Ses Seviyesi düğmelerini her zaman Medya Ses Seviyesini değiştirmeye zorla


12

Telefonumun yaklaşık% 99 oranında "Titreşim" modunda olmasını istiyorum. Evo'mun yan tarafındaki ses düğmelerine her bastığımda, ya yanlışlıkla (ve telefonun sessiz moda ya da zil moduna geçmesini istemiyorum) ya da medya sesini kontrol etmeye çalışıyordum .

Telefonu, her ses düğmesine basıldığında bir zil sesi değişikliği olarak değil, bir medya ses düzeyi değişikliği olarak yorumlamaya zorlamanın bir yolu var mı?


1
Bunun sadece köklü bir şey olduğundan şüpheleniyorum. </speculation>
gary

1
@gary doğru ise, nasıl olduğunu bilmek isterim :)
Bryan Denny

@bryan Sadece kalçadan ateş ediyordum. Sadece mevcut olmayan ama belki de köklü bir telefonda daha muhtemel bir şey gibi geliyordu.
gary

Android'in bu davranışı beni gerçekten üzüyor. Düğmelerle neden 3, 4 tip ses seviyesini kontrol etmemiz gerekiyor? Windows veya Mac'te ses seviyesi tuşları "ana ses düzeyini" olması gerektiği gibi kontrol eder. Tabletler kullanıyorum ve OP gibi,% 99.999 kez multimedya ses seviyesini kontrol etmem gerekiyor, ancak hiçbir a / v oynatılmıyorsa, ses seviyesi tuşlarına basmak bu rahatsız edici bip sesi ile lanet bildirim ses seviyesini kontrol ediyor.
Lanet Sebzeler

Yanıtlar:


4

Bildiğinizden eminim bunun için bir ayar yok. Bu çalışmayı görmenin tek yolu, potansiyel olarak tüm ses düğmesi değişikliklerini yakalamak için bir uygulama yazmanız ve ardından uygulamanın içinden değişikliklere geçmenizdir.

Uygulamanızı tüm medya düğmesi çağrıları için bir BroadcastReceiver olarak kaydetmek için registerMediaButtonEventReceiver seçeneğini kullanabilirsiniz . Potansiyel olarak söylüyorum, çünkü bu BroadcastReceiver'ın bu Hedefleri ele alıp almayacağından% 100 emin değilim, çünkü tamamen belgelere bakıyorum ve bunu kendim denemedim.


2
4 yıl geçti. Bunun için herhangi bir uygulama var mı?
Lanet Sebzeler
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.