Özel kurtarma, özel bir ROM'u yanıp sönmenin neden bir önkoşuldur?


13

Birçok kılavuzda, yanıp sönmeden önce CWM gibi özel bir kurtarma işleminin yapılması gerektiğini okudum. Bunun özel bir ROM'u yanıp sönmenin neden bir önkoşul olduğunu anlayamıyorum. Özel kurtarma olmadan bir ROM'u yanıp sönebilir miyim?

Yanıtlar:


17

Stok kurtarma işlemleri genellikle, yalnızca aygıtın üreticisi ve / veya operatörü tarafından bilinen belirli bir imza için update.zip dosyasının yanıp söndüğünü kontrol eder. Bu nedenle, stok kurtarma işlemlerinde özel ROM'ları flash edemezsiniz, dolayısıyla adı geçen kontrolü atlayan özel bir kurtarma gereksinimi vardır.


Ancak bazen imza bozulmadan veya taklit edilebilir. Bu durumlarda stok geri kazanımı iyi olacaktır. Örneğin, SGN n7000 ile stok kurtarma özelliğini kullanarak yeni bir kurtarma işlemini flaş edebilirsiniz.
jiggunjer

10

Teknik olarak, ön koşul değil, kolaylık.

El cihazınızı kullanarak bir güncelleme indirebilir ve yerel olarak sdcard'a kaydedebilir, ardından manuel olarak kurtarma işlemine başlayabilirsiniz . Veya bir uygulamada tüm bunları yapmak için Rom Yöneticisi'ni kullanın ve bir bilgisayara ihtiyaç duymadan yedekleme / geri yükleme ve OTA güncellemesinin keyfini çıkarın.

Stok kurtarma işlemleri, özel bir kurtarma işleminin yapabileceğiniz tüm süslü şeyleri yapmanıza izin vermez.

Aralarında:

  • yedekleme / geri yükleme
  • kurtarma modunda adb kullanma
  • yanıp sönen özel .zip's (ihtiyacınız olan şey budur)
  • ayrı bölümleri biçimlendir
  • ayrı parçaları silin (Dalvik Cache, / Cache)

Bazı telefon üreticileri flaş düşük seviye erişim kendi araçları var. Fastboot daha sonra tüm yerleşik komutlara sahip değildir.

  • HTC / Google / diğerleri: fastboot
  • Samsung: fastboot, tescilli ( Heimdall açık kaynaklı flash aracı)
  • Sony / SonyEricsson: fastboot, tescilli ( FlashTool Androxyde tarafından)
  • ...

U bunun sadece bir rahatlık olduğunu söyledi, ancak stok kurtarma işleminin imzalanmamışsa bir güncellemenin yanıp sönmesine izin vermeme olasılığı var mı? Bu durumda bu bir rahatlıktan ziyade bir zorunluluktur değil mi?
user1004985

Evet, stok geri kazanımları buna (genellikle) izin vermeyecektir. Flash görüntülerde herhangi bir kurtarma işleminin yanı sıra başka araçlar da kullanabilirsiniz (Heimdall & Flashtool bunlardan 2 tanesi). Yani Sony ve Samsung için bir kurtarma (teorik olarak) kullanmak için atlayabilirsiniz
ce4

neden odin fastboot diyorsun?
jiggunjer
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.