Çıkarılabilir pili olmayan bir telefona güç kesildi mi?


20

Peki, başlığın dediği gibi, çıkarılabilir pili olmayan bir telefonunuz varsa (HTC One X) ve değiştirirken donarsa, pili çıkaramazsanız gücü nasıl kesersiniz?

Çıkarılabilir olmayan pillerin benim gibi telefon modülleri için büyük bir sorun olduğunu görebiliyordum.

Yanıtlar:


17

HTC'nin bu soruna çözümü, "Güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutup bırakın. HTC One X kapatılacak ve yeniden başlatılacak."

Görebildiğim tek çözüm bu. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, bir telefon modder olarak telefonu ayırmanızı ve pili manuel olarak çıkarmanızı öneririm. Yaptığınız işten emin değilseniz bu oldukça risklidir. Bu sayfaya başvurabilirsiniz: HTC One cihazının unibody'ünün nasıl söküleceğine dair bir eğitim için http://htcpedia.com/news/HTC-One-X-How-To-Take-It-Apart.html . x.

Sahip olduğunuz son güvenli seçenek, pil tamamen bitene kadar bir gün kadar (takılı kaldığı için) beklemektir. Oradan elbette tekrar şarj edin ve yaptığınız yazılım modifikasyonu ile devam edin.


Asus bunu tabletleri için de yapıyor. Güç düğmesini 10-15 saniye basılı tutun ve yeniden başlatmak zorlaşır.
staticsan

Samsung telefonları ve tabletleri için de aynı şey geçerli.
onik

4

Telefonunuzun donmasına neden olan koşullara büyük ölçüde bağlıdır, ancak genellikle güç düğmesine uzun süre basmak (10 saniye) telefonunuzun kendisini sıfırlamasına neden olabilir. Yine de YMMV.


2

HTC desire 826 dual sim mobile (Android 5.0.2) için aynı anda basılı tutma (ses açma + ses azaltma + güç düğmesi) çalıştı. güç düğmesini 10 saniyeden fazla veya daha uzun süre basılı tutmayın.


1
Bootloop'ta Samsung A3 (2016) için çalışıyor. Ancak bu kombinasyon telefonun yeniden başlatılmasını sağlar (kapanmaz). Bu yüzden, hemen ardından, sesi açmak için + ses + ev + güç düğmesine basın.
Marki555


0

Dahili pilli bir Kyocera Hydro'm var. Güç düğmesini basılı tutarsanız gücü kapatıp hemen tekrar açın. Sanki sıfırlamasını söyledim. Muhtemelen güç düğmesini 10 saniyeden biraz daha uzun süre tuttum ama tutmaya devam et. Hile yapmalı. Telefonum sadece kısmen köklü olduğundan, bu hilenin tamamen köklü bir Kyocera Hydro veya 1 için yönetici izni olmadan çalışacağını varsayıyorum.


-1

Evet. Güç düğmesini 10 saniyeden fazla basılı tutarak donmuş Galaxy Tab'ımı (çıkarılabilir pille) kapatabilirim. Bunu öğrenmeden önce, tablet donduğunda pilin bir gece bitmesini beklerdim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.