Ellerini kullanarak kaydırılamıyor - Başka seçenekler var mı?


19

Fiziksel olarak engelliyim. Sadece bu hafta bir Vizio tablet var ağız tutulan stylus kullanarak beklenenden çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

yukarı / aşağı kaydırma bir sorundur. Bana "önceki" ve "sonraki" düğmelerini veya kaydırma çubuklarını verecek bir petek ayarı veya uygulaması var mı?

Diğer fikirler hoş geldiniz.

Yanıtlar:


6

Swiftkey gibi bazı klavyeler , klavyenin üzerine ok tuşları yerleştirme seçeneğine sahiptir, bu da daha sonra web sayfalarında vb. Eğer para harcamadan önce denemek istiyorsanız onlar da ücretsiz bir aylık deneme var :)


3
İngilizce tamamlama sözlüğü ile Hacker Klavye de oldukça yararlıdır, ok tuşlarını içerir ve tamamen ücretsizdir (ve açık kaynak kodlu). Uzman kullanıcılar için birçok özelliğe sahip tam özellikli 5 satırlı bir klavyedir. Bunu da denemek isteyebilirsiniz.
ce4

Bu güzel bir klavye, Terminal etrafında faffing için yararlı, ama ok tuşları 7 "tablet üzerinde biraz hantal. Aslında, söz konusu tablet hangi boyutta OP istedi ...?
t0mm13b

Bu arada tuşları yeniden boyutlandırabilirsiniz
ce4

@ ce4 ahhhh ..... :) düzeltildiğini düşündüm ... meh: P
t0mm13b

6

Sizden Vizio Table versiyonundan bahsetmediniz, ancak Vizio 8 (VTAB1008) olduğunu varsayarsak , Canlı Sohbet aracılığıyla destek ekibiyle iletişime geçtim :

Görüşme günlüğü:

Evan: Herkes için Eğlence Özgürlüğü'ne ev sahipliği yapan VIZIO Live Chat ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu Güney Dakota'daki Evan. Daha önce bizimle iletişime geçtiniz mi?

Salustiano Silva: Hayır!

Evan: Size daha iyi yardımcı olmak için, sizi teknik desteğe kaydettirmek istiyorum, böylece bu davayı kaydedebilirim. Önce Şehir, Eyalet ve posta kodu (posta kutusu değil fiziksel adres) dahil olmak üzere tam adresinizi alarak işe başlayabilir miyim ve sonra bana seri numaranızı, satın alma tarihinizi, satın alma yerinizi ve fiyatınızı verebilir misiniz?

Salustiano Silva: Mesajımın net olup olmadığını bilmiyorum, ama VTAB1008 benim değil, sadece böyle bir cihazın herhangi bir usb tuş takımı cihazını desteklemesini istemeye yardım etmeye çalışıyorum ...

Evan: Walmart'ın taşıdığı kablosuz android tabanlı bir klavye var

Salustiano Silva: Güzel, tünelin sonunda bir ışık, beni doğru yöne yönlendirebilir misin?

Salustiano Silva: Yani, orada çok fazla var ... aslında VTAB1008 ile çalışan doğru olanı bilmiyorum!

Evan: Bunu senin için kontrol edeyim.

Salustiano Silva: Çok teşekkür ederim!

Evan: Rica ederim

Evan: Android için Logitech Bluetooth Tablet Klavye

Model #: 920-003390

Salustiano Silva: Şimdi kontrol ediyorum ... Daha teknik bir soruna göre, kablosuz klavyeyi kullanarak, ekran klavyesi doğru görünmüyor mu? Ayrıca, ok tuşlarını kullanarak ekrandakileri kaydırabiliriz, doğru mu?

Evan: Doğru.

Salustiano Silva: Yardımınız için teşekkür ederiz! Ben gidip mesajı ileteceğim.

Evan: Bugün sana yardımcı olabileceğim başka bir şey var mı?

Salustiano Silva: İnanma! Eğer bu işe yararsa, hepsi iyi :) Tks!

Evan: VIZIO Sohbet Desteği ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz! İleride tekrar yardıma ihtiyacınız olursa, Sohbet, E-posta ve Telefon hizmetlerinden bize ulaşabilirsiniz. Bu bilgiyi http://www.vizio.com adresinde bulabilirsiniz . Dava numarası 2293020. İyi günler!

Evan bağlantıyı kesti.


Önerilen ürün Android için Logitech Bluetooth Tablet Klavye :

resim açıklamasını buraya girin

Şurada bulunabilir:

yorumlar:


Sohbete göre şunu söyledim:

  • ok tuşları belgeleri, web sayfalarını vb. kaydırmak için kullanılabilir;

  • önerilen kablosuz klavye, ekran klavyesinin yerini alarak gerekli tüm giriş işlemlerinde onunla çalışmanıza olanak tanır.

Umarım bu size yardımcı olur!


iyi bir efendim! :) Çok çabuk cevap verdiğine sevindim :)
t0mm13b

Büyük bir araştırmadan sonra, fiziksel engellilere yardımcı olacak hiçbir çözümün bulunmadığına gerçekten şaşırdım. :( Bu benim başıma geldiğinde ... Vizio müşteri desteği yardımcı olabilir ... ama destek görevlisi kayıt istediğinde, yardım edemeyeceğimden korkuyordum. :)
Zuul

Evet, soracakları bir tür boktan, isim, yaş, eyalet, kod, posta kodu, kayıt numarası, seri numarası, numaralar ... sizi duvarlara çıkarmak yeterli olabilir! : D
t0mm13b

ama evet, ben de şaşırdım, disleksik olan bir eş için Android'de yumuşak bir klavye geliştirdim ve bu yüzden aşağıda cevabımı yapmayı çok sevdim ... aslında kaynağa son rötuşlar yapıyorum ve herkes için github'a yükleyeceğim denemek için :)
t0mm13b

İnanması zor, ben zaten TTS hizmeti (ayarları orada erişilebilirlik) benzer şeylere eylem metin şey hakkında
düşündüm

3

Tabletime / Telefonuma bağlayabildiğim ve sayısal tuş takımı olarak kullanabileceğim bir Targus bluetooth tuş takımım var. Bir Num Lock anahtarı vardır, böylece yukarı / aşağı / sağ / sol ve PageUp / PageDown girmek için de kullanılabilir.

Bununla birlikte, bir bluetooth cihazına bağlandığınızda ekran klavyeniz kaybolursa cihazınıza bağlıdır (ICS CyanogenMod9'um ekran klavyesini gizler).

Fiyat tamam, yaklaşık 15 Euro için aldım. Kullanılabilirliği nasıl yapacağınızdan emin değilsiniz. Sadece amazon, et al. ancak USB kablosuz adaptörlü (çoğu Logitech aksesuarı gibi) olmayan bir bluetooth modeli aldığınızdan emin olun.

Not: Medya tuşları da iyi çalışıyor.

Targus Bluetooth Tuş Takımı


1

Ne aradığınız burada bulabilirsiniz kadarıyla, işi yapmak için düğmeleri ile bir bindirme 'dir, bu XDA üzerinde üzerinde. Düğme Anahtar Kurtarıcı. (Bir Uyarıcı Emptor - köke ihtiyacınız var - ama bu sizin için XDA)

Bu sizin için işi yapmazsa - lütfen bana bildirin ve sayfa yukarı / sayfa aşağı tuşlarını gösterecek bir uygulama programlayabilirim.

Her zaman benimle temas kurmaktan çekinmeyin :)

Düzenleme: Kaynağa github linky dahil etmek için bu cevabı değiştirdim .


Bunu yapmak için bir uygulamayı bir araya toplayın, ancak kaydırma olaylarını Android'in geliştirilme şekli nedeniyle şu anda gösterilen en aktif pencereye yönlendirmenin / enjekte etmenin bir yolu yoktur. Bu iyi bir şeydir - kötü amaçlı yazılımla uğraşmış bir uygulamanın dışında bir uygulamayı hi-jacking olmasını önlemek için. Ama kimse bunu çözmek istiyorsa kaynak var :)
t0mm13b

1

Bir Android cihaz kullanıyorsanız, bir düğmeye basit bir tıklamayla (ekran kalemi) kaydırma başlatmaya olanak tanıyan uygulamam "Akıllı Kaydırma Araçları" nı kontrol edebilirsiniz; ekrana tekrar dokunana (ekran kalemi) dokununcaya kadar kaydırma devam eder ve tüm yönler desteklenir. Uygulamayı yükledikten sonra, bu özellik sistem çapında bir işlev olarak kullanılabilir olacaktır.

İşte Akıllı Kaydırma Araçları bağlantısı

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.