“Google hesabı” kullanmadan iletişim ekle?


32

Telefonumu aldığımda, eski rehberimi rehber API'sini kullanan küçük bir program yazarak aldım . Bu harika oldu ve tüm kişilerim telefonda yerel olarak depolandı (Google ile senkronizasyon kapatıldı). Şimdi standart rehber menüsünden manuel olarak yeni bir kişi eklemem gerekiyor. Ben sadece benim "Google hesabı" için yeni kişi ekleme seçeneğini olsun, yerel depolama için bir seçenek var. Programımla toplu olarak eklediğim tüm kişiler doğru bir şekilde "yalnızca telefon, senkronize edilmemiş kişi" olarak listeleniyor ve standart kişiler menüsünden de eklediğim yeni kişilerde olmak istediğim bu.

Bu sorunun farkındayım , ancak o sorunun cevabında açıklanan rehber ayarları menüsünde hiçbir depolama ayarı yok.

Yerel depoya yeni kişiler eklemek için ne yapabilirim? Elbette yazdığım programı kullanabilirdim, ama uzun vadede biraz hantal görünüyor ve menülerde bunu yapmanın bir yolu olmalı?

Galaxy Nexus'te hisse senedi Android 4.0.2 kullanıyorum.

Yanıtlar:


17

Google Contacts Sync uygulamasını devre dışı Settings -> Apps -> All -> GoogleContactsSyncAdapterbırakın ( -> Devre Dışı Bırak) ve yeniden başlatın, ardından tekrar bir kişi eklemeyi deneyin. Bu işe yaramazsa ve Android'inizi köklendirdiyseniz, /system/app/GoogleContactsSyncAdapter.apkbir dosya tarayıcısıyla silebilirsiniz (ancak önce bir yedekleme alın!). Her iki durumda da, bir dahaki sefere bir bağlantı kurduğunuzda, kişinin yerel olarak depolanacağı bildirilmelidir.

Bunu söyleyebileceğim kadarıyla başka hiçbir şeyi bozmayacak.

Ancak, Microsoft Exchange (hotmail için) gibi eşitleme işlevine sahip başka bir hesap kullanırsanız, bunu da kaldırmanız gerekir. Microsoft Exchange'de hesabın tamamını kaldırmak en iyisidir, çünkü uygulamanın devre dışı bırakılması e-posta almanızı engeller.

Kaynak


1
Android 7.1'de çalışır, root olmamasına rağmen (bir tane olmama rağmen). Uygulama adı orada biraz farklıdır, boşlukları vardır ve "Adaptör" kısmı yoktur.
Sarge Borsch

2
Sistem veya sistem uygulaması güncellemelerini yüklerken GoogleContactsSyncAdapter uygulaması tekrar (otomatik olarak) etkinleştirildiyse, kimse biliyor mu?
Heinrich Ulbricht

Diğer dilleri kullanan kullanıcılara: Adı farklı olabilir. Muhtemelen mavi bir adres defteri simgesine sahiptir (en azından Android 7'de). O gösteriyorsa com.google.android.syncadapters.contactsayrıntıları sayfasında, sen sağda.
Marian,

1
Almanca: Ek olarak, sağ üstte üç noktalı menüye ihtiyacınız var, "Systemprozesse anzeigen" i etkinleştirin ve "Google-Kontakte synchronisieren" ifadesini arayın. Sınırlamak için yardım edemem: neden bu gerekli, neden yerel ve senkronize arasında seçim yapma özgürlüğüne her zaman sahip olamıyorum. Bunun bize Google’ın zihinsel yeteneklerimiz hakkındaki düşüncelerini anlattığını tahmin edin.
Harald

5

İlk cevabımla karşılaştırıldığında için de işe yarayan başka (daha basit) bir çözüm var:

Yerel bir hesap oluşturmak için MyLocalAccount Uygulamasını kullanın . MyPhoneExplorer uygulamasını kullanarak kişilerinizi PC'nizle kolayca senkronize edebilirsiniz .


