İşyerinde bilinmeyen arayanları engelleyin, ancak tekrar denediklerinde izin verin


15

Android için Tasker'ım var ama bunu uygulayabilecek kadar bilgim yok.

Belirli bir kablosuz ağa bağlı olduğumda bunun olmasını istiyorum:

Kişi listemde bulunmayan bir kişi telefon ederse, aramayı hemen reddedin (doğrudan sesli mesaja).

Belli bir süre içinde tekrar ararlarsa (örneğin, 30 saniye) aramanın gelmesine izin verin.

Açıkçası, ilkini bile çalıştıramadım. Bunun mümkün olduğunu biliyorum. Zaman, bir çeşit ilave bonus


İlk kez birisinin telefon görüşmeleri greylistesini duydum. İlgi çekici.
lornix

Yanıtlar:


10

Tasker'ın wiki'sine göz atmayı denediniz mi? Kullanabileceğiniz bazı iyi hazırlanmış profiller var.

Tasker ile aramaları engellemenin kolay yolu burada açıklanmıştır :

Tasker'ı açın, yeni bir Profil oluşturun ve "Blockr" olarak adlandırın. Bu menüden "Durum" bağlam menüsünü ve "Gelen Çağrı" bağlamını seçin. Bu ekranı açık tutun ve telefonunuzda hangi aramaları engellemek istediğinizi belirtmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Engellenen Telefon Numaralarını Programlama

Tek bir numara, birden çok telefon numarası, kişilerinizde listelenmeyen herhangi bir numara veya kişilerinizde favori olarak listelenmeyen herhangi bir numara girme seçeneğiniz vardır. Yukarıdaki seçeneklerin herhangi bir kombinasyonu engellenen çağrı listesine dahil edilebilir. Birden çok sayı, /Görevin desen eşleşmesinde "veya" işaretini taşıyan sembolle ayrılır . *Sembolü, alan kodu (veya ülke kodu) çağrı blokları oluşturmak için telefon numarasındaki herhangi bir sayıda karakterle eşleşmeyi belirtmek için de kullanabilirsiniz . Her bir arama engelleme listesi türü oluşturmak için Gelen Arama bağlamı iletişim kutusunun Arayan alanına girmeniz gerekenlerle ilgili örnekler:

123-456-7890 numaralı bir arayanı engellemek için şunu girin:

1234567890

İki telefon numarasını engellemek için, aralarında bir /sembol bulunan telefon numaralarını girin :

1234567890/1234567891

Üç telefon numarasını engellemek için, /aralarındaki üç telefon numarasını da girin :

1234567890/1234567890/1234567892

Arayan kimliği engelleme özelliğini kullanan kişilerden gelen aramaları engellemek için sıfır sayısını girin:

0

Kişi listenizde olmayan kişilerden gelen aramaları engellemek için, kişi listenizdeki tüm numaralarla eşleşen önceden yapılandırılmış bir değişken ( C:ANY) ünlem işaretiyle birlikte kullanılır . !"Değil" belirtir ve tam anlamıyla girdiğiniz bu sayı olmayan tüm arayanlara olarak yorumlanır. Bu durumda, kişi listenizin parçası olmayan tüm numaralar:

!C:ANY

Her iki arayan kimliği engellenen arayanlardan ve kişileriniz olarak listelenmeyenlerin aramalarını engellemek için şunu girin:

0/!C:ANY

Belirli bir arayanın ve arayan kimliği engellenen kişilerin sayısını engellemek için numarayı, / separatorunu ve sıfırı girin:

1234567890/0

Bir arayan dışındaki tüm numaralardan gelen aramaları engellemek için, izin vermek istediğiniz arayan numarasından önce bir ünlem işareti girin.

!1234567890

Favori listenizde olanlar dışındaki tüm arayanlardan gelen aramaları engellemek için şunu girin:

!C:FAV

Alan kodundan gelen tüm aramaları engellemek *için, girdiğiniz ilk üç rakamdan (ABD alan kodu) sonra istediğiniz sayıda karakterin eşleştirilebileceğini belirtmek için simgesini kullanın. Aşağıdaki örnekte, 123 alan kodundaki telefon numaraları engellenecektir:

123*

İki alan kodundan gelen tüm aramaları engelleyin. /Örnek 10'daki alan kodu eşleşmesini birleştirmek için sembolü kullanın. Aşağıdaki örnekte, 123 veya 321 alan kodlu numaralardan gelen tüm çağrılar engellenecektir:

123*/321*

Çağrı Engelleme Eylemini Ekleme

Click Done"Gelen Çağrı" bağlam penceresinde. Görüntülenen "Görev" seçim penceresinin üst kısmından "Yeni Görev" i seçin. Görevi "CallBlock" olarak adlandırın. Yeni bir işlem eklemek için ekranın sol alt tarafındaki (+) düğmesini tıklayın. "Telefon" işlem menüsünü seçin. Telefon eylem menüsünden "Çağrı Al" eylemini seçin. Tıklayın Doneyeni bir işlem eklemek için ekranın sol alt el altında (+) butonuna tıklayın. "Telefon" işlem menüsünü seçin. "Telefon" işlem menüsünden "Aramayı Sonlandır" eylemini seçin. Tıklayın Done. Done"Görev Düzenleme" penceresine tekrar tıklayın . "Profil" ekranındaki "Blockr" profilinin yanında yeşil onay işaretinin görüntülendiğinden emin olun.Apply

Tasker kapanacak ve "Blockr", arama engelleme listenizdeki bu numaralar için gelen çağrılarınızı aktif olarak izlemeye başlayacaktır. Eşleşen numaralardan biriyle gelen bir arama algılandığında, arama bağlantısı kesilir ve zil sesiniz susturulur. Sesli mesajınıza gönderilmemesi için aramaları kısa bir süre içinde yanıtlayacak ve hemen bağlantıyı kesecek şekilde ayarladınız.

Bağlandığınız WiFi ağını kontrol eden başka bir koşul eklemek için bu talimatları değiştirebilirsiniz.


1
Cihazınız Take Callişlemi kullanamadığında bunu yapmanın bir yolu var mı ?
Enigma

Gönderinin içeriğini yapıştırdığınız için teşekkür ederiz; kaynak site artık kullanılamıyor. :)
bmhkim

3

Tasker'a ihtiyacınız yok. İstediğinizi yapan özel bir Uygulama var: Harass Me


2
Bu çağrıları engellemez. Aynı numaradan 3 çağrı alırsanız telefonunuzu susturur.
Rory
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.