Arama ve mesaj almayı nasıl devre dışı bırakabilirim?


20

Bisiklet egzersizlerini (GPS + Endomondo) kaydetmek için HTC Evo 3D cihazımı (şu anda Android 2.3, yakında Android 4.0) kullanıyorum. Antrenmanlar sırasında, aşağıdaki nedenlerle herhangi bir çağrı / mesaj almak istemiyorum:

  • Dinlenirken rahatsız edilmek istemiyorum
  • Pili korumak istiyorum
  • bazen müzik dinlerim ve çağrılar / mesajlar müziği kesintiye uğratır, özellikle sevmediğim, özellikle çağrılar iş dışı zamanım boyunca işle ilgili olduğunda

Bunu nasıl başarabilirim? Uçuş modu GPS'in etkinleştirilmesine izin vermez, bu nedenle bu bir çözüm değildir.


Endomondo'yu da kullanıyorum (HTC Desire, Android 2.2 olsa da) ve Uçuş Modu etkin olsa bile GPS hala çalışıyor. Tabii ki, Endomondo'nun harita özelliği bunu yaparsanız çalışmaz (internetten harita döşemelerini indirirken), ancak çalışırken kim kullanır ...
Matt

Ayrıca, # 1 ve # 3 için bir düzeltme, telefonunuzu sessiz hale getirmek olacaktır. Sessiz mod etkinleştirilirse müzik çalarım (Spotify) mesajlar / e-postalar / aramalar tarafından kesilmez.
Matt

Yanıtlar:


16

Bunu başarmanın birkaç yolu vardır:

  • Uçak modu: GPS'e izin vermediğini, ancak izin verdiğini söylüyorsunuz. Uçak modundayken GPS'yi etkinleştirmeniz gerekir.

  • Radyoyu *#*#4636#*#* devre dışı bırak: Numara çeviricide Telefon bilgilerini seç ve radyoyu kapat seçimini yapın.

  • SIM kartınızı çıkarın. Bu, yalnızca bir GSM cihazınız varsa geçerlidir.

  • Arama yönlendirmeyi etkinleştirebilirsiniz Phone settings -> Call forwarding.

Tek sorununuz çağrıları bir müzik çaları kullanmayı deneyebileceğiniz müziği kesintiye uğratmaksa, ses odağı değişikliklerinin nasıl ele alınacağını ayarlamanıza izin verir. Bir örnek Poweramp .


8

Google Voice kullanıyorum ve bu numarayı yalnızca aramalar ve metinler için veriyorum. Çok güzel bir "Rahatsız Etmeyin" özelliğine sahiptir.


5

Mr. Number , belirli bir profil için tüm aramaları / metinleri engellemenizi sağlayan ses profiline (sessiz, titreşim vb.) Dayalı profilleri ayarlamanıza izin veren bir uygulamadır. İşiniz bittiğinde bu profili kapatın!

Ayrıca, Richard'ın belirttiği gibi, Uçak modu + GPS etkinleştirilmiş olması harika bir çözüm olacaktır :)


4

MIUI ROM'lu Nexus S cihazımda Güvenlik Duvarı kullanıyorum: açın, "tüm çağrıları reddet" davranışını seçin ve ayarlıyorum ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.