SMS Mesajlarını nasıl yedekler ve geri yüklerim?


Yanıtlar:


18

Tim Bray tarafından Life Saver 2'yi öneririm . Yalnızca SMS’i değil, telefon görüşme geçmişinizi de kaydeder ve geri yükler:

LifeSaver, Telefon ve SMS geçmişini bir Android cihazdan diğerine taşımanıza yardımcı olur. Telefon görüşmesi işlem kaydı ve SMS mesajları hayatınızın geçmişini oluşturur! Yeni bir telefon aldığınız için onları kaybetmemelisiniz. LifeSaver2 (eski “LifeSaver” in yerini alır) yardım etmek için burada.

görüntü tanımını buraya girin


2
LifeSaver 2 bir cilalanmamış. Örneğin yükleme / indirme durumu, uygulamanın kendisinde değil, yalnızca Android açılan penceresinde gösterilir. Ve ya telefonumdan geri yükleme yapmıyor ya da perdedeki durum henüz güncellenmiyor. "Geri yüklenen 0/441 çağrıları (...)" diyor.
Mads Skjern

1
Ayrıca, geri yüklenen verilerinizi yalnızca gizlilik / güvenlik nedenleriyle 1-2 saat boyunca saklar. Amaç iyi, ancak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatırsanız ve işiniz yanlış giderse, telefon bu iki saat içinde verileri geri yüklemeye hazır olmazsa ne olur? Veri kayboldu.
Mads Skjern

1
Birkaç kez "Hayatınızı kurtarın" a basarsanız, her bir mesaj uygulama deposu deposunda birçok kez görünecektir. Bunların her birinin de restore edilip edilmediğinden, kopyaları ayıklayıp çıkarmadığından emin değilim.
Mads Skjern

Google Cloud tüm verilerinizi çevrimiçi 2 mağaza Livesaver, ben kullanmak istiyorum bir çözüm (gizlilik korunması) değil
rubo77

24

SMS yedekleme veya çatallı sürümünü tavsiye ederim : SMS backup + . SMS'inizi bir Gmail Etiketine yedekler:

Gmail / Google Takvim’de ayrı bir etiket kullanarak SMS, MMS ve arama kaydı girişlerini otomatik olarak yedekleyin. SMS'i geri yüklemek ve günlük girişlerini telefona geri aramak da mümkündür (MMS henüz desteklenmiyor).

görüntü tanımını buraya girin


Çatallı sürümü (orijinal erken 2010 yılından bu yana herhangi bir değişiklik olmuştur) aktif gelişme içinde olduğunu ve ayrıca herhangi bir IMAP sunucusuna yedekleme destekler
David Fraser

Çok yavaş. Bir HSDPA bağlantısına sahibim, youtube, skype vb. Yeteneğine sahibim. Yine de sms'leri geri yüklerken 2900 metinlerimin her biri için parça başına bir saniye sürdü.
Mads Skjern,

Bu program aynı zamanda ben kullanmak istiyorum bir çözüm (gizlilik koruması) değil, Google Cloud çevrimiçi tüm verileri depolayan
rubo77

rubo77, başka bir IMAP sunucusu belirleyebileceğinizi söylüyor ... şimdi çalışıyor ...
moodboom

18

Sen kullanabilirsiniz SMS Backup & Restore bir XML dosyasına vermek:

İstediğiniz zaman otomatik yedekleme planlayın veya mesajlarınızı yedekleyin. Telefonunuzda yedek içeriği görüntüleyebilir ve yalnızca seçili konuşmaları yedeklemeyi seçebilirsiniz.

Yedekler XML biçiminde oluşturulur ve cihazınızın SD kartına kaydedilir.

XML daha sonra başka biçimlere dönüştürülebilir ve bir bilgisayarda da görüntülenebilir.

Yedek dosyalarınızı istediğiniz yere e-posta ile göndermek çok kolaydır.

görüntü tanımını buraya girin


1
SMS Backup + diğer IMAP sunucularını da destekliyor
David Fraser

1
XML biçiminde yedekleme için ayağa kalkar
kitokid

3
Google sunucularını kullanmak doesent çözüm için 1
rubo77

1

Wondershare MobileGo Android için iyi bir alternatiftir. Senkronizasyon, yedekleme, SMS geri yükleme, rehber vb. Gibi temel görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteden bu çözümle ilgili daha fazla detay , ispanyolca olmasına rağmen.


-3

Titanyum Yedekleme ayrıca sms / telefon yedeklemelerini de destekler.


Uygulamayı bağlamayı düşünün ve bu uygulamanın mesajların yedeğini almak için nasıl kullanılacağını açıklayın. Ayrıca, bunu kök olmadan yapabilir mi?
Firelord

Emin değilim, bunu sadece root olarak kullandım. Ünlü bir uygulama ve kullanımı basittir. Tüm uygulamaları listeleyen yedekleme listesine gitmeniz yeterlidir, sms / contact ile ilgili birkaç sarı yazı içermelidir.
jiggunjer

neden indirimler? Yararlı ve doğru bir cevap değil mi?
jiggunjer

Lütfen takip edin Nasıl iyi bir cevap yazarım? Eminim daha iyisini yapabilirsin. :)
Firelord

Eh, fazla oy umurumda değil. Sadece bu durumda aşağı oyların geçerli olduğunu düşünmeyin. IMO sadece yanlış cevaplar negatif olmalı. Zaten bu siteden bahsetmiyorum bile pek çok yanlış cevap.
jiggunjer
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.