MyLocalAccount verilerini nereye kaydeder?
Royi

1
MyLocalAccount yüklendikten sonra, ayarlar> hesaplar> hesap ekle> MyLocalAccount ... öğelerine gidin, bu oluşturulan varsayılan "hesap" "Yerel Kişiler" olur. Bunu, kişileri düzenlemek ve oluşturmak için Contact Editor Pro ile kullanıyorum çünkü CEP, belirli bir kişinin hangi hesaba ait olduğunu gösterir ve bunu değiştirmenize izin verir.
FutureNerd

1
Ayrıca, bunun, telefonunuzun kimlik doğrulama için google sunucularına bağlanmasını engellediğini unutmayın (bu, daha sonra google hesabını oluşturup sildiğiniz diğer yöntemlerde olduğu gibi). Bir google sunucusuna yapılan herhangi bir bağlantı gizlilikle ilgilenenler için google'a konumunuzu verir. Şimdi, tamamen android telefonunuzun google sunucularına istek göndermesini engellemekten eminim, daha fazla çalışma gerektirecek, ancak bu bir başlangıç.
saat

4

Benim için çalışan bir çözüm şudur:

Kendi ownCloud örneğinizi barındırın , ardından kişilerinizi CalDav ( Google Play veya F-Droid'de ücretsiz) ile senkronize edin .
Alternatifler kişiler için CardDAV ve takvimler için ICalSync2 olabilir .

Başka (daha basit) bir çözüm için ikinci cevabımı görün .


3
İki ayrı çözümünüz varsa, bunları iki ayrı cevap olarak almanız daha iyi olur, bu nedenle her biri kendi yararına oylanabilir.
ale,

4

Bu sorun için daha iyi bir geçici çözüm olabilir, ancak şunu denedim:

  • Tüm kişilerinizin telefonunuzun dışındaki güvenli bir yerde olduğundan emin olun.

Başka bir hesap oluşturun (mevcut hesabınızdan), örneğin Locale.Phonebook@gmail.com.

  • Telefonuna ekle. Varsayılan olarak yeni kişiler için kullandığı bir olun.
  • Google’daki hesabı tekrar silin.

Normal Google hesabınızda hiçbir kişiniz olmasaydı, bitirdiniz. Senkronizasyon yazılımınızın doğru (yeni) hesabı kullandığından emin olun.

Normal hesabınızda bağlantılarınız varsa, onları normal Google hesabından bir şekilde özel yeni hesaba aktarmanız gerekir.

Bunu yapmak için My Phone Explorer (MPE) yazılımını kullandım , ancak zor.

  • Öncelikle, telefondaki MPE istemcisindeki kişileri hala kişileri içeren ile senkronize etmek için kullanılan klasörü / hesabı ayarlamanız gerekir.
  • Ardından senkronize edin. Bu, kişileri PC'ye aktarır.
  • PC'de TÜM kişileri panoya kopyalayın. Ayrıca MPE ile bir yedekleme yapın.
  • Sonra PC'deki tüm kişileri silin (birini seçin, ardından tümünü seçmek için Ctrl-A tuşlarına basın, sonra silin).
  • Ardından senkronize edin. Bu, kişileri (normal) Google hesabından siler.

Şimdi telefondaki MPE istemcisindeki kişileri yenisiyle senkronize etmek için kullanılan klasörü / hesabı değiştirin. Ayrıca yeni kişilerin girdiği klasörü / hesabı da değiştirin (yeni hesaba).

  • PC'de tüm kişileri tekrar uygulamaya yapıştırın.
  • Ardından tekrar senkronize edin. Bu, yeni hesaptaki kişileri yaratacaktır.

Artık kişileriniz bir Google hesabında saklanıyor (ICS / Jelly Bean telefonunuzu mutlu eder), ancak kişilerin yanlışlıkla Google ile senkronize edilemeyeceğinden eminsiniz (umarım sizi mutlu eder).

Neden bizi böyle şeyler yapıyorlar? Ben onun verilerini gizli tutmak isteyenler, hile kullanmadan bunu yapabilmeliler.

Dışarıdaki biri, yerel bir mağazayı kullanan kişiler için yeni bir içerik sağlayıcı programlayabilir mi?

