Android telefonu çocuk korumalı mı?


12

Bir Android telefonu çocuklara yönelik "yalnızca ebeveynleri ara" haline getiren bir yol (bir uygulama veya özel bir başlatıcı, talimatlar içeren bir dizi uygulama) var mı?

İşte temel gereksinimlerim (ve madde işaretleri olarak düşündüğüm bazı olası uygulama fikirleri):

 1. Telefonun ana amacı ebeveynlerle iletişim kurmak için acil bir yol olarak hizmet etmektir ...

  Evet, LG Milo gibi özel çocuk korumalı telefonlar olduğunu biliyorum - "Kilidi açılmadığında" bir Android telefonu aynı işlevselliğe dönüştürmekle ilgileniyorum.

 2. "Kilitlendiğinde", bir çocuğun yapabilmesi gereken tek şey önceden tanımlanmış birkaç telefon numarasından birini aramak olacaktır.

  • Numara çevirici uygulamasında #s beyaz listeye ekleme (beyaz olmayanlar için şifre gerektirir)

  • ya da, sadece "annemi ara" vb. olan özel bir çeviriciye sahip olmak, belirli telefon numaralarını çevirmenin bir yolu yoktur; ve Android çevirici uygulamasına erişimi ayarlama (2. maddeye bakın)

 3. "Kilitli" olduğunda, beyaz listeye eklenmemiş TÜM uygulamalara erişim kısıtlanır

  • Beyaz listede bulunmayan TÜM uygulamaları şifre korumalı (elbette Play Store ve tarayıcı dahil).

  • Veya, beyaz listedeki #s ve uygulamaları aramak için bir widget'tan başka bir şey olmayan özel Başlatıcı.

  • Veya, itme gelmeye başlarsa, SADECE telefon işlevselliğinin beyaz listeye alınmasıyla, başka hiçbir uygulamanın bunu çalıştıramaması için iyiyim.

 4. Daha az önemlisi, telefonun yeniden yıkanması / yeniden yüklenmesi gerekmeden tam Android işlevselliğine izin vermek için, belki de "üst" şifre ile "kilidi" açılabiliyorsa, olması güzel ...

 5. Bunun dahi-çocuk kanıtı olması gerekmez. Örneğin, kilidini açmanın yolu Kurtarma modunu yeniden başlatmak ve başlatmaksa, bu benim için yeterince güvenlidir. Kilitlenmenin amacı çoğunlukla kazara kötü kullanımı azaltmaktır; ve telefonun okulda tasarlanmadığı şeyleri yapmaya ayartma (IOW, acil durum irtibat yöntemi); Eğer bir çocuk kilitlemeyi atlayacak kadar zekiyse, bu dünyanın sonu değildir.

Bunu yapmak için gerekenlere göre, bir süreç olarak yanıp sönme konusunda biraz rahatım (ancak bariz nedenlerden dolayı rastgele istikrarlı bir ROM'u yanıp sönmekten daha az rahat); genel Unix commmand hattı ile çok rahat; kabuk, Perl ve C programlama; ancak Java veya Android geliştirme değil. Aslında, gerçek bir Android programı yazmak zorunda olmadığım sürece gökyüzü teknik olarak sınır


2 olası soruyu tahmin etmek için: (1) Android sürümü ve telefon modeli önemli değil - eğer tavsiye yalnızca belirli bir sürüm / model için geçerliyse, Verizon'un taşıdığı sürece bunu almaya hazırım
DVK

5
Ana amaç ebeveynleri aramaksa, bir akıllı telefonun aşırı dolu olduğunu düşünmüyor musunuz? Çocuğun hareket halindeyken bir bilgisayar olmasını istediğiniz durumları hayal edebiliyorum, ancak sadece telefon işlevselliğine sahip olduğunuzdan, bir dumbphone daha uygun olabilir. Ayrıca, daha uzun pil ömürleri nedeniyle daha güvenilirdirler.
Erik

1
Ayrıca, bir çocuğun teknik olarak başlangıçtan itibaren kısıtlanmış genel amaçlı bilgisayarlara alışması fikrinden de hoşlanmıyorum.
Erik

3
@Erik - bugünlerde akıllı telefonların maliyeti göz önüne alındığında, VE Verizon'un aptal bir telefonun hat maliyetini 10 dolardan 30 dolara (bir akıllı telefon için 40 dolara) yükselttiği gerçeği, aptal bir telefon almak gibi görünüyor ... buna cüret ediyorum. .. aptal :)
DVK

1
Ayrıca, klasik telefonlarda oyunları vb.
Kilitleyemezsiniz

Yanıtlar:


9
 1. Fixed Dialing NumbersÖzelliğini etkinleştirin Call Settings(ve izin vermek için buraya numara ekleyin). Operatörünüzle iletişim kurmanız gerekebilir. Bu, klasik Nokia telefonları tarafından bile desteklenir, bu nedenle tüm ROM'lar desteklemelidir.

 2. Kiosk cihazı kilitler ve yalnızca Kiosk ModundaPhone/Dialer uygulamaya izin verir . Kiosk Modu için Play Store'da "Kiosk" ifadesini aramayı deneyin. SureLock Kiosk Lockdown uygulaması bana harika görünüyor.

Kiosk Modunda telefon dışındaki çocuk uygulamalarına izin vermeyi unutmayın. Mutlu Ebeveynlik!


"Kiosk Modunda telefon dışındaki çocuk uygulamalarına izin vermeyi unutmayın." - mod, acil durumlarda (ve bilgim dahilinde) okulda kullanılmak üzere olduğu için, okulda uygulama oynamanız gerekmez - kurallar değişebilir), diğer uygulamalar tavsiye edilmeyebilir. Yine de araştıracağım
DVK

1
@DVK Bu cümleyi cevaptan hariç tutabilirsiniz .. Umarım, çözümün zorunlu olarak kabul etmiyorsunuzdur .. :-)
Android Quesito

Yazılımımızı önerdiğiniz için Sachin'e teşekkür ederiz. SureLock'taki "Kiosk" ayarlarını bir ayar dosyasını barındırarak uzