Froyo Samsung Galaxy S I9000'in GPS sorununu çözüyor mu?


10

Samsung Galaxy S'nin GPS ile GPS'i neredeyse kullanılamaz hale getiren sorunları olduğu bildirildi. Android 2.2 güncellemesi bunu düzeltir mi?


2
2.1.1 güncellemesi kullanılamayan GPS'imi kabul edilebilir GPS olarak değiştirdi. Her zaman bir düzeltme almıyorum ama bir kez yaptığımda oldukça iyi çalışıyor.
Barfieldmv

Yanıtlar:


2

Şahsen, GPS ile ilgili yanlış bir şey bulamadım (AT&T Captivate). Galaxy'nin hangi sürümüne sahip olduğunuzu söylemediniz (Captivate, Fascinate, vb.), Ama biliyorum ki Froyo'dan önce AT&T, müşterilere GPS'i düzeltmek için olan ayrı bir güncelleme gönderdi (bilmiyorum Dediğim gibi güncellemeden önce sorun yaşamadığımdan beri olsa da, biliyorum.
1

Samsung Vibrant (JI6) ile ilgili en son güncelleme 2.1 için GPS sorunlarını düzeltti. Benzer bir güncelleme, bildiğim kadarıyla tüm varyantlara aktarıldı. Diğer yanıtlardan da anlayabileceğiniz gibi, GPS sorunları evrensel değildir ve sorun yaşayanlar için bile her zaman tamamen kırılmamıştır. Yine de şimdi sabit olduğunu söylemek güvenlidir - ve 2.2'de tekrar kırılacağını düşünmek için hiçbir neden göremiyorum.


Sabit olduğunu söylemek kesinlikle güvenli değil. Daha fazla insanın JI2 / JI6 sabit GPS'in kırılmasından daha fazla olduğunu söylediğini duydum, ancak çoğumuz için hiçbir değişiklik olmadı.
Matthew

0

Galaxy S I9000 ile 2.1 ile şimdiye kadar GPS problemini doğrulayamıyorum. Ne yazık ki Froyo bu cihaz için henüz mevcut değil.


Bir güncelleme olarak, resmi Froyo sürümü 4 Kasım'da İngiltere'de markasız Galaxy S cihazlarına yayılmaya başladı. Carrier markalı cihazların (ve dünyanın geri kalanının) önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.
GAThrawn

1
Evet, şimdi froyo'dayım (Almanya'da bir gün sonra sunum startet). Ve şu ana kadar 2.2'de hiç gps sorunu yaşamadım.
mru

0

Hayır, Samsung Captivate için gayri resmi FROYO'ya (Android 2.2) geçtim ve GPS berbat. Sinyal kilitlenmez ve günlerce bekledikten ve pili emdikten sonra sinyali hızlı bir şekilde kaybeder. GPS sorunuyla o kadar sinirliyim ki, HTC veya Motorola gibi farklı bir marka telefon almak için operatörleri değiştirmeyi düşünüyorum.


0

Captivate, GPS sorunlarının çoğunu gideren bir ay kadar önce bir yazılım güncellemesi aldı (bence Eylül veya Ekim 2010'un başlarındaydı).

Hala bazı hatalar var, ancak sahip olduğum en büyük sorun, hücresel yardımın etkinleştirilmemesiydi. Bu samsung cezbetmek için bir zorunluluktur.


0

Ayrıca Samsung Galaxy S cihazımı Froyo 2.2'ye yükselttim ve bazen 2.1 olan GPS kilidimi kaybettim. Fabrika ayarlarına sıfırlamaya çalıştım ve telefonumdaki her şeyi temizledim ve sıfırlama tamamlandıktan sonra bilgi girmek zorunda kaldım ve denediğim ilk şey GPS'di ve hala bir kilit alamadı. Daha önce GPS bulucuyu indirdim ve bu da bir GPS'e kilitlenmedi. "User1100" ne dedi denemek ve yardımcı olup olmadığını görmek.

Alt satırda Froyo 2.2 GPS kilit sorunları var .. haritalar ve navigasyon GPS kilidi olmadan çalışır .. :(


0

Peki ben de Galaxy 5 i5500 benim GPS kilit sorunu var, bu telefonunuzu düzeltebilirsiniz umuyoruz. Bu sorunu düzeltmek için ipuçlarım var. Geri dönmek isterseniz, aşağıdaki GPS ayarını değiştirmeden önce varsayılan ayarı yazmayı unutmayın.

GPS'in etkinleştirildiğinden emin olun.

  1. Düğmesine basın *#*#1472365#*#*. Bu GPS ayarına getirecektir.
  2. Ayarlar -> Parametre Ayarları -> Adres -> Sunucu Türü: 1x MPC
  3. Ayarlar -> Parametre Ayarları -> Konum modu: seçenek3
  4. Ayarlar -> Düzeltme İsteği Ayarları -> Oturum İşlemi: Bağımsız
  5. Ayarlar -> İstek Ayarlarını Düzelt -> Sunucu Seçeneği: Yerel
  6. gpsOne XTRA -> Xtra Etkin: Etkin

0

Bu bağlantının samsung galaxy s froyo ile gelen GPS sorunlarını düzeltmek için çok yararlı olduğunu bildirmek için yazıyorum. Ancak bunun bir riski olabileceğini (daha az olasılıkla) ancak benimle çok iyi çalıştığını lütfen unutmayın.

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-fix-gps-on-samsung-galaxy-s-eclair-and-froyo/

adım 7 ayarlarda görünmüyor bu yüzden bu seçeneği geçtim. şimdi çalışıyor.

SAMSUNG GALAXY S 2.2 FROYO sürümü.


0

Samsung Captivate cihazımda GPS ile ilgili bir sorun vardı, piyasaya sürüldükten bir hafta sonra AT&T'den satın aldım, ancak kullanılamaz olarak sınıflandırmam. Bazen açık havada bile ilk düzeltmek birkaç dakika sürebilir, ancak arabamın tavanı gibi hiçbir şey engellenmediği sürece sabit kalır. Son zamanlarda bir düzeltme olsaydı, bir düzeltme elde etmek de daha hızlı olurdu. GPS Almanak'ı güncel tutmak için GPS Durumu kullandım ve bu da biraz yardımcı oldu ve insanların küçük iyileştirmelerle önerdiği birkaç düzeltmeyi uyguladım. Samsung'un resmi güncellemeleri bile çok az gelişme gösterdi. Sonunda ROM'umu üçüncü bir tarafla değiştirmeye karar verdim ve GPS'im Samsung'un daha önce sağladığı hiçbir şeye benzemedi. Genellikle, Paragon gibi JK4 modemi kullanan herhangi bir üçüncü taraf ROM


0

Hayır, Samsung Galaxy S cihazımı JP8 2.1 sürümünden güncelledikten sonra, normal olarak GPS ile çalışıyordu, ancak GPS yakalamasını birkaç kez kaybettim ...

Şimdi Froyo 2.2 ile, yakalama GPS çok iyi çalışıyor, ama pozisyon tamamen düzensiz ve olduğum yerden 100 metre gidiyor ....

Ne yapacağımı bilmiyorum ve internette herhangi bir çözüm bulamadım ... ve Samsung yardımını bekliyorsanız önce bekleyerek ölebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.