BTW: MPE, PC'nizle senkronize ettiğinizde kişileri telefondaki ICS'den önce çalıştığı gibi yerel olarak hala saklayabiliyor. Ancak, sorun şu ki, telefonda bu yerel mağazaya yeni bir kişi ekleyemezsiniz, yeni kişiyi nerede saklayacağınız sorulduğunda görüntülenmez.

Tuzak: Bazen, silinen hesapta bir giriş sorunu olduğunu bildiren bir mesaj göreceksiniz. Buna kızmak yerine mutlu olabilirsiniz, çünkü telefonunuzdan Google’a veri sızıntısını başarıyla engellediğinizi gösterir ;-)


1
Google’ın size böyle şeyler yapma konusundaki sorunuzun nedeni, her yerde bulut , Google Drive, Google E-posta, Google Müzik vb., Hesabın Play Store ile ilişkili olduğunu belirtmemek. Elbette, kullanmak zorunda değilsiniz! Google’ın bir parçası ve Google’ın Google deneyimine sahip olması için ahizeleri onaylamayı kabul ettiğini belirten üreticiler ". + akıllı telefonlar, bahçenin arkasına göm ... :)
t0mm13b

@Arno: Geçici çözüm için teşekkürler, ancak tam olarak kabul edemiyorum. Hala daha güzel bir çözüm umuyorum.
gspr

@ t0mm: Ne tam bir saçmalık yükü. Her şeyden önce, işlevsellik açık bir şekilde orada hala var - Küçük programımda yanlışlıkla kişi eklemek için apaçık görünen tüm API işlevlerini kullandığımda yanlışlıkla istenen davranışı elde ettim! Sorununa çözüm olmadan ben değilim bulutunu (veya kişileri eklemeyin) kullanmak zorunda aslında.
gspr

@gspr: Bunun hangi kısmı hakkında kırgınsınız? Bekle, geliştirmeye atıfta bulunuyorsunuz, küçük programımda yanlışlıkla kişi eklemek için apaçık görünen tüm API işlevlerini kullandığımda, istenen davranışı yanlışlıkla aldım! ...
t0mm13b

@ t0mm13b: Kırgın değilim. Yorumunuz sadece "bulut çok güzel, öyleyse benimsemeli ve kullanmalı ve kullanmıyorsanız paranoyak olmalısınız" gibi yazıyor. Bundan bulut hakkında duygular bırakmayı tercih ederim; Yerel rehberler makul bir özelliktir (API'de sağlanmıştır ve rehber programına maruz kalırlar, daha az değil), Google'ı arayabildiğim için, tanıdığım her insanın bir listesini tuttuğumda hissedebileceğimi belirler bu insanlar.
gspr


2

Sen kullanabilirsiniz yerel takvimi Android'den F-Droid FOSS Repository

Telefonumda herhangi bir sorun olmadan kullanıyorum.


Temiz! Bağlantılar da var mı? Web sitesinde hiçbir yerde söylemez ...
gspr

1
Hayır, bu uygulama sadece yerel takvim içindir. CyanogenMod'daki yerel kişiler için geçici bir çözüm, "Google Contacts Sync" uygulamasını devre dışı bıraktıktan sonra, cihaz içi yerel kişileri tekrar ekleyebilirsiniz. Bunun diğer Android lehine de çalışıp çalışmadığını bilmiyorum - sadece bir deneyin :-)
sd2k9

0

Eğer köklü iseniz Titanium Backup Pro kullanın ve "Google Contact Sync" kodunu dondurun. Kırmızı metinde olacak ama bu konuda endişelenmeyin, yine de dondurun.

Şimdi, örneğin WhatsApp'a giderseniz ve bir kişi eklerseniz, size bir hesap ekleme hakkında bir mesaj verecektir, "yerel tut" düğmesini tıklayın. İşiniz bitti, kişiyi yerel tutmak şimdi varsayılan seçenek olacak.

Herhangi bir nedenden ötürü işlemi tersine çevirmek için, uygulamayı sadece Titanium Backup Pro'dan çözün.


Temel olarak bu cevapta açıklananlarla aynıdır ve orada açıklanan prosedür işe yaramadığı takdirde bir geri dönüş.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.