Google Drive Uygulaması otomatik olarak senkronize edilen bir klasör oluşturuyor mu?


10

Bilgisayarımda buluta senkronize edilen bir Google Drive klasörüm var.

Google Drive'ı yükledikten sonra android telefonumda böyle bir klasör var mı?

Fikir orada bir 'fotoğraflar' klasörü oluşturmak ve tüm fotoğraflarımı o klasördeki kameradan kaydetmek olacaktır.

Yanıtlar:


6

Google Drive'ın böyle çalıştığına inanmıyorum. Uygulama, yanılmıyorsam, bazı Google dokümanlarını görüntülemenize (ve düzenlemenize) izin verir, ancak bunları bulutta tutar. Bunları indirmenize izin verse de, bunları yalnızca yerel kullanım için İndirme klasörünüze kaydeder.

Galerinizden çektiğiniz fotoğrafları seçip Google Drive'a yükleyebilirsiniz, ancak (yanılmıyorsam) otomatik klasör senkronizasyonu seçeneği yoktur.

Yine de Google + ' yı kullanabilirsiniz . Tüm fotoğraflarınızı yalnızca görebileceğiniz bir Google+ albümüne otomatik olarak ekler. Verilen, Drive kadar kolay değil, ancak yine de iyi bir otomatik yükleme seçeneği. Gerçi onları oradan bir Drive klasörüne almak için kolay bir yol bilmiyorum: /

FolderSync'i de kullanabilirsiniz . Klasörleri Google Dokümanlar ile senkronize edebilir ve Dokümanlar Drive'a yükseltildikten sonra da çalışır, Google Drive tamamen desteklenir. Uygulamaya hesap eklerken Google Dokümanlar'ı seçmeniz yeterlidir. Ödemek istemiyorsanız, [ücretsiz lite sürümü] [3 de Play Store'da, ancak bazı sınırlamalarla.

Yukarıdakiler için teşekkürler Sachin Shekhar'a gider .


ilginç. Ben de gördüm: android.stackexchange.com/questions/22614/… Bu uygulama ile herhangi bir deneyim var mı?
mkoryak

Yapmıyorum, ama iyi bir seçim gibi görünüyor! Cevabımı buraya ekleyeceğim.
jlehenbauer

1
@mkoryak Onunla deneyimim var. Windows'ta Google Drive'ın bazı sorunları var, ancak bu mükemmel. Henüz bir hatayla karşılaşmadım. Bir keresinde, silme işlemim senkronizasyona girmiyordu ve uygulama her zaman silinen dosyaları indirdi. Bu yüzden geliştiriciyle iletişim kurdum. Hemen cevap verdi. Bu bir hata değil, bir ayar aksaklığıydı.
Android Quesito
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.