İki Bluetooth cihazını aynı anda eşleştirme


9

Bir Arduino mikrodenetleyici kartını (bluetooth ile eşleştirilmiş) kontrol edecek bir Android tablet için bir uygulama geliştiriyorum. Ancak tablet, telefonun internet bağlantısını paylaşmak için Bluetooth ile Android telefonumla eşleştirilecek. Cihazları aynı anda bu şekilde eşleştirebilir miyim?


Arduino'yu kontrol etmek için hangi profil kullanılıyor? RFCOMM?

Emin değilim - bu benim gelişimimin ilk aşamalarında. İşte kullanmayı düşündüğüm modül - BCSP, DUN, LAN, GAP SDP, RFCOMM ve L2CAP'yi destekliyor. sparkfun.com/products/158
SSumner

Yanıtlar:


9

AFAIK, bluetooth bağlantıları, operasyonel sınırları üst üste gelmediği sürece aynı anda gerçekleşebilir. Başka bir deyişle, aynı anda iki bluetooth kulaklık bağlayamazsınız, ancak aynı cihaza bir bluetooth klavye ve bluetooth fare bağlayabilirsiniz (şahsen bu son senaryoyu test ettim ve işe yarıyor!)

Yani sizin durumunuzda, atacağınız adımların, iki iletişim akışının, kesinlikle internet kullanılabilirliği için olduğu gibi, mümkün olan gibi görünen aynı işlevsellikten herhangi birini gerektirmediğinden emin olmayı içereceğini varsayıyorum. Her ikisini de bağlarsanız ve aynı anda cihazla eşleşmezlerse, muhtemelen yapamazsınız. Ancak farklı cihaz türleri olarak kayıt yaparlarsa (örneğin, farklı bluetooth "profilleri" altında) şanslı olabilirsiniz!

Üzgünüm kesin bir şey yok. Buradaki sonuç, deneme yanılma olabilir. Başlangıçta çalışmazlarsa, Arduino'yu, tablete bağlandığında, telefondan gelen internet bağlantısına müdahale etmemek için farklı bir "profil" altında kayıt yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz.


Veya telefonunuzun internet bağlantısını paylaşmak için wi-fi tether kullanarak ve daha sonra sadece Arduino'nuz için bluetooth kullanarak sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
jlehenbauer

Tek sorun wi-fi tether gerektirir (a) ödeyeceğim bir tethering planı, veya (b) yeni bir telefon aldıktan sonra yapmayacağım köklü bir telefon (bir şimdi köklü telefon, ama yakında 4G telefona geçeceğim), bu yüzden bluetooth tethering benim tek seçeneğim. Cevap için teşekkürler.
SSumner

elbette! Telefonumu öncelikle wi-fi internet paylaşımı için kullanıyorum, ancak hemen yeni bir telefona gitmek istemediğini tamamen anlıyorum: P dual dual BT'nin sizin için çalıştığını umuyorum!
jlehenbauer

1
Aslında wi-fi tether seçeneği işe yarayabilir. FoxFi uygulamasını kullandım ve wi-fi hotspot modu harika çalışıyor. Bu yüzden sadece Arduino için Bluetooth ile bağlanmam gerekebilir. Teşekkürler!
SSumner

Android 4.1'de wi-fi hotspot özelliği kaldırıldı, bu yüzden bluetooth'a geri dönüyorum
SSumner

1

Bazı cihazların güç / kaynak kısıtlamaları nedeniyle eşzamanlı bağlantı sınırı vardır (genellikle eski SEMC W880i gibi ucuz özellikli telefonlar bir seferde en fazla 5 bağlantıya izin verir). Ayrıca bluetooth dosya aktarımı gibi bazı uygulamalar maksimum eşzamanlı bağlantıyı sınırlamak için ayarlanabilir. Genel olarak, Android'in bluetooth uygulaması böyle bir sınırı zorlamıyor. Bluetooth klavye, fare, oyun kumandası ve kulaklıklı mikrofon setini aynı anda kullanabildim. Bluetooth internet paylaşım özelliği cihazınıza bağlıdır, ancak her ahize / tablet üreticisi bunu gerçekleştirmez (ancak çoğu satış sonrası rom bunu destekler).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.