Bir gece geri yükleme / silme planlayabilir miyim? Veya diğer yönetim çözümü


11

Okulumda kullanmak için (kısaca) küçük (5-10) android tabletim var. Her günün sonunda otomatik olarak silinmelerini istiyorum (özellikle, herhangi bir kullanıcı verisini, daha da spesifik olarak tarama geçmişine / indirmelere göz atın). Çoğunlukla cihazların sadece web tarayıcısına surelock veya benzeri kullanarak kilitli olmasını isterdim .

Bunu nasıl yapabilirim? Titanyum yedeklemenin zamanlanmış bir geri yükleme işlevi yok gibi görünüyor.

Alternatif olarak, benzer bir sonuç elde edecek başka yönetim araçları var mı?

Yanıtlar:


3

Piyasada harika bulduğum iki ürün var :)

SureFox : Android Akıllı Telefonlar ve Tablet için Kiosk Modu tarayıcısı, kullanıcının yalnızca seçili Web Sitelerine göz atmasını kısıtlar. Özel Tarama ve daha fazlası. bunu keşfetmeyi deneyin.

SureLock : Bunu zaten biliyorsun;)

Sen kullanarak deneyebilirsiniz SureFox üstünde SURELOCK


1

Onunla fabrika ayarlarına sıfırlamanın mümkün olup olmadığından emin değilim ama Tasker'ın işleri otomatikleştirmek için harika bir araç olduğunu biliyorum. Önce ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.


Fabrika ayarlarına sıfırlama istemiyorum (örneğin wifi kimlik bilgileri gibi belirli ayarları korumam gerekiyor). Telefonumda tasker kullanıyorum, ancak bunu yapan bir işlev bulamadım.
askvictor

1
O zaman sdcard'dan bir dizi dosyayı silmek mi istiyorsunuz? Örneğin android için
python'u deneyin,

1
@hcpl Birkaç satır kabuk komut dosyasında yapılabileceği için python bunun için bir aşırıya kaçma olacağını düşünüyorum.
RR

1

Bu bana geliyor gibi telefonları kök ve bashSD kart silme ve tarayıcı önbellek silme yürütmek için bir komut dosyası yazmak gerekir . Komut dosyalarının nasıl yazılacağını bilmiyorsanız, Stack Overflow yardım istemek için iyi bir yerdir (birincil Stack Exchange sitesi). Komut Dosyası Yöneticisi , komut dosyalarınızı yönetmek ve ne zaman yürütüldükleri için iyi bir uygulamadır (önyüklemede, özellikle makineyi her gece bir programda kapatmak için Tasker kullanıyorsanız) muhtemelen en mantıklı olacaktır.


0

Her uygulamanın verisini ve önbelleğini uygulama ayarlarından tek tek silebilir ve ardından sdcard'ı silebilirsiniz.

Ancak, kurulum açısından yapmanız gereken tek şey (kısa) bir wifi anahtarı ise, fabrika ayarlarına sıfırlama en iyisi olabilir. Ayarlarınızı rom'a dönüştürmek mümkün olabilir, örneğin wifi anahtarlarınızı /system/etc/wifi/wifi_supplicant.conf içine koyun. Bu örnek, wifi anahtarlarının fabrika ayarlarına sıfırlanmasına olanak tanır.

Aklıma gelen başka herhangi bir çözüm, özellikle gençler hakkında konuşuyorsanız, sürekli (köksüz) köklenmeyi içerecektir. Veya, Superuser Elite ile kök erişimini kilitleyebilirsiniz ve hiç kimsenin adb ile uğraşmayacağından eminseniz, bu şekilde gidebilirsiniz.

Orada "iş çözümleri" var, ama bu kesinlikle çok fazla olurdu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.