlantı kurabilir ve kullanıcının sorunlarını çözmek için onu nasıl kullanabileceği konusunda talimatlar verebilir misiniz?
TurboFool
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.