PDF dosyalarını okurken metnin boyutunu ayarlamanın bir yolu var mı?


13

Aldiko'yu küçük bir ekrana sahip bir mobil cihazda epub formatında bir kitap için kullandığımda , sorunsuz bir şekilde okuyabilirim. Metin boyutuna göre ayarlanabilir, uygulamada herhangi bir sorun yoktur.

Pdf dosyasını okurken tam tersi . Her zaman bir kavga. Metin küçük ve ayarlanamaz ve uygulama donuyor.

PDF dosyalarımdaki metnin boyutunu daha kolay okunabilecek şekilde ayarlamanın bir yolu var mı? Taranmış pdf'leri okumak istemiyorum (bu daha büyük bir mücadele olurdu). Metin boyutunu ayarlamak, ölçeklendirme yapmak ve uygulamanın donmasını istemiyorum. Aldiko bunu halledemezse diğer okuyucuları denemeye açıkım.

EDIT: Başlık değiştirildi, ancak bunun yalnızca metin boyutundaki değişiklik olmadığını unutmayın. Metin, çeşitli boyutlardaki cihazlara esnek olmalıdır. Buna HTML terminolojisinde kayan metin (veya düzen) denir. Birçok PDF okuyucu, metin aygıt ekranına sığmadan metin boyutunu değiştirebilir.

Yanıtlar:


6

RepliGo PDF Reader'ı kurun ve Text Reflowmoda geçin . Görüntüleri de görüntüleyen tarihe kadar en iyi Metin Yeniden Akıtma modundan birine sahiptir. Ancak, kodları okumak için tekrar savaşmanız gerekecek.

Başka bir seçenek: ezPDF Reader Lite (veya Pro) kullanın ve metin sütun kilitleme özelliğini yatay yönde kullanın (boş kenar boşluklarını başlatmak ve PDF'nin genişliği olarak büyük cihaz yüksekliğini kullanmak için). Metinleri yeniden biçimlendirmek için biçimlendirmeyi değiştirmediği için kodları için bile 4.0 inç ekranımda kullanışlı buluyorum. Ancak, ekran boyutunuz benim boyutumdan çok daha küçükse, sizin için işe yaramaz.

Ayrıca, her iki PDF okuyucu da sesli okuma özelliğine sahiptir. Bunu da kullanabilirsiniz.


Her neyse, text reflowburada çözüm anahtar kelimesidir. TY :-)

5

qPDF Viewer - ücretsiz bir reklamsız Android PDF Reader - harika bir metin yeniden akış moduna da sahiptir. Kullanıcılar yazı tipi boyutunu büyütmek veya küçültmek için yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilir. İşlem araç çubuğu "Görünüm" menüsünde "Metni Yeniden Akıt" ı bulun.


1
qPDF metin yeniden akış metni metni benim için karıştırır (bir nedenden dolayı bir paragraftan biraz metin alır ve bunları paragrafın sonunda görüntüler). Foxit Mobile PDF düzgün görünüyor.
jj_

2

En iyi seçenek Foxit Mobile PDF'dir .


3
Metin Yeniden Akıtma işlevi var mı?
Alexey

Evet öyle ve Foxit'teki bu özellik benim için qPDF'den daha iyi çalışıyor (Lilou'nun cevabı altındaki yorumuma bakın).
jj_


1

P2'yi ekran boyutunuza dönüştürmek için K2pdfopt kullanabilirsiniz . Veya bir Android cihaz kullanıyorsanız, dinamik pdf yeniden akış için en gelişmiş desteğe sahip KOReader'ı deneyin .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.