Android posta istemcisi IMAP sunucusundaki e-postaları silmiyor


13

Yeni bir Samsung Galaxy S2 SkyRocket'im var ve yerel posta programı IMAP postamı sunucumdan silmiyor. Postalarımı bilgisayarımda görüntülediğimde, telefonda sildiğim e-postaları görmeye devam ediyorum.

Samsung teknolojisi, bilgisayarımdaki posta istemcimdeki "Sunucuda bir kopya bırak" seçeneğinin işaretini kaldırmam gerektiğini söyledi; ancak, Thunderbird 12.0.1'in bu seçeneği yoktur (ve kişisel olarak, bunun telefonumun posta istemcisiyle nasıl bir ilgisi olduğunu göremiyorum.)

Telefonumun bu e-postaları silmesi için nasıl ayarlanacağı hakkında bir fikri olan var mı?

Teşekkürler!


Aşağıdaki yorumlarımda belirtildiği gibi, "Sunucuda bir kopya bırak" normalde IMAP ile değil POP3 hesaplarıyla ilişkilendirilir. Android postada karşılık gelen bir ayar yok. Postanızı sunucuda kontrol edebiliyor musunuz (webmail üzerinden)? Gerçekten hala sunucuda mı? Yoksa sadece Thunderbird tarafından mı saklanıyor / önbellekleniyor?
MrWhite

Ayrıca, e-posta gönderdiğinizde (Android postadan), sunucudaki Gönderilmiş klasöründe görünüyor mu? ... Ve Thunderbird'de mi?
MrWhite

@ w3d - Evet, postalarımı web posta ile kontrol edebilirim ve Android posta ile sildiğim postalar hala sunucuda. Ayrıca, Android postadan gönderdiğim postalar sunucudaki Gönderilmiş klasörümde veya Thunderbird'de görünmüyor.
Yazmin

Bir POP3 hesabı gibi mi davranıyor ?! Android postasında ayarlanmış bir "IMAP yolu öneki" var mı? Posta sunucunuz IMAP isteklerine yanıt vermiyor (tahmin). Sadece onaylamak için ... Android posta (Sürüm 4.1 ) ve Thunderbird üzerinde kurulmuş bir IMAP hesabım var ve hepsi düzgün çalışıyor gibi görünüyor.
MrWhite

@ w3d - Bir POP3 hesabı gibi davrandığını söyleyebilirim. Ayarlanmış bir IMAP yolu öneki yok, çünkü bu seçeneğim yok. Hesabı sildim ve yol önekini ayarlama seçeneği sunulmadan otomatik kurulumdan geçtim. Bu yüzden hesabı tekrar sildim ve kurulumdan manuel olarak geçtim. Bir yol öneki oluşturmama izin verdi, ancak gönderilen postalar gönderilen e-postalarda çevrimiçi görünmüyor ve silinen e-postalar yalnızca Thunderbird'de okundu. (Android E-postanın v3.0.0.1 sürümüne sahibim.)
Yazmin

Yanıtlar:


4

İnanılmaz derecede bu hata Android 4.0.4'ten itibaren hala göze çarpıyor.

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=1029

Bunun için tek düzeltme farklı bir e-posta uygulaması kullanmaktır. Çoğu insan GMail'e geçiyor.

Mutlu değil. Nokia N900'mi özledim.


Android 2.3.6. bu hatayı da aldı. Bu inanılmaz!!! 2013 yılında yeni bir Android 2.3.6 phome (Samsung Galaxy GT-S7500) satın alıyorsunuz ve varsayılan e-posta istemcisi mesajları silmiyor. Google, insanları Gmail'i kullanmaya ikna etmenin başka yolları yok mu ?! İlgilenebileceği, hem K-9 Mail hem de AquaMail, bu uğursuz böceğe sahip olmayan iki harika uygulamadır.
Marco Demaio

Ben bulabildiğim iyi imap ele sadece App K-9 oldu
Colin

0

Android posta istemcisinde "Sunucuda bir kopya bırak" seçeneğini değiştirin .


@ rm-vanda - Ben de öyle düşünürdüm ama yazdığı şey bu değildi. Biz sohbet edildi, bu yüzden sadece bir şeyler hayal değildi emin olmak için iki kez okumak zorunda kaldı. Bu yüzden Thunderbird istemcimde nasıl değiştirileceğine dair tartışmaya girdik. Şimdi, Android istemcimde bu seçeneğin olduğunu varsayalım, nerede bulabileceğimi biliyor musunuz? Teşekkürler!
Yazmin

1
-1 "Sunucuda bir kopya bırak", IMAP ile değil, normal olarak POP3 ile ilişkilendirilmiş bir ayardır. Ne Thunderbird ne de Android posta istemcisi IMAP altında bu ayara sahip değil. Android posta istemcisinin POP3 altında bu ayarı bile yok.
MrWhite
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.