Google Play'de ve YouTube uygulamasında 495 hata kodu nedir?


12

"Facebook" bir hata nedeniyle indirilemedi. (495)

Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Messenger Resmi


Google-fu ile silahlı ve arama sonuç verdi bu beni merak ediyor, saatinizi tamamen senkronize değil, belki de cihazınızın değil wifi ağının yönlendiricisinde mi?
t0mm13b

Nedense bana bir cevap ekleyemiyorum, o zaman buraya bir yorum ekleyeceğim. Facebook uygulamasını güncellemeye çalışırken aynı hatayla karşılaştım, diğer birkaç uygulama ise mobil veri kullanırken gayet iyi güncellendi. Bir süre için, birkaç uygulamanın mobil veri kullanmasını engellediğimi hatırlayana kadar, Facebook'un neden güncellemeyi reddettiğini merak ediyordum. Bunlardan biri "Medya" dı. Mobil verileri kullanmasına izin verdikten sonra, Facebook gayet iyi güncellendi.
F-3000

Burada tüm önerileri kaynar yararlı bir resmi 'Google Play' yardım sayfası var: support.google.com/googleplay/troraseoter/6332137 Ben bir cevap olarak göndermek istiyorum ama temsilcisi yok.
EleventhDoctor

Yanıtlar:


5

Transformers Forumu'ndaki bir kullanıcıya göre :

"Aynı sorunu yaşadım ancak çözdüm. Git Settings - Apps- All- Download manager ve Verileri temizle. Sonra gidin Settings - Apps - All - Google Play Store ve Önbelleği temizle. Play Store çalışmalı ve cihazınızı yeniden başlatmayı denemelidir."

Orada başka cevap Kaldırma Google Play uygulaması ve cihazınızı yeniden başlatmayı ve güncellenmesi güncellemeler tekrar konuyu çözmüş söylüyor,

"Google Play'deki tüm güncellemeleri kaldırın, orijinal pazara dönün, ardından yeniden başlatın ve Google Play'e yeniden güncellemesine izin verin, ardından tekrar başlatın."

Bununla birlikte, Google Play Store uygulamasındaki verilerin temizlenmesi işi belirsiz yapabilir.


1
Aynı hatayı denedim ve cihazım diğer WIFI ağlarıyla çalışıyor.
hurelhuyag

Bu hata nerede oluşur?
hurelhuyag

Kullandığınız ağın indirmeleri (hatta "facebook" kelimesini) bir şekilde engellemesi mümkün olabilir mi?
SamSPICA

2

Bu hatayı kendim alıyorum ve bu çoğunlukla bir ağ sorunu gibi görünüyor. Cihazdaki bazı eski değerler nedeniyle olabilir, Google Play veya İndirme Yöneticisi için uygulama önbelleğinin temizlenmesi yardımcı olabilir.

Ancak farklı bir ağ (veri yerine wifi) denemek benim için çalışıyor. Ayrıca, cihazdaki DNS adreslerini değiştirirseniz de yardımcı olabilir.

D/Finsky  ( 4507): [1] DownloadImpl.setState: com.google.android.apps.books from DOWNLOADING to ERROR.
D/Finsky  ( 4507): [1] DownloadQueueImpl.onError:     com.google.android.apps.books: onError 495.
D/Finsky  ( 4507): [1] DownloadQueueImpl.remove: Download    com.google.android.apps.books removed from DownloadQueue
D/Finsky  ( 4507): [1] InstallerTask.cancelCleanup: Cancel running installation of com.google.android.apps.books
E/Finsky  ( 4507): [1] RestoreTracker.onInstallPackageEvent: Restore package com.google.android.apps.books download error 495
I/ElegantRequestDirector( 4507): I/O exception (org.apache.http.NoHttpResponseException) caught when processing request: The target server failed to respond
I/ElegantRequestDirector( 4507): Retrying request

-1

Sorunlar ayarlarda "tüm uygulamalar" olan bir Alcatel cihazında vardı - uygulamalar mevcut değil. Play Store'dan indirmek için 3g yerine WLAN kullanmak çalıştı. Şimdi 3g üzerinde tekrar çalışıp çalışmayacağından emin değilim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.