Tek bir Google hesabıyla birden fazla Android cihazı kullanabilir miyim?


42

Şaşırtıcı bir şekilde, bir SSS'de bunun için herhangi bir yerde tatmin edici bir cevap bulamadım.

Bir Motorola Droid'im var (önemliyse froyo ile birlikte)
Samsung Galaxy Tab almayı düşünüyorum.

Oldukça basit bir soru: Aynı google hesabını tablete eklersem ne olur?

Ne yapmak değil olmasını istediğim otomatik telefonumdan bir Wifi-olmayan tek telefon cihazda anlam ifade etmeyen özellikle olanları aynı uygulamaların hepsi indirmek için yeni bir cihaz içindir. Ve özellikle her iki cihazda da yüklü uygulamaların her zaman senkronize kalması gerekiyorsa.

İstediğim şey her iki cihazda kişileri, gmail’i, takvimi vb. Senkronize edebilmektir.


Bonus soru

Ücretli uygulamalarımın yeni cihaza yeniden indirilmesi mümkün olsaydı iyi olurdu, ama bu gerekli bile değil. Bu yüzden sadece yeni cihazdaki uygulamalar uğruna yeni bir google hesabı oluşturmayı ve gmail hesabımı tablette "ikincil" olarak eklemeyi düşünüyordum. Öyleyse, bonus soru şudur: bu seçenek daha iyi bir plan olur mu (eğer işe yararsa)?


[link ] bu adam sonsuza dek bir captcha doldurmaya zorlanmış görünüyor ve ikinci bir telefonda hesabını kullanarak giriş yapamadı. Aynı problemi olan var mı?
Louis Rhys

Yanıtlar:


30

CM6 çalışan bir Motorola Droid (Android 2.2, etkin bir şekilde) ve CM5 çalışan bir G1 (Android 2.1, etkili bir şekilde) var. Droid Verizon'da ve G1'de veri olmadan ön ödemeli bir SIM kart var (bu yüzden temelde dev sınama için kullandığım bir wifi cihazı).

Her ikisinde de aynı Google hesabını kullanıyorum. Beni her iki telefonda da aynı uygulamalara sahip olmaya zorlamıyor. Her iki telefonda da ödediğim uygulamaları sorunsuz bir şekilde indirebiliyorum. Kişiler, gmail vb.

Ancak, her iki cihaz da Froyo kullanıyorsa, Google hesabınızı eklediğinizde uygulamalarınızı başlangıçta geri yüklemeye çalışacağına inanıyorum. Ancak daha sonra bunları kaldırabileceğinize inanıyorum (yeniden yüklemeyi denemez).


8

Bu doğru. Bir hesapla birden fazla telefon kullanmak sorun değil. Bunu kendimde G1 ve galaksilerle yapıyorum. Ücretli uygulamalar, gmail hesabınıza bağlı olduğundan, kimlik bilgilerinizle herhangi bir telefonda kullanabilirsiniz. Aksi takdirde, satın alacağınız her yeni telefonla ödeme yapmanız gerekecektir.


Bu cihazların her ikisine de gerçekten yüklenmiş farklı uygulamalarınız var mı? Ya da aynı kesin seti? Seçip seçmenize izin veriyor mu, yoksa her şeyi kurmanız ve ardından el ile kaldırmanız mı gerekiyor? Peki ya Appbrain veya Chrome2Phone, hangi cihaza konuştuğunuzu "nasıl" biliyorlar?
Josh

1
Appbrain ve ne Chrome2Phone kullanmıyorum. Evet, uygulama setleri her iki telefonda da farklı. Hangi uygulamaları yükleyeceğinizi seçebilirsiniz, böylece istemediğiniz bir şeyi yüklemeniz gerekmez.
mru

5

Harika soru İşte, burada görüldüğü gibi iki G1'li birinin cevabı .

2 tane G1'im ve sadece bir tane sim kartım var. Her ikisine de sim kartı koydum ve sildim, her ikisi de kusursuz bir şekilde google'da oturum açmak için farklı işlem numaralarıyla bile. Ve ücretli uygulamalar, gmail girişiyle ilişkilendirilir, bu nedenle her iki telefonda da görünürler.

Dolayısıyla, ücretli uygulamaların gmail hesabıyla "senkronize edildiği" görünmektedir. Bu, mülkiyet açısından bir anlam ifade eder (belirli bir uygulamanın ücretinin ödenmesi birden fazla cihaza erişim sağlar), ancak bazı belirli uygulamalar (yani, GPS, konum vb.) İçin bir anlam ifade etmeyebilir.


