Galaxy Nexus için USB ile bağlı olmadan “şarj” sinyalini verdiğinde hızlı bir düzeltme var mı?


9

Galaxy Nexus'um şarj moduna giriyor, ancak takılı olmadığında. Pil sembolü şarj olduğunu gösterir ve askıya alma modundayken ekran pili hızla boşaltan ışığı açar. Hala bir usb kablosu takarak telefonu şarj edebiliyorum.

Sorun büyük ölçüde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1427539 farklı önerilen çözümlerle tartışılmaktadır :

  • cihazı onarım için Samsung'a gönder
  • özel bir ROM kullan
  • pili tamamen boşaltın ve gece boyunca şarj edin
  • USB bağlantı noktasını değiştir
  • temiz USB bağlantı noktası

Sanırım bu bir donanım sorunu. Ancak cihazı Samsung'a göndermeden önce (ve bir süre telefon olmadan beeing) bağlantı noktasını veya diğer "hızlı" çözümleri temizlemeyi denemek istiyorum. Bunu yapmak için talimatlar var mı?


Samsung Nexus S ile benzer bir sorunum vardı, ancak aralıklıydı ve sonunda kendi kendine gitti, diğer insanlar da sorunu vardı, bu yüzden Nexus S ile sorunu aramaya ve önerilen bazı düzeltmeleri denemeye değer olabilir.
Fıstık

Yanıtlar:


4

Bu tür şeylere aşina iseniz, iFixit'in Galaxy Nexus için bir söküm raporu var, adım 7'den sonra mikro USB bağlantı noktasına ulaşmak ve incelemek oldukça kolaydır.

Normal temizlik için izopropil alkol ve q-uçları kullanıyorum.

Ancak bu tür şeylerle ilgili deneyiminiz yoksa denemenizi tavsiye etmem.


Teşekkürler. Sökmeden bile kendimi basınçlı hava ile sabitleyebilirim.
Rodja

3

Telefon yenileme endüstrisinde profesyonel olarak çalıştıktan sonra, temizlik için IPA (endüstriyel amaçlı alkol) ve ardından basınçlı hava kullanmanızı öneririm.

HERHANGİ BİR CİHAZIN ALTINDA AĞIZDAN AÇILAN BİR CİHAZA ÜFLEME YAPMAYIN. Bu, nefesinizdeki veya kısa devre bileşenlerindeki nemden küçük su hasarına neden olabilir.


1

Sadece USB portuna üfleyerek düzeltebiliyordum. Köklenmeye ve sökmeye başlamadan önce kendiniz deneyin.


0

USB bağlantı noktasının ve basınçlı havanın içindeki küçük tırnağın üst kısmında hafifçe dolaşmak için bir iğne kullanın. Bunu düzeltti.


0

kolay. çok küçük düz uçlu bir tornavida ile bayrağı şarj portunda ekrana doğru hafifçe bükün. bu sorunu düzeltir. Kelimenin tam anlamıyla bunu yaptım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.