Android'imde “Düşük Yerde” mesajlarıyla nasıl başa çıkabilirim?


28

Sürekli "Alan Az: Uygulama veri alanı az. Çalışmak için" mesajını almaya devam ediyorum.

Yapabileceğim her uygulamayı SD karta taşıdım, önbelleği temizledim, K9 posta önbelleğimi sıkıştırdım.

Advanced Task Killer (ah!) 98M Kullanılabilir Hafızam olduğunu söylüyor

Dosya Yöneticisi 223M / 748M (% 29) ücretsiz olduğunu söylüyor.

Bu o kadar da kötü değil - ama güncelleme yok senaryosunda sıkışıp kaldım. Piyasa indirmeleri gerçekten başlamaz, gmail güncellenmez, vb. Birkaç kez yeniden başlattım ve hiçbir şey değişmiyor. Aaaargh.

Her şeyi kaldırmaktan başka ne yapılabilir ?


FWIW, bunları HTC Incredible ile sık sık alıyorum. Verileri HTC Sense'te silmek, sorunu benim için çözen tek şey gibi görünüyordu. (Ayrıca Zeam başlatıcısı kullanıyorum.)
gary

Android'in kişisel alan sınırınızı nasıl hesapladığını buradan görebilirsiniz: code.google.com/p/android/issues/detail?id=4991#c145
OneWorld

Yanıtlar:


27

Bu Lifehacker'ın zamanında yayınına yardımcı olabilir ... Onlara e-posta gönderen siz miydiniz? ;)

Androidim Uygulama Alanında Bittiğinde Ne Yapmalıyım?

İşte kolay ve zor bir özeti:

  1. Daha Büyük Uygulamaları SD Depolama Alanına Taşı - şu anda Froyo (2.2) gerektiriyor. Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları Yönet'e (veya benzer bir şeye) gidin. Tüm Sekmeyi görüntüleyin, boyuta göre sıralayın. Büyük isabetçiler hakkında hiçbir şey yapamazsınız, yani Gmail, Tarayıcı ve Haritalar her zaman oldukça büyük olacaktır.

  2. Önbelleği Temizle ve # 1 ile Benzer Bazı Uygulamalarda Belki Veri, Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gidin.

  3. Aslında Kullanmadığınız Uygulamaları Temizle Bu # 1 olmamalı mı? ;)

  4. Android 2.2: SD Kartınızı Varsayılan Kurulum Konumu Olarak Ayarlayın LifeHacker, burada Androinica bloguna işaret ediyor .

  5. Telefonunuzu Köklendirin ve Uygulamaları Kurun2SD Sorumluluk Reddi: köklenme, meraklılar için eğlenceli olmayabilir. LifeHacker nasıl yapılır köklü ve özel ürün yazılımı CyanogenMOD (ayrıca LifeHacker tarafından tedarik edilir).

Elbette yazıdaki bazı yorumlar da yardımcı olacaktır. Umarım yardımcı olur.


6

Hangi uygulamaların dahili depolama biriminde en fazla hafızaya alındığını görmek için DiskUsage gibi bir uygulama kullanabilirsiniz .

Uygulama tarafından depolanan önbellekteki verilerin temizlenmesi (ayarlardaki uygulama ekranından) aynı zamanda geçici olarak alan boşaltmanın bir yoludur.


5

Artık kullanmadığınız veya çok sık kullanmadığınız eski uygulamaları kaldırmaya başlamanın zamanı gelebilir. Uygulamalarınızı zaten SD karta taşıdınız ve önbelleklerinizi temizlediniz, yapabileceğiniz fazla bir şey yok.


Ve bütün bunları yaptıktan sonra cihazı yeniden başlat. Bu şekilde "Düşük depolama" mesajı kaybolacaktır. Aksi takdirde, temizliği ne kadar iyi yaparsak yapalım bu mesajı “yapışıyor” olarak görme riskimiz var.
Cristiana Nicolae

0

Tamam çocuklar, birkaç gün önce bu sorunu yaşıyordum ... Cihazımı sıfırladım, tüm uygulamaları sildim, boş alanlar vardı, ancak bir şeyler yüklemeye çalıştığımda bana "yetersiz depolama alanı" diyecekti

Her yerde, bir haftadan fazla bir süre aradım ve hiçbir şey bulamadım. Şimdi, çözümü buldum ve problemi olan herkese yardım etmek istiyorum!

Storage Analyzer'ı edinin , sonra açın ve boş alan yerine -xxxx'e sahip olduğunuzu göreceksiniz!

Evet! Olumsuz bir sayı! Telefonuma göre -8GB yerim vardı! Gameloft'un tüm sahtekarlıklarını harcayan bu haydut uygulaması vardı! Fabrika ayarlarına sıfırlama ile silinmedi!

Storage Analyzer'ı açın ve büyük uygulamayı / klasörü silin! Sonra yeniden başlat ve sorun çözülecek! Bunun işe yarayacağına% 100 söz veriyorum. Uygulamayı haftada bir kez açıp işe yaramaz büyük şeyleri silmeyi öneririm!


Lütfen burada URL kısaltıcıları KULLANMAYIN.
ale

Storage Analyzer uygulaması artık bulunamıyor. Verilen bağlantıya tıkladım ve Google Play web sitesinde bu duyuru ile boş bir sayfa açtım: "Üzgünüz, istenen URL bu sunucuda bulunamadı."
Cristiana Nicolae

-1

Tüm standart önbellek temizlemeyi ve kaldırmaya yardımcı olan güncellemeleri kaldırmayı denedim. Depolama analizcisini denedim ama bu dahili depolamaya yardımcı olmadı. Telefonu kökten kesmek istemedi. Sonra Clean Master'a rastladım ve karımın Samsung Ace'inde kullandım, bu da dahili bellekte bilinmeyen derecede kısa ve çoğu uygulamayı SD karta taşıyamaz. Çok uzak çok iyi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.