Kısmi adb geri yükleme


22

ICS cihazları kullanarak yedekleme oluşturmayı adb backupve kullanarak geri yüklemeyi destekler adb restore. adb backupBiri kullanarak , her şeyin yedeklenmesi veya yalnızca belirli bir paketin seçilmesi gerekir.

Ancak, adb restoretüm seçeneklerden yoksundur adb backup. Ben çağırdığınızda adb restore backup.ab, nerede backup.abtek paketinin sadece yedekleme, telefon gösterileri beni tüm ayarlar yedeği geri yükledikten sonra kayıp olacak belirten bir uyarı iletişim. Tek bir paket yedeğini geri yüklemenin telefondaki tüm verileri sildiği doğru mu? Eğer öyleyse, kullanarak tek bir paketi geri yüklemek bir şekilde mümkün adb restoremü?


Uyarı, yalnızca geri yüklenen uygulamanın ayarları ile ilgilidir, çünkü bunlar yedeklemedekilerle değiştirilir. Ancak ICS cihazım olmadığı için (SDK takılı olmadığından) emin olamam.
Izzy

Izzy doğru olmalı- Ancak, emin olmak için gelecekte uygulamalarınızı ve uygulama verilerinizi '$ mkdir ~ / backupdir / && cd backupdir / && adb pull / data / app / && adb pull / system / ile yedekleyebilirsiniz. app / && adb pull / veri / veri / && adb pull / sistem / veri / '- ve sonra hepsini geri itin.
rm-vanda

@Bob önerilerden herhangi birini daha da ileri götürdü mü? Öyleyse, belki özetleyebilir ve cevap olarak yerleştirebiliriz, bu diğer topluluk üyeleri için de yararlı olacaktır.
Izzy

Hayır özür dilerim. rm-vanda'nın yorumu, root olmayan cihazlarda bu şekilde çalışmaz.
Bob,

2
Ben de öyle düşünmüştüm. Fakat belki başka bir ipucu olabilir: Bir Uygulamanın verilerini “adb yedekleme” ile yapılan tam bir yedeklemeden nasıl çıkarırsınız? - yedek çıkarırken en azından "değiştirme" nin nasıl göründüğünü öğrenelim. Eskiden restore etmeden önce bir tane daha yedek alabilirsiniz, bu durumda da daha sonra ayıklayabilirsiniz.
Izzy

Yanıtlar:


8

Soru ile ilgili yorumumu alarak:

Tek bir paket yedeğini geri yüklemenin telefondaki tüm verileri sildiği doğru mu?

Hayır. Yorumumda şüphelendiğim gibi , uyarı yalnızca geri yüklenen uygulamanın ayarları ile değiştirildiğinden ayarlanan uygulamalarla ilgilidir. Ben kullanılan adb backupbir cihazda yedekleme tek bir uygulama için ve birden fazla cihaza restore. Daha sonra hiçbir şeyi kaçırmadım, diğer tüm uygulamalara (ve verilere) dokunulmadan kaldı.

Öyle ya da hiç mantıklı gelmiyordu. Ve Carbon - Uygulama Senkronizasyonu ve Yedekleme , tek bir uygulamayı geri yüklemek için teklif veremedi, çünkü kendisi de o zaman gitmiş olacaktı :)


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.