Güvenlik seçenekleri gri görünüyor


17

Cep telefonum (Samsung Galaxy S2) ICS'de çalışıyor. Kısa süre önce kurumsal e-postama bağlanmak için Microsoft Exchnage ActiveSync'i etkinleştirdim. 'Desen Kilidi Aç' gibi tüm güvenlik seçeneklerini devre dışı bıraktı. Bundan nefret ettim ve microsoft active exchange hesabımı telefondan kaldırdım, ancak bu seçenekler hala devre dışı. Nasıl etkinleştirebilirim?


Bu bir tahmin, ama bir deneyin. Ayarlar, Güvenlik, Güvenilir kimlik bilgileri, Kullanıcı ve kurumsal e-postanızla bağlantılı her şeyi kaldırın.
Craig Stuntz

@CraigStuntz: Tüm kimlik bilgilerini güvenlik ayarlarından temizledim ... fotoğraf çalışmıyor.
Asha

Yanıtlar:


4

Son bir hendek çabası olarak şunu deneyebilirsiniz:

  1. Tüm Uygulama + Verilerinizi yedeklemek için Titanium Backup'ı kullanın.
  2. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın.
  3. Activesync dışındaki tüm uygulamaları ve verileri geri yükleyin.

Bu kesinlikle sorunlarınızı çözecektir. Soru, "Bu çabaya değer mi?"


Sadece bir fikir, telefonun tamamen yeniden başlatılmasını denedin mi? Daha önce basit çözümleri gözden kaçırmaktan suçluydum. :)
ZnArK

Yup..çeşitli ayarları değiştirdikten sonra en az üç kez yeniden başlatıldı ... Gerçekten fabrika varsayılanlarına sıfırlamaktan nefret ederim .. Hala başka bir çözüm olduğunu görmek için onunla oynayacağım.
Asha

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin. Başka hiçbir şey işe yaramadı. Teşekkürler.
Asha

4

"Hiçbiri", "Slayt" ve "Yüz kilidini" tüm gri dışarı sorunu vardı.

Güvenliğe Gittim-> Kimlik Bilgilerini Temizle ve tüm seçenekler kullanıma sunuldu.


1
Şimdi, "Kimlik bilgilerini temizle" grileştiğinde ne yapmalı?
Bob Stein

2

Tamam, karanlıkta bıçakla, ama şunu dene:

Ana ekrandan, öğesine basın Menu ->Settings->Location & Security->Select Device Administratorsve büyük olasılıkla Exchange hesabıyla ilgili bir şey arayın Corporate Sync. Ayarları değiştirebilmeniz / oradan devre dışı bırakabilmeniz gerekir.

Asla bir Exchange hesabı kullanmadım, bu yüzden bunu test edemiyorum: / Ama okuma burada ( burada ) bu sizin sorun olabilir, aksi takdirde bu technet forumunda açıklandığı gibi Exchange ayarlarını zorlanabilir .

Bunun işe yarayıp yaramadığını bize bildirin ya da yeni bir yöne yönlendirin!


Bu bölümde cihaz yöneticisi yok diyor :(
Asha

kaba: / bu yüzden bu ayarların şirketinizin kurmuş olduğu Exchange sunucuları tarafından ayarlandığını varsayabilirim, hesabı tekrar bağlamayı ve bu hesapta işleri değiştirebilecek bazı ayarları
aramayı denerdim

Önce Exchange sunucusuna bağlanmayı deneyin, ardından Ayarlar> Konum ve Güvenlik> Aygıt Yöneticilerini Seç bölümündeki ayarları silin, ayarları sildikten sonra bağlantısını kesin ... Bu uzun bir
çekimdir

Benim durumumda karanlıkta bıçak doğru hedefti. Moto Razr ICS 4.04 kullanıyorum, ancak tüm döviz hesabı kişilerini, takvim etkinliklerini ve indirilen e-postaları sildi ancak e-posta hesabımı zaten silmiştim. Sunucu politikam her ay bir değişiklikle 6 basamaklı bir iğne gerektiriyor ve raptiye son 12 raptiye eşleşmemeli ... bu yüzden tüm bu bilgileri kaybetmek hala değdi.

1

Bu zaten cevaplanmıştır, ancak ilk önce buna neden olan herhangi bir kimlik bilgisini / yapılandırmayı kaldırmanızı gerektirmeyen bir alternatif var. Sonuçta, kimlik bilgisine / yapılandırmaya bir kez ihtiyacınız vardı ve muhtemelen tekrar ihtiyacınız olacak.

Bunun nedeni büyük olasılıkla, cihazınıza bir sertifika yükleyen bazı yapılandırmalardan (VPN profili, takas hesabı veya güvenli wifi ağı gibi) kaynaklanmaktadır. Ayrıca , yönetici ayrıcalıklarına sahip bir uygulama da olabilir .

İşte boşluk: sadece bu seçenekleri seçmek için grafik arabirimi devre dışıdır. Üçüncü taraf uygulamaları kullanarak bu sorunu çözebildim. Tasker'ı Güvenli Ayarlar'ın ücretsiz sürümü ile birlikte kullandım. Tasker'da ... Yeni Görev -> Eylem Ekle -> Eklenti -> Güvenli Ayarlar -> Düzenle ... seçeneklerinden birini seçin. Hemen etkili olması için, Görev Düzenleme ekranına geri döndüğünüzde 'Çalıştır'a basmanız yeterlidir (' oynat 'düğmesine benziyor).

Lütfen aklınızda bulundurun:

  • Bu, telefonunuzun köklenmesini gerektirir.
  • Telefonunuzu veya SD kartınızı şifrelemek, daha az güvenli kilit seçeneklerini devre dışı bırakır . Burada tarif edilen yöntemin bu durumlarda ne gibi bir etkisi olacağından emin değilim.
  • Bu yöntem, suçlu hesabına / hizmetine erişmek için gereken yapılandırmayı korur, ancak güvenlik gereksinimlerini ortadan kaldırır. Başkası kelimeleri kullanmak için :

    Bir yöneticinin böyle bir politikayı yapılandırmasının belirli bir nedeni vardır ve bunu herkese tavsiye ederim. Telefonunuz çalınırsa kimse şirketinizin e-postasını okuyamaz, bu bir sırdır. Çalışanlar, hassas verileri yeterince korunmayan mobil cihazlarını (dizüstü bilgisayarlar dahil) kaybettikleri için çok sayıda endüstriyel kaza meydana geldi.

    Tasker görevini yalnızca belirli durumlarda etkinleştirilen bir Tasker profiliyle ilişkilendirmenizi öneririm (örneğin, evdeyken).


1

Geçenlerde aynı sorunla karşılaştım. Exchange 2010'a bağlandıktan sonra, bir tokatlama kilidine sıfırlayamadım ... Exchange hesabını kaldırdıktan ve kimlik bilgilerini temizledikten sonra bile. Bu Exchange bağlantısı ilkesinin, en az 1 basamaklı 6 karakterlik bir parola için yüksek kilit açma güvenliğine sahip olmanız gerektiğini ve SD kartınızı (diğer güvenlik özelliklerinin yanı sıra) şifrelediğini ortaya koymaktadır. SD kart şifreli olduğu için hızlıca kaydırma kilidine geri dönemem. O zaman telefonumun kilidini açmak için güvenlik olarak 4 haneli bir PIN (orta / yüksek) vardı, ancak güvenlik Şifre (yüksek) olarak ayarlanmış. Bu nedenle PIN ile telefonuma girebildim, ancak SD kartın şifresini çözme seçeneklerine erişemedim.

Sorunu çözmek ve SD kartın şifresini çözmek için Şifre güvenlik kurulumundan geçip bir şifre oluşturmam gerekiyordu. Parolayı oluşturduktan sonra "Harici SD kartı şifrele" özelliklerine erişebildim ve SD kartı şifreleme seçeneğinin işaretini kaldırabildim. Şifreleme SD karttan kaldırıldıktan sonra, kilidi açmak için geri kilidini değiştirebildim.


0

VPN kurulumunuz var mı? - gerektirir. VPN ayarladım ve yapmadım karar verdim, bu yüzden VPN'i kaldırdıktan sonra (ayarlar> diğer> VPN> uzun basın> sil) PIN / şifreyi kaldırmak için 'Hiçbiri' seçeneği tekrar etkinleştirildi


0

Bir Galaxy S4'te aynı sorunu yaşadım. Corporate Exchange politikaları şifre ve raptiye hariç tüm kilit ekranı seçeneklerini devre dışı bıraktı. "Kimlik Bilgilerini Temizle" grileşti. Exchange hesabını kaldırdıktan sonra tüm seçenekler gri renkteydi. Bir aygıt parolası oluşturmak için Parola Güvenliği kurulum sihirbazından geçmek zorunda kaldım. Takılı harici SD kartım olmasa bile "Harici SD kartı şifrele" ye gitmem gerekiyordu. Sonunda ekran kilidi türlerimi değiştirebilirim (desen kilidini seçtim). Bir saat süren bir süreç aldı, ama bu konu sonunda bana gerekli ipuçlarını verdi. Hepinize teşekkürler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.