TÜM dolaşım devre dışı bırakılsın mı?


12

"Kablosuz ve ağlar" ayarları bölümünde bir Android cihazda veri dolaşımını devre dışı bırakmak nispeten kolaydır, ancak telefon yine de ses ve SMS gibi dolaşım yoluyla diğer servislere bağlanmaya çalışır. TÜM dolaşımı devre dışı bırakmanın bir yolu var mı? Uçak modunu biliyorum, ancak bu tüm bağlantıyı tamamen devre dışı bırakıyor ve bu ağın çevresine girdiğimde / çıkarken uçak modunu kapatıp tekrar açmayı unutmamalıyım. Ağıma bağlanabilmek istiyorum ancak dolaşıma izin vermiyorum.

Neden devre dışı bırakılsın? Dolaşım sunan ağın güvendiğim bir ağ olmadığından, verilerimi ele geçirip kaydedebileceğini düşündüğüm için. Bu yüzden telefonumun kullanmasını istemiyorum.


Meraktan: kayıt yaptıklarını düşündüren nedir?
RR

Çünkü dolaşım hizmetini sunan insanların benim şirketim olduğuna ve bilgisayar ağları üzerinden geçen tüm trafiği (HTTPS için bir MITM bile yaptıklarını) izlediklerine inanıyorum.
Jez

@Jez: Neden bu konuda paranoya? Daha önce bu şirket için çalışmıştınız. Dolaşımdayken o ağa vuracağınızı biliyorsanız, kullanmayın - basitleştirir :) Veya başka bir ağın ön ödemeli bir sim kartını alıp cihazınıza mı yerleştirirsiniz?
t0mm13b

1
Bir ağı manuel olarak seçmek ve daha sonra bu ağı zorlamak tek çözüm gibi görünüyor. Belirtildiği gibi bu alandan çıktığınızda işlevselliği bozabilir. Yani paranoyak olduğunuzu düşünüyorum. Dolaşım noktalarına erişemeseniz bile, sinyallerini istedikleri anda havaya doğru koklayabilirler, veriler AFAIK şifrelenmez ve kendiniz şifrelerseniz, güvenilmeyen düğümleri kimin umurundadır.
pzkpfw

@ bigbadonk420 Bence ikinci çözümünüz aslında uzun vadede çözüm olabilir - elbette tüm mobil iletişim araçlarının şifrelenmesi gerekir; ses, MMS, veri vb. Hepsi verilere indirgenir, tüm veriler şifrelenmelidir. O zaman dolaşım güvenlik açısından önemli olmaz.
Jez

Yanıtlar:


2

Bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum.

Operatörlerin, kullanıcıların birbirlerini ağlarında kullanmalarına izin vermeyi kabul ettiklerinde, muhtemelen politikalarının operatörünüze güvenebileceğiniz zaman, diğerine güvenirken muhtemelen güvenebileceğiniz şekilde uygun olacağını düşünüyorum.

EDIT: Aslında bunu son zamanlarda öğrendim: Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Mobil ağlar> Ağ operatörleri'ne gittiğinizde, ağınızı otomatik olarak yapmak yerine manuel olarak seçmeyi seçebilirsiniz. Ama aslında, seçtiğiniz ağın kapsamı dışına çıktığında ne yapacağından emin değilim.


Hangi ağda dolaştığınız hakkında bilgi almanın bir yolu var mı?
Jez

Ah, dün bir şey buldum, saniye, cevabı güncelledim.
Steven Roose

-1

2017'de bunu yapmanın en iyi yolu, önce her şeyi devre dışı bırakan uçak modunu açmak, ardından WiFi'yi manuel olarak etkinleştirmektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.