Cyanogenmod adlı kullanıcının profilleri ne işe yarar?


10

Galaxy Note'uma ICS CM9'u yeni yükledim ve "Profiller" ayarından şaşkınım. Farklı profiller (ev, iş vb.) Ayarlamama ve ayarları bunlarla ilişkilendirmeme izin veriyor gibi görünüyor, örneğin Bluetooth'u etkinleştir ve evde GPS'yi devre dışı bırak.

Ancak, profilleri belirli bir WIFI ağının varlığına göre otomatik olarak değiştirmenin bir yolunu görmedim. Benim sorum şu: bu profiller ne için? Eve döndüğümde profili işten eve manuel olarak değiştirmeli miyim? Bu hiç mantıklı değil!

Aradım ama alakalı bir şey bulamadım, çünkü "profil" çok genel bir isim olduğu için.


OP'yi bunu yansıtacak şekilde düzenledi ... Evet, CM7 + 'ya özel ve oldukça kullanışlılar (imho), NFC-tetikleyici desteği var , CM'nin forumunda daha fazla bilgi var.
ce4

Yanıtlar:


8

Evet, eve döndüğünüzde manuel olarak Ev profiline geçmeniz gerekir. Klasik cep telefonlarında bulabileceğiniz şey.

Otomatikleştirmek istiyorsanız, bunun için birçok uygulama vardır: Tasker + Profile4Tasker (ücretli), AutomateIt (ücretsiz), Llama (ücretsiz), Locale + Profile4Tasker (ücretli)


1
Şu anda Profile4tasker kullanma niyetiyle nasıl ayarlanacağını araştırıyor (NFC ile kötü niyetli geçişi önlemek için "tuz" olarak tanımlayıcılar gibi rastgele)
ce4

Llama harika ama burada belirtilen profil türlerini otomatikleştirmiyor. Kendi profilleri var.
Jay

3

Http://wiki.cyanogenmod.org/w/EndUser.Profiles (daha önce bahsedilmiş) ' de listelendiği gibi , CyanogenMod ile kutudan çıkar çıkmaz sağlanan otomatik anahtarlama için tek destek Saat (Alarmlar) uygulamasıdır. Her alarm bir profil değişikliğini de tetikleyebilir.

WiFi, konum vb. Tabanlı değişiklikler için diğer seçenekleri kullanmanız gerekir. Bazıları yukarıdaki wiki sayfasında da listelenmiştir.1

10.1.3 sürümüne güncellenirken, Google Haritalar simgesi düzenlenmekte olan profilin altında görünür hale gelir. Orada, belirli bir Kablosuz ağa vb. Katılmaya dayalı tetikleyiciler seçebilirsiniz.


0

Aslında ek bir uygulama olmadan, belirli bir WiFi bağlantısında / bağlantı kesilmesinde otomatik olarak söyleyebilirler, ancak bu özelliğin en sezgisel olmayan bir yerde saklandığını keşfederler.

Ana ekran düğmenizin yanında saklanan profil düzenleme sayfasının altında bir "Google haritası" yer işareti simgesi göreceksiniz.

Üstüne tıkla. Bu, sizi WiFi veya Bluetooth üzerinde otomatik olarak etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için profili ayarlayabileceğiniz tetikleyici sayfaya götürür ve bence NFC, yararlı bir amaç arayan belirli bir teknoloji "özelliğini" hiç kullanmamıştım.


Bunu yapabilen bir uygulama eklemediğinizden emin misiniz? CM 10.1 kullanıyorum ve Profil düzenleme Ayarı sayfasında bu seçeneğim yok. (örn. Sistem Ayarları -> Profil -> İş)
Huygens

0

bir tetikleme sayfasına götüren Google haritaları simgesi kesinlikle CM11'de (KitKat) bulunur.

Bu, WiFi ağları / NFC etiketleri vb. Gibi etkinliklere dayalı olarak belirli özellikleri ayarlamanıza olanak tanır.

Daha önce gördüğümü hatırlayamıyorum, ancak belirtildiği gibi - konumların en sezgisel değil, sadece tökezledim çünkü telefonumun bir çeşit GeoTagging nedeniyle * profilleri değiştirdiğini düşündüm.

* profil değişikliğine aslında her sabah zamanlanmış bir profil değişikliği olarak kullanılabilen saat (alarm) neden olmuştur (örneğin, telefonunuzu sabah çalar saatinizle varsayılana zorla) .... tuhaf bir şekilde, bu zamanlanmış değişiklikler görünür DEĞİLDİR / profil yapılandırma sayfasından erişilebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.