Telefon duvar şarj cihazına bağlıyken pilleri değiştirmek uygun mudur?


12

Telefonu kapatmak ve yeniden başlatmak birkaç dakika sürer, bazen pilleri kapatmadan değiştirebilmek yararlı olabilir (yani, dışarı çıkmadan önce tam olarak şarj edilmiş bir pille değiştirin). Duvar şarj cihazına bağlıyken telefon pilsiz çalışır mı? Pili kapatmadan değiştirmek güvenli mi?

Yanıtlar:


3

Bunu iki telefonda denedim, bir Samsung Galaxy 551 ve bir Samsung Galaxy S. Telefonlar genellikle kapanır. Ancak, Galaxy S bir kez hemen kapanmadı, ancak pili kapanmadan önce yerine koyamadım. Google Nexus S cihazım, arka kapağı çıkarmadan bile çıkaramamanız için üretilmiştir.

Bunun çoğu telefonda desteklenen bir özellik olmadığından ve herhangi bir yerde çalıştığını bulamayacağınızdan şüpheleniyorum. Güç kaybının bileşenlere veya verilere zarar verebileceğinden bahsetmiyorum bile. Bu, telefonun pil ömrünü izlemesinin ve yeterli pil gücü yoksa kapanmasının nedenlerinden biridir.


Moto Droid Bionic için, pili çıkardığımda, anında donanım başlangıç ​​ekranına gitti ve daha sonra eksik bir pil simgesi gösterdi.
TomG

13

Bu cihaza bağlıdır, eğer üretici duvar şarj cihazını pil olmadan kullanmak için devreye sığabiliyorsa, evet bunu yapabilirsiniz. Çoğu dizüstü bilgisayar pilsiz çalışabilir, birçok akıllı telefon olsa da şüpheliyim; telefonlar öncelikle hareket halindeyken kullanılmak üzere tasarlanmıştır, dizüstü bilgisayarların takılı olması daha olasıdır.

Güvenli bir test, telefonu normal şekilde kapatmak, telefonu şarj cihazına takmak ve pili çıkarmaktır, ardından telefonu yalnızca duvar şarj cihazı ile açmayı deneyin. Önyükleme yapabiliyorsanız, yeniden başlatma işlemine neden olmadan pili çalışırken% 90 oranında çıkartabilirsiniz.

Pili kapatmadan değiştirmek güvenli mi?

Telefonda uygun devre yoksa, sadece pilin fişini çekmekten daha az güvenli olmayacaktır. Bir cep telefonunda hareketli parça yoktur ve tüm modern donanımlar, tam güç kaybının donanımı sanki yeniden başlatılıyormuş gibi yeniden başlatacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle yapabileceğiniz tek hasar dosya sistemine zarar verir.

Modern dergili dosya sistemleri güç kaybına dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Günlüklü dosya sistemi, örneğin ext3 veya ext4 kullanıyorsanız, verileriniz güvenli olmalıdır; FAT veya ext2 gibi kesintisiz dosya sistemi kullanılıyorsa, dosya sisteminin bozulma olasılığı düşüktür.


4

Kullanım kılavuzunuz takılıyken pilin çıkarılmasıyla ilgili herhangi bir yasak var mı? Bu benim ilk bilgi noktam olurdu. Ve muhtemelen kendim denemezdim, ama bu sadece benim.

Sorun şudur ki, şarj devresini tasarlayan kişiler bunun hesabını alıp almadığını bilmiyorsunuz ve şarj devresini nasıl yaptığını bilmiyorsunuz, bu yüzden güvenli olup olmadığını bilmiyorsunuz dene.

Telefonunuzun zarar görmeyeceğini tahmin ediyorum çünkü tasarımcı 'pil kayıp' durumda güvenli bir şey yapıyor olmalı. Telefon ya sadece kesilirse ya da 'oh noez, pil suyu bitmiş' rutine girerse ve hemen kendini kapatırsa da şaşırmam.


Sadece kullanım kılavuzunu tekrar okuyunuz, bu konuda hiç bilgi yok.
TomG

3

Bu özellik Samsung Galaxy Nexus'ta desteklenir. Telefon duvar şarj cihazına takılıyken pilleri düzenli olarak değiştiriyorum. Fark ettiğim tek sorun, pil seviyesinin hemen yeni seviyeye güncellenmediği, ancak zaman içinde yavaşça arttığıdır.


2

Sadece tamlık uğruna, eski LG GT 540'ımı USB kablosu takılıyken sayısız kez kullandığımı paylaşmak istiyorum. Bu durumlarda açabilirim (ve CWM'yi çalıştırabilirim). Bu yüzden benzer devreleri olan daha fazla LG Android telefonu olabilir sanırım. Yeni Galaxy S2 sürümüme yükseltme yaptığım için denemek için çok isteksizdim.


0

Bir akıllı telefonun en sınırlı kaynağı pili. Bu, telefonların güç kayıplarından kurtulmak için özel olarak tasarlandığı anlamına gelir. Ve bir sonraki yeniden başlatmayla kapatmanın bazı olasılıklarla tuğla olacağını düşünün. Bunun kaç şikayeti olur?

Cevap çok basit:
Sadece pilinizi değiştirmeyi deneyin. Çalışıyorsa: Güzel.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.