Chrome Mobile'da hızlı kaydırma nasıl yapılır


10

Galaxy Note'uma (ICS, CM9) Chrome Mobile'ı yeni yükledim ve bu güzel kart benzeri arayüze sahipken, sayfaların üstüne veya altına hızlıca kaydırmak için ekranı nasıl hafifçe vuracağımı bulamadım.

Başka bir deyişle, Android stok tarayıcısını kullanarak, çok uzun bir sayfadayken, ekranı bir parmağınızla yeterince hızlı yukarı kaydırırsam, sayfa çok hızlı ve sürekli olarak sayfanın altından sayfanın üstüne kayar . Aynısını Chrome Mobile ile nasıl yapabilirim?


Muhtemelen Chrome ekibine bir özellik isteği göndermek zorunda
Bryan Denny

Yanıtlar:


3

Bir fırlatmaya girdiğiniz kaydırma miktarı, o hareket eylemine atanan sürtünmeye bağlıdır . Stok tarayıcısında dikey fırlatmaya atanan sürtünme gerçekten düşüktür. Yani fırlatmanız sayfanın üst / alt kısmına ulaşmak için bir komut değil, oraya gitmenizi engelleyecek kadar sürtünme yok. Bunu delicesine uzun bir sayfa bularak ve iyi bir alay vererek test edebilirsiniz . Çok ileri gideceksiniz ama dibe ulaşamayacaksınız. Chrome Mobile uygulaması dikey fırlatmaya biraz daha fazla sürtünme uygular, böylece hisse senedi tarayıcısında çok fazla seyahat ettiğiniz aynı güçlü hareket sizi Chrome Mobile'da oldukça uzağa götürmez.

Tüm bunlar bir yana, Google'ın tutarlılık için her iki uygulamada da aynı sürtünme katsayısını kullanması için yardım sayfası aracılığıyla bir istek göndermek faydalı olacaktır.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.