1
Ancak, her iki cihaza da aynı uygulamaların kurulmasını sağlamaya zorluyor mu? Örneğin, froyo ile "fabrika ayarlarına geri döndüğümde" pazarın otomatik olarak tüm Yüklenmiş uygulamalarımı indirmeye çalıştığını biliyorum. Yeni (özellikle telefon dışı) bir cihazla bu güçlükten geçmek istemiyorum.
Josh

5

@Bryan Denny'nin kabul ettiği cevabında neler söylediğini onaylayabilirim. Bir Samsung Galaxy S ve bir Archos 101 cihazım var.

  • Her ikisi de Froyo 2.2.1 şimdi çalışıyor.
  • Aynı Google hesabını kullanarak .
  • Hiçbir şey otomatik yüklenen ı kurarken Archos 101 .
  • İstediğim tüm uygulamaları kurmak zorunda kaldım.
  • Ben yüklemek başardı hem ücretli ve ücretsiz uygulamalar ı üzerinde çalışan vardı Galaxy .

Sadece, PC üzerinden Android Market'ten bir uygulama seçtiyseniz, uygulamayı yüklemek istediğiniz cihazlarınız arasında seçim yapmanız gerektiğini ( cihazlar açılan kutuda listelenmiştir) eklemek istiyorum .

Her ikisine de yüklemek istiyorsanız :

  • Düğmesine tıklayın installve ilk cihazı seçin. Düğme şimdi okuyacak Installed.
  • İkinci cihaz için, sadece Installedtekrar tıklayın - cihazınızdan bir cihaz seçme seçeneği size bir kez daha verilecek.
  • İkinci cihazı seçin ve ikinci kez kurulacaktır (gösterilmesine rağmen Installedhala bir sonraki ekrana tıklanacaktır ).

3

Masamın etrafına bakarken, 3 üreticiden Android çalıştıran en az 10 telefon görüyorum. Ve bir XOOM. Neredeyse hepsi "birincil gmail hesabım" ile çalıştırılıyor ve bazı testler yapıyorlar. Ayrıca, bu cihazlardan bazılarını iş Google Apps hesabıma da bağladım.

Android, veri senkronizasyonu konusunda tam olarak doğru olanı yapar. E-posta, rehber ve takvim kusursuz çalışıyor. Bir cihazdan satın aldığım uygulamalar uyumlu olan cihazlar için piyasa uygulamasında görünüyor, ancak söyleyene kadar bunları indirmiyor. Satın aldığım kitaplar, kitap okuyucumda bir cihazdan diğerine geçiyor. İndirdiğim veya ödediğim ancak belirli bir cihazda kullanmak istemediğim uygulamalar piyasada görünüyor, ancak bunları görmezden gelmekte ve indirmekte özgürüm.

Yeni bir cihaz geldiğinde, ihtiyacım olan temel uygulamaları ve verileri indirerek faydalı bir duruma getirmek 20-30 dakika meselesi. Bir yükleme rutini oluşturmak için uğraşırsam daha kısa olacağına eminim, ancak yeni bir oyuncak almanın eğlenceli yanının yarısı ellerimde nasıl hissettirdiğini bulmakta. Yeni web tabanlı Market arayüzü bunu çok kolaylaştırıyor. Sadece bir kez senkronize ediyorum ve Market hesabımda başka bir cihaz olarak görünüyor. Sonra uygulamaları zorlamaya başladım.


1

Zencefilli bir Droid 2 var ve daha sonra Petekli bir Xoom aldım. Xoom gerçekten ücretli ve ücretsiz tüm uygulamaları indirdi. Bazılarını çıkarmak zorunda kaldım. İşin garibi, bazıları rastgele ayrıldı. Zencefilli kurabiye bal peteği değişmesi nedeniyle olabilir. Kişiler ve e-posta mükemmel şekilde senkronize edilir, ilk senkronizasyondan bu yana indirilen uygulamalar diğer cihaz ile senkronize edilmez.


1

Bir google hesabı ayarlamayı tamamladığınızda, bu seçeneklerin devre dışı bırakılması durumunda size yedekleme için iki seçenek ve uygulamaları ve verileri ("google hesap sihirbazının son sayfası", iki onay kutusu) geri yüklemek için iki seçenek gösterir. . Bununla birlikte, tekrar satın almayı düşündükten sonra ikinci cihaza ücretli uygulamaları yükleyebileceksiniz (sadece uygulamayı tekrar arayın ve ödemeden yükleyebilirsiniz). Kişilerin senkronize edilmesi, gmail ve gtalk normalde çalışacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.