Yeni uygulama yüklemeye çalışırken “yetersiz depolama alanı”


13

Her yeni uygulama yüklediğimde "Yetersiz depolama alanı" mesajı alıyorum ve hiçbir şey yükleyemiyorum !

Samsung GT19060 kullanıyorum, dahili hafızam 8GB. Hiçbir şey indirmedim ama her zaman bir şey indirmeye çalıştığımda bana düşük bellek alanı söyleyecek.


Google Play veya Android Market'in verilerini silmek biraz yer açabilir. Ayrıca, verilerin dahili bellekte nasıl yapılandırıldığını öğrenmek için DiskUsage uygulamasıyla kontrol edebilir ve ardından kullanılmayan verileri silebilirsiniz.
webyz

android pazarındaki verileri nasıl temizleyebilirim?
Ephraim

Gibi bir şey olmalı Settings | Applications | Play Store | Clear data. Önce uygulamayı "Zorla Durdur" yardımcı olabilir.
ale

Bu sorun, burada açıklananla aynı veya hatta aynı: Bir şey gizlice tablet belleğimi yiyor ve onu bulmak için yardıma ihtiyacım var , bu yüzden orada tarif edilecek olası adımların listesi de size yardımcı olabilir.
Izzy

Yanıtlar:


5

4
Birçok cihazda, 25 MB yerine bölüm boyutunun% 10'una ayarlanmıştır, bu da çok fazla depolama alanına sahip cihazlarda oldukça saçmadır.
Matthew,

3
Her ikisine de tam: Evet, bazılarının% 10 kuralı var (bu cevabı yazdığım zaman bana açık değildi) - ve evet, bugünün cihazları çoğunlukla en az 4, 8 veya hatta 16 GB dahili depolama alanına sahip. en azından son ikisi için saçma bir kural. Ama bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey, ne yazık ki (belki de özel bir ROM kurmak hariç)…
Izzy

1
Kaynak bağlantılarınızın hiçbiri 25MB hakkında bilgi içermiyor
Maksim Dmitriev

1
Bağlantılı sayfaların @MaksimDmitriev içeriği bu arada değişti. Cevabım 1/2013'ten, TechniPage içeriğini 7/2015'te yeniledi. İddialarımı desteklemeyen kaynaklardan bahsetmezdim :)% 10 kuralına gelince, buraya bakın ve yetersiz bellek etiketi wiki'mize bakın .
Izzy

3

Diğer 200 MB, ileride kullanılmak üzere ayrılmıştır;

RAM'i boşaltmak için diske önbellek kaydetme

2.Dosya Sistemi

3.SD / Flash Belleğe bazı işlem verilerini taşıma

Uygulama yüklemek istemeniz durumunda en az 300 MB boş alanınızın olması önerilir. Ve android bellek yönetiminde iyi olmadığından ccleaner gibi bir temizleme aracı kullanmanızı tavsiye ederim.


1

Galaxy tabletimle bu sorunu yaşadım ve yaptığım temel olarak tüm uygulamalarımdaki uygulama bilgilerine gitmek ve bana izin verirse sd karta taşı'ya dokunmaktı. Şimdi otomatik olarak kendi kendine yapıyor gibi görünüyor.


1
OP zaten bunu yapmış gibi görünüyor: Ben mümkün olan her uygulamayı SD karta taşımak için oldukça uzun bir süre geçirdim
Izzy

0

Tüm dahili bellek uygulamaları yüklemek için kullanılamaz. Ben android uygulamalar yüklemek için dahili belleğinizin bir parçası tahsis düşünüyorum. Ayrılan alan bittiğinde, bu hata iletisini almaya başlarsınız. Aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

  1. Uygulamaları Kaldır
  2. Uygulamaları harici depolama alanına veya para kartına taşıyın. Uygulama ayarlarına giderek bunu yapabilirsiniz. Bazı uygulamaları uygulama ayarları seçeneğiyle taşıyabilirsiniz.
  3. Hala düşük bellek sorunu alıyorsanız, bu uygulamayı kullanın . Bu, sadece android uygulama ayarlarının yapamadığı SD karta bu uygulamaları taşıyabilen oyun mağazasında bulduğum bir uygulama. Ancak bunu kullanmak için kök salmanız gerekir .
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.