Tam cihaz şifrelemesi ile yedekleme ve güncellemeler nasıl doğru şekilde yapılır?


13

Aşağıdaki kullanım durumlarını düşünüyorum:

  • Ayarları kaybetmeden 'mükemmel' ters şifreleme
  • ROM'ları güncelleyin. / System, / data, / sdcard (dahili) şifrelenmiş olsa bile
  • CWM ile düşük seviye Yedeklemeler. SDCARD bölümü de şifrelendiğinde.
  • Verilerime acil erişim (ekran bozuk, yumuşak tuğlalı ...)
  • Linux'ta şifreli dökümler nasıl monte edilir (parolayı bilmek)

Cihazda saklanan parola ile birlikte anahtara bir miktar tuz giriyor mu?

Şu anda ROM'u güncellemek için Nexus S cihazımda / sdcard ve 'adb push update.zip' için bir tmpfs mount kullanıyorum. Galaxy Nexus'un ayrıca tüm bunları önleyecek şifreli / sisteme sahip olduğu söylendi (buradaki Nexus S çözümüne bakın: Hata ayıklama modu devre dışı bırakılırken bozuk ekran. Adb'yi nasıl yeniden etkinleştirebilirim? )


Kayıt için: Zamanı bulur bulmaz kendimi araştırıp cevaplayacağım
ce4

CM9 her gece burada: güncellemeler şifreli olduğunda iyi çalışır. Yedeklemelerin çalışması için şifrelenmiş verileri / verileri yedeklemeleri gerekir. Bunu yaptığım yol, uygulamalarımın ve ayarlarımın bir yedeğini oluşturmak için Mybackup Root'u kullanmak ve büyük bir revizyondan diğerine geçtikten sonra (ICS'den JB'ye yakında yapacağım gibi) geri yüklemek.
warsong

2
Güncellemeler için / sdcard ve 'adb push update.zip / sdcard' ATM'de bir tmpfs mount kullanıyorum (normal / sdcard bölümü de bir Nexus S üzerinde şifrelenir, bu yüzden işe yaramaz!). Çoğunlukla post-mortem verilerine erişmekle ilgileniyorum (aka. Enc nasıl çalışır, standart linux kullanarak nasıl bağlayabilirim ve acil durumlarda verilerime erişebilirim. Sadece bir şey memeliyse ne yapabileceğimi bilmek için)
ce4

Şu anda bu sorunu yaşadım: kırık ekran ama cihaz işlevsel. TWRP IRC kanalından biraz yardım alarak verilerimin şifresini çözmeyi ve TWRP kurtarma ile yedeklemeyi başardım: android.stackexchange.com/a/125155/130726
personne3000

Yanıtlar:


1

Bağlantı noktası / uygulaması oldukça kolay olsa da, verilere erişmek için android olmayan cihazlar için herhangi bir uygulama bilmiyorum. Şifrelemenin nasıl çalıştığı hakkında bir açıklama için aşağıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederim:

http://nelenkov.blogspot.de/2014/10/revisiting-android-disk-encryption.html

Galaxy Nexus'un şifreli / sistem olduğundan şüpheliyim. Ve Android 5.0'dan başlayarak, android cihazın kendisinden başka cihazlardaki verileri okumak neredeyse imkansız olabilir, çünkü anahtarın parçaları sistem kartının / SoC'nin erişilemeyen DRM alanlarında saklanır - eMMC flaşında (Qualcomm'da) cihazlar ve muhtemelen Intel).


0

En son cwm philz touch recovery {Install} 'ı indirin ve sonra klon mevcut rom'un zip seçeneği için philz ayarlarına veya kurtarma seçeneklerine bakın, sonra bunu yapın veya ölü veya kırık bir cihazdan bu tür bir yedekleme almak için karmaşık olabilir, bu yüzden sadece klonlayın mevcut rom zip dosyası veya bilgisayar rom beğeninize değiştirmek için sonra güvenli tutmak için sdcard kaydetmek, bu yardımcı umuyoruz.


0

Şifrelenmiş cihaz yedeklemeleri, yalnızca kullanılan parola yedekler arasında değişmediği sürece bu cihazda çalışacaktır. Bu durumda, en azından uygulamalar ve ayarlar için adb yedeklemelerinin en iyisi olduğunu düşünüyorum. Google, sistem ayarlarını ve MTP veya adb veya TB vb. Aracılığıyla uygulamaları yedekler. mümkün. Kişisel verilerinizi şifreli bir arşiv yedeklemesinde tutun. Bütün bunlar biraz fazla karmaşıksa, TWRP kullanın, son sürümlerin Nandroid'de şifreli bölümleri desteklediğinden eminim. Görüntü yedeklerinin Linux'ta şifresi çözülmeden önce şifreleme formatının anlaşılması gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.