Angry Birds tasarruf / veri yedekleme nasıl?


43

Android ROM'umu yeniden yüklemem gerekiyor, ancak Angry Birds tasarruf oyunumu / data / score'leri yedeklemek istemeden önce.

Nasıl yapabilirim hakkında bir fikrin var mı?

Yanıtlar:


26

Angry Birds'ün verileri telefonun hafızasında Data klasörü altında saklanır . Güvenlik nedeniyle bu klasöre erişim size veya herhangi bir uygulamaya izin verilmez.

Kök erişimine sahip olmadan, bu klasöre erişmenin veya uygulamanızı yedeklemenin bir yolu yoktur. Ancak, kök erişimini bir kez aldıktan sonra, verileri kendiniz ayıklayabilirsiniz veya benzeri bir uygulama kullanabilirsiniz.

Titanyum Yedekleme :

Titanyum Yedekleme QR kodu


3
Kök kullanıcıları için Titanyum Yedeklemeyi kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle de yeni modları çok fazla flaş etmek istiyorsanız.
Bryan Denny

Titanyum Yedekleme'yi kök izinli kullandım, çok iyi çalıştı.
Drake

PC'den bile değil misiniz?
Louis Rhys

1
@Louis Rhys: ADB üzerinden erişebilirsiniz, ancak IIRC USB Yığın Depolama modunda görünmeyecektir.
Piskvor

38

Evet, Angry Birds verilerinizi, telefonunuzu köklendirmeden yedekleyebilirsiniz ! Birkaç adım atıyor ve bu manuel bir işlem, ancak yine de oldukça kolay. Bu Samsung Android 2 telefonumla çalışıyor.

 1. Android SDK'yı bilgisayarınıza http://developer.android.com/sdk/index.html adresinden yükleyin . SDK'nın Platform Araçları'nın bir parçası olan ADB programını kullanacaksınız.
 2. Android cihazınızı bilgisayarınıza hata ayıklama modunda bağlayın . Galaxy S Android 2 telefonumda, kabloyu bağlamadan önce Ayarlar / Uygulamalar / Geliştirme bölümüne gidip USB Hata Ayıklama'yı açmak zorunda kaldım.
 3. Bilgisayarınızda bir Komut İstemi başlatın ve şu komutları çalıştırın:
  cd "C: \ Program Dosyaları \ Android \ android-sdk \ platform-tools"
  adb pull /data/data/com.rovio.angrybirds/files/highscores.lua C: \ MyBackup \ ab_highscores.lua
  adb pull /data/data/com.rovio.angrybirds/files/settings.lua C: \ MyBackup \ ab_settings.lua

Elbette, Android SDK'yı nereye yüklediğinize ve dosyaların kaydedilmesini istediğiniz yere bağlı olarak kendi dizin adlarınızı girin.

Dosyaları daha sonra geri yüklemek için:

 1. Angry Birds'ü tekrar kurun ve en az bir seviye tamamlayın. (Bu, cihazın uygun dizinlere sahip olmasını sağlar.)
 2. Cihazınızı hata ayıklama modunda bağlayın ve yukarıdaki gibi bir Komut İstemi başlatın. Bu komutları çalıştırın:
  cd "C: \ Program Dosyaları \ Android \ android-sdk \ platform-tools"
  adb itme C: \ MyBackup \ ab_highscores.lua /data/data/com.rovio.angrybirds/files/highscores.lua
  adb itme C: \ MyBackup \ ab_settings.lua /data/data/com.rovio.angrybirds/files/settings.lua

S: Güvenli mi?
A: Evet! Android SDK, Android cihazlar için uygulama yazan yazılım geliştiriciler tarafından kullanılmak üzere Android geliştiricileri Google tarafından sağlanmaktadır. ADB, Android Hata Ayıklama Köprüsü, Google'ın geliştiricilerin Android aygıtlarıyla etkileşime girmesini istediği resmi yoldur. Hangi dosyaları itip / çektiğinize dikkat ettiğiniz sürece, sorun değil.

S: Angry Birds Seasons'a ne dersiniz?
C: Yukarıdakiyle aynı, ancak "angrybirds" yerine "angrybirdsseasons" yazın (ve elbette yerel yedekleme dosyasının adını değiştirin!).


İşe yarıyor! Linux ile test ettim ve en azından bu dosyaları cihazdan çekmek için iyi çalışıyor. Android'imi yeniden yüklediğimde (veya yükselttiğimde), onları geri iterek çok işe yarayıp yaramadığını bileceğim.
Nicolás,

Bu mükemmel çalıştı. Angrybirds rio (com.rovio.angrybirdsrio) ile yaptım ve kusursuz çalıştı. Tam olarak olsa yolu yazmanız gerekir ve android cihazdaki adb kabuğu ile dosya sisteminde gezinemezsiniz. Kök değilseniz, pek çok izin reddedilmiş hata alırsınız. Oh, ve bir galaksi sekmesi 10.1 ile yaptım.
greggh

Mükemmel çalışıyor. Onları bir Xperia X10 mini’den Nexus S’ye verdim. Bu cevap, sorunun cevabının seçilmiş olması gerektiği.
mdelolmo


4

Antbee tarafından Angry Birds Backup adlı bir program kullandım. Harika çalıştı ve serbest kaldı. Seasons ve Rio için, Whitney Powell tarafından Angry Birds Seasons Yedekleme ve Angry Birds Rio Yedekleme kullandım. Üçü de kusursuz çalıştı. Beni telefonuma bağlamaktan ve / veya tüm bu seviyeleri tekrar oynatmaktan kurtardı.


2

Köklendiğimden beri bunu test edemiyorum, ancak ADB'nin verilere kabuk aracılığıyla erişmenize izin vereceğini varsayıyorum. En kötü ihtimalle veriyi sd kartındaki bir dizine kopyalayabilirsiniz. Onu geri yüklemek sorunlu olurdu.

ADB = Android SDK'nın bir parçası olarak Android Hata Ayıklama aracı.

http://developer.android.com/sdk/index.html

Neyse ki düzeltilmemiş telefonunuzu bir uygulama kötüye kullanımı olarak rootlamak için bir araç var, böylece% 100 kök elde edemezsiniz (nandroid yapabilir ve çekirdekleri değiştirebilirsiniz) ancak titanyum yedeklemesi çalıştırabilirsiniz.

www.unrevoked.com (sonsuza dek düzeltilmemiş, 1 tıklama köküdür). Desteklenen cihazlar için listelerini kontrol edin.

Telefonunuz tuğla olmadıkça, telefonunuzu geri getirirken yalnızca titanyum kullanıp değiştirilmemiş + titanyumları çıkardığınız sürece bu garantinizi geçersiz kılmamalıdır.


1
ADB, köklü olmadığınız sürece veri dizinine erişmenize izin vermez . Ama bir kere kökünden kurdun, o zaman yapabilmelisin.
mlevit

@mlevit: Dang! Kök almak için yine bir sebep daha.
Dmitriy Likhten
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.