Bluetooth Uzaktan Kumandada 'Oynat' Düğmesi Davranışı Nasıl Ayarlanır


10

MotoDROID v1 (Froyo) ile eşleştirilmiş bir RocketFish Bluetooth kulaklığım var. BT kulaklıklarda multimedya kontrolleri (ses açma / kapama, sonraki parça, önceki parça, çalma / duraklatma) ve sesli aramayı tetikleyen bir düğme bulunur. Hem eller serbest kulaklık profilinde hem de gelişmiş ses profilinde eşleştirildi.

Kulaklıklarımdaki çal düğmesine tıkladığımda, bu davranış öngörülemez. Müzik uygulamasını açmış olabilirim, ancak oynat'ı tıklamak Listen'in başlatılmasına ve bir podcast oynatmaya başlamasına neden olur. Ön planda Dinlemiş olabilirim, ancak oynat'ı tıklatmak Müzik çaların bir çalma listesinden çalmaya başlamasına neden olur. Diğer durumlarda, oynat düğmesi beklendiği gibi davranacak ve ön plandaki uygulamanın oynatılmasına neden olacaktır.

Bu düğmeye basıldığında hangi uygulamanın etkili olması gerektiğini belirtebileceğim herhangi bir yol var mı (cihazımı köklendirme dışında)?


Birkaç başka uygulamayla oynadım. DoubleTwist'in uygulamayı kulaklık kontrolleri için varsayılan alıcı olarak ayarlama ayarına sahip olduğunu fark ettim, ancak işe yaramıyor gibi görünüyor. Aynısı Küplü (3) için de geçerlidir. Bu sadece bozuk bir özellik mi, yoksa bulamadığım gizli bir ayar var mı?
JadeMason

Droid'imdeki Sony MW600 kulaklıkla benzer bir deneyim yaşadım; Bu FroYo'nun bluetooth düğmelerini nasıl ele aldığıyla ilgili bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Benim Droid Biyonik çalışan Gingerbread çok daha iyi görünüyor (bazen hiçbir uygulama oynamak için yanıt verir).
TomG

Yanıtlar:


1

Normalde geliştirici hangi düğmenin hangi eylemi yapacağını ayarlayabilir. Yani uygulamadan uygulamaya farklıdır.
Tek yol, üzgünüm, köklendirme ve kulaklık düğmelerini yeniden.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.