Windows altında MTP bağlantısı için sürücü harfi


28

Android 3'te, Mass Storage Controller özelliği olarak PC'ye bağlantı kaldırıldı.

MTP'li telefona bir sürücü harfi olarak erişmenin bir yolu var mı? Çalışmak için standart dosya yöneticisi programları (örneğin Toplam Komutanı) istiyorum.@Basj Cihaza erişmek için kablosuz ağ kullandığınızı düşünüyorum, bu da bariz sebeplerden dolayı nispeten yavaş performansa neden oluyor. USB bağlantısı yaparsanız, performans MTP VEYA USB yığın depolama bağlantısının aynı satırında olur. İlgili: Dosya aktarımı için MTP'ye uygulanabilir bir alternatif var mı? (Android 4.2.1-6.0.1 bir cazibe gibi çalışır)
Firelord

@ Beşinci: Düşüncenizi anlamıyorum. Kablosuz bağlantı kullanmıyorum. Benim Android 2.3 cihazdaki USB Media Depolama kullanıyorum ve artık yeni Android 4.2.2 cihazla, ben istiyorum hala var USB bağlantısı bir sürücü harfi ile (vb yedekleme araçları gibi dosya araçlarını çalıştırmak için muktedir .). Şimdilik kablosuz çözümlerle ilgilenmiyorum. Sorum şu: 2016'da bir Android 4.2 cihazını USB üzerinden PC'ye bağlarken bir sürücü harfinin alınmasına izin veren çözümler var mı?
Basj

@Basj: Benim çözümüm Android 4.2.1 ve üstü için gayet iyi çalışıyor.
Firelord

Tamam @Felelord ama bu Android 2 vb eski güzel iyi bir depolama biriminden inanılmaz derecede daha karmaşık görünüyor. Bu, verilerin bir tür ağ katmanından geçtiği anlamına mı geliyor (bağlama yoluyla USB üzerinden)? Aktarım hızı açısından Media Storage ile nasıl karşılaştırılır? Bu teknikle yedek bir bilgisayar <-> telefonun SD kartını çalıştırabildiniz mi? (128 GB SD kart kullanıyorum ...)
Basj

Yanıtlar:


11

Teoride, telefonunuzun hafıza kartına bir sürücü harfiyle erişmenin bir yolu yoktur, çünkü sizin dediğiniz gibi, Android artık bir MTP cihazı olarak değil bir Yığın Depolama aygıtı olarak bağlar. Ancak, iki çözüm var :

  1. Kök telefonu ve telefonunuzda çalışacak bir "Yığın Depolama" etkinleştirici uygulama olsun.
  2. Telefonu yönlendirmeden: her ikisi de bilgisayar aynı ağda olduğu sürece, telefonda bir FTP sunucusu çalıştırın ve bilgisayara erişin.

Bu FTP adresini sürücü harfine eşleyen FTPUse ve NetDrive gibi uygulamalar var. NetDrive'ı Windows XP'de kullandım ancak Windows 7 64-bit'de çalışmasını sağlayamadım, bu yüzden şimdi FTPUse kullanıyorum ve iyi çalışıyor.

Yani, tam olarak aynı değil ve biraz daha yavaş, ama işe yarıyor ve klasörleri tarayabiliyorum, dosyaları silebiliyorum, vb. WinDirStat gibi uygulamaları bile klasör boyutlarını analiz etmek için kullanabiliyorum.


Siteye Hoşgeldiniz! Lütfen yazılarınıza imza atmayın. Bu bilgiler kullanıcı profilinizle sınırlı olmalıdır.
ale

Ne yazık ki, 4.4 ile uygulamalar artık harici SD kartlarına yazamıyor ... Bu yüzden FTP ile yükleme yapmak artık mümkün değil
Temel

Kök Depolama'nın köklü bir Android 4.2 telefon ile nasıl etkinleştirilebileceğine ilişkin bir bağlantınız var mı?
Basj


@GokulNC USB kablosunu taktığınızda Media Storage olarak bir "automount" olur mu (buna bayılırım), Android 4'te şu anki durum olan "MTP olarak automount" a benziyor mu?
Basj

5

Benim yöntemim WebDAV'ı öneren cevaba dayanıyor. Bir FTP, Samba veya başka bir ağa bağlı dosya sunucusu tarafından kopyalanabilir. Temelde android cihazınızda bir WebDAV sunucusu başlatıyor ve bir ağ sürücüsü olarak bağlıyorsunuz. Telefonunuzun IP’si, dosyalara göz atmak istediğiniz bilgisayara görünür olmalıdır. Genel olarak bu, aynı yerel ağda olmanız gerektiği anlamına gelir. Bu çözüm telefonunuzun dosya sistemini yerel ağınıza sunar ve bazı güvenlik sorunlarına neden olabilir. Güvenilmeyen ağlar için bunu önermiyorum.

İlk önce android cihazınıza bir WebDAV sunucusu uygulaması kurun. WebDAV Sunucusu'nu kullandım çünkü arayüz basit, aramamdaki ilk uygulama ve fiyat doğru (ücretsiz!). WebDAV sunucu uygulamanızı başlatın ve adresini alın. Bu gibi bir şey olmalı http:\\198.162.1.101:8080.

Ardından, Bilgisayarı Windows Gezgini'nde açın. Araç çubuğunda, adres çubuğunun altındaki "Harita Ağ Sürücüsünü" tıklayın. Adresi etiketli klasöre girin. Sona tıklayın. Eğer haritalama başarısız olursa, telefonunuzun IP adresini atadığınızdan emin olun.

Boom! Cihazınız şimdi Bilgisayarda seçtiğiniz sürücü harfi olarak görünmelidir (Z: varsayılan olarak).

Referanslar: d0bon - Bir Sürücü Mektubunu MTP veya PTP Android Cihazıma Nasıl Eşlerim?


1

ICS veya JB cihazım olmadığı için kendim test edemiyorum, ancak UMS'yi (çekirdek izin verdiği müddetçe) geri verdiğini iddia eden aşağıdaki uygulamaları kontrol etmeye çalışabilirim:


Bu cevap geriye doğru; soru monte etmek nasıl telefon bir ile sürücü harfi bir monte etmek değil nasıl ... sürücüyü üzerine telefona .
Myrddin Emrys

1
Aynen cevap işte budur: UMS'yi nasıl yeniden kullanılabilir kılacağınız için telefonu bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz . Örneğin USB Yığın Depolama İzleyici'nin açıklamasını okuyun ve en son ekran görüntüsüne bir göz atın: Açıkçası, PC'ye UMS modunda monte edilen Android cihazı: "ek bir özellik olarak, şimdi otomatik olarak sd kartınızı takabilirsiniz. Cihazınızı takın ve Bilgisayarınızdaki dosya penceresi açılır. "
Izzy

1

Bu eklentiyi TotalCommander için deneyebilirsiniz: Windows Media Audio v2 . Aslında FAR Manager'ı kullanıyormuş gibi denemedim ve bunun için kendi eklentisi PortaDev var .


Tam olarak ihtiyacım olan şey, biri Bir ve Yalnızca Toplam Komutanı kullanıyorsa, sürücü harfini atamanın bir anlamı yoktur;)
Marecky

0

Android cihazına bir WebDAV sunucusu kurmayı deneyebilir, daha sonra WebDAV sunucusunu Windows 7'ye bir sürücü olarak bağlayabilirsiniz. İşte Google Play'den ücretsiz bir WebDAV sunucusu (Tabii ki, Google Play'de birçok başka WebDAV sunucusu var). Ve WebDAV sunucusunu Windows 7'de bir sürücü olarak monte etme adımları .


2
Android Tutkunları'na hoş geldiniz! Buradaki talimatların temel kısımlarını içermesi ve referans için bağlantı sağlaması tercih edilir. Aksi halde, bağlantınız kesilirse cevabınız kısmen işe yaramaz hale gelir. Daha fazla ipucu için lütfen bakınız: Nasıl iyi bir cevap yazarım ? Çok teşekkürler!
Izzy0

Android cihazım ASUS Zenfone'um var ve cihazımı Total Commander üzerinden görüntüleyebiliyorum. İşte bunu nasıl yaptım:

  1. Explorer’da MTP aygıtını sağ tıklattıktan sonra kısayol oluştur öğesini seçtim.
  2. Komutanımdan, kısayolu açtım ve cihazımı keşfedebilirim!

Yardımcı olabilir umarım


0

Bildiğim kadarıyla Microsoft Windows için yalnızca (ticari) bir PTP ve MTP sürücü harfi eşleme çözümü var:

Bu sürücüler mükemmel değil, bazen yavaş ve özgür değil, ama bence istediğinizi yapıyorlar.


-1

Telefonunuzu ve PC'nizi bağlamak için TeamViewer'ı kullanabilirsiniz. Bu şekilde telefonunuzdaki tüm özelliklere PC'nizden erişebilirsiniz. Ardından, dosyaları göndermek ve almak için herhangi bir FTP sunucusunu kullanın. Bu şekilde, dosyaları paylaşırken telefonunuzla PC'niz arasında geçiş yapmanız gerekmez.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.