Araba Modu aniden ortaya çıktı - neden? Ve ondan nasıl kurtulurum?


12

Yaklaşık 2 1/2 saat önce, evden ayrılmadan önce biraz şarj etmek için HTC Evo 4G cihazımı ev şarj cihazına taktım. Köklü CyanogenMod-7.1.0-Supersonic'i çalıştırıyor (en az bir ay daha fazla değilse, kocamın bunu ne zaman yaptığını hatırlayamıyorum).

Yaklaşık 3 dakika içinde, telefonumda hiç görmediğim gerçekten garip bir kullanıcı arayüzü vardı. Araba Modu. Buradan çıkamadım, telefonumun bana yanıt vermesini sağlayamadım. Hemen pili çıkardım ve yeniden başlatıldım, belki de kötü amaçlı yazılım olduğunu düşünüyorum. Araba Moduna geri döndü, ancak bu sefer bir Çıkış düğmesine tıklayabilirdim.

Araştırma, bunun araba yerleştirme için bir kullanıcı arayüzü olduğunu görüyorum. Sadece araba rıhtım yok ve ev duvar şarj cihazına takıldı. İşler için evden ayrıldım ve ne yaptığım önemli değil - sesli arama ile telefonda, e-posta yazarak (bir doktor ofisinde, araba kullanmama;)) ve beni Araba Modunda başlatmaya devam etti. Sesli çağrıda beni otomatik olarak hoparlöre koydu.

Bu programı istemedim, hiçbir şey indirmedim, hiçbir şey onaylamadım ...

Lookout'u çalıştırdım ve hiçbir Kötü Amaçlı Yazılım veya Casus Yazılım gösterilmiyor. Çok kafam karıştı.

Herkes bu programın ne olduğu, telefonumda aniden nasıl ortaya çıktığı ve nasıl çıkartılacağı hakkında fikirleri var? Google Play'deki uygulamaları aradım ve bildirim çubuğundaki simge (Araba Modundan çıktığımda) orada olan bir şey değil. Bir uygulamaya benziyor, ancak Apps yöneticimde veya söyleyebileceğim çalışan bir işlemde değil, ancak takılı veya hareket etmese bile bildirimlerimde aralıklı olarak görünüyor. Ayrıca aralıklı olarak açılıyor. Hiçbir şey yapamıyorum.

Herhangi bir yardım için teşekkürler!


2
cihaz bir araba iskelesine yerleştirildiğinde araç modunun otomatik olarak gösterilmesi gerekir; mod, belirli bir düzende düzenlenmiş bir dizi mıknatıs tarafından tetiklenir. Etrafında modu tetikleyebilecek mıknatısların olup olmadığını kontrol edin.
Yalan Ryan

Yanıtlar:


10

Cyanogenmod ile birlikte gelir ve diğer ROM'larda benzer modlara dayanır. Bu, size ihtiyacınız olanı sağlamak içindir, ancak sürüş sırasında dikkatinizi dağıtacak kadar değil.

Ne başlattığını veya nasıl otomatik olarak yaptığını bilmiyorum, ancak durdurmanın yolları olabilir:

İzinde durdurun

Tamamen kaldırmak ve hiç kullanmak istemiyorsanız, Titanium Backup'ı yükleyin , Backup and Restoresekmeyi seçin, Car Home(2.2.1.2 sürümüne sahibim) öğesini bulup seçin ve ya Freezeda seçeneğini belirleyin Uninstall

Not: Freeze Uygulamanın çalışmasını durdurur, ancak telefonunuzda saklar. Uninstalltamamen kaldıracaktır.

Çift not : İsterseniz Uninstall, Backupkaldırmanın istenmeyen yan etkilere neden olması durumunda önce uygulamayla bir şey yapmak isteyebilirsiniz .


Diğer, daha az yoğun seçenekler

  1. Araba modunda öğesini tıklayın Right Arrowve öğesini seçin Settings. Buradan, bazı bluetooth cihazlarına bağlandığında otomatik olarak başlatılmadığından Reset to defaultsemin olun ve başka hiçbir şeyin yardımcı olmadığından emin olmak için deneyin .

  2. Ana ekrandan seçeneğine gidin Settings -> Applications -> Manage Applications, Allsekmeyi seçin ve bulun Car Home. Burada, Clear datadüğmesini tıklayın.


5

Araba modunun başlatılmasının en yaygın nedeni şarj cihazı konektörünüzdeki kirdir. Mikro USB, ceplerinizdeki her türlü kiri toplar ve sonunda pimleri düzensiz olarak bağlamaya başlar.

Biraz basınçlı hava uygulayın ve iyi olacaksınız. Şarj cihazında da bir miktar olsun.


4

USB bağlantı noktasıyla ilgili başka bir Araba Ana Sayfası sorunu buldum. EVO olmayan biri üzerinde birileri USB bağlantı noktalarının büküldüğünü keşfetti ve şiddetle devre dışı bıraktı.

IPO'yu aldığımdan beri 3.1415 milyon kez Iplugged ve fişini çektiğinden, USB bağlantı noktasıyla (yavaşça) oynadım.

Bu can sıkıcı Araba Ana uygulaması her zaman başlar 4-5 kez her gün azalttı.
1

Araba modundan nasıl çıkılır.

Yukarıdakilerin tümünü denedikten sonra http://www.droidforums.net/forum/droid-general-discussions/203433-how-get-out-car-mode.html adresinden aldım ve hiçbir şey işe yaramadı. Bu benim için çalıştı.

Bu çevrimiçi hakkında yalnızca birkaç yayın olduğunu, ancak uygulamaları kullanmadan çözüm olmadığını görüyorum. Verizon'u aradım ve onlara sorunları anlattım. Aslında bu sorunu çözmek için önceki modellere geri dönmeleri gerekiyordu. Araba yükleme modundan çıkmak için aşağıdakileri yapın:

  • Telefonunuzu şarj cihazınıza takın.
  • Telefonunuzu kapatın.
  • Telefonunu aç.
  • Bir çağrı yapın. Arama sırasında, şarj kablonuzu telefonunuzdan çıkarın (biraz kıpır kıpır benim için hile yaptı).
  • Aramayı sonlandırın.

Direksiyon simidi simgesi gitmiş ve telefonunuz normale dönmüş olmalıdır.


1

Bunun eski olduğunu biliyorum, ancak LG G2 ile bu sorunu yaşıyordum ve nihayet ondan nasıl kurtulacağımı anladım. Bunun umuduyla başkasına hayal kırıklığı kazandırır!

Ayarlar'a gidin ve Sistem başlığı altında Aksesuar için bir seçenek vardır. Bunu açtığınızda, "telefon araba istasyonuna monte edildiğinde arabayı otomatik olarak başlat" yazan "araba Ana Sayfası" seçeneğinin işaretini kaldırın.


0

Kies Air programını devre dışı bırakırsanız bakım modunun Galaxy S2'de çalışmayı durduracağını keşfettim.

Ayarlara tıklayın, ardından uygulamaları bulun, çalışan işlem altında "Kies air" (turuncu ve beyaz renkli) adlı bir program var.

Samsung Galaxy 2 cihazım var ve "araba modu" telefonumda her 2 saniyede bir açılmayı bıraktı


Cevabınızı netleştirmek için lütfen daha fazla ayrıntı ekleyin
Sid

Üzgünüz, ayarları tıklayın, ardından uygulamaları bulun, çalışan işlem altında "Kies air" (turuncu ve beyaz renkli) adlı bir program var. Samsung Galaxy 2 cihazım var ve "araba modu" telefonumda 2 saniyede bir patlamıyor.
Jay

0

Evet. Tek yapmanız gereken tek yapmanız gereken iki parmağınızı kullanmak ve iki kez aşağı kaydırmak. (-_-). Bu araba modu beni endişelendirdi !!! Asla ondan çıkmayacaktım !!!


Neden çok fazla ünlem işareti var?
t0mm13b

Çok fazla kahve!!!

0

HTC One M7 (kök, OmniROM) ile, USB kablosu / dock bağlı olmasa da, araç modunun yeniden başlatıldıktan sonra ortaya çıkmasıyla ilgili sorun yaşadım.

Ekran döndürme (kilitli olmasına rağmen), hoparlör modunda başlayan aramalar, mtp-usb çalışmıyor (1 sn sonra bağlantıyı kes) gibi anormalliklerim vardı.

"Araba Modundan Çık" düğmesine dokunmak sorunu çözmedi. Muhtemelen "araba modu" tamamen sonlandırılmamıştır. Forumlarda okuduğum hiçbir şey çözümü bulana kadar yardımcı olmadı:

App Araç Modu * root * , telefonumu tekrar normal şekilde kullanabilmem için araç modu görevini sonlandırabildi.


-2

Geliştirici Seçeneklerine gidip "USB hata ayıklamasını" kontrol ederek Droid DNA'mı düzeltebiliyordum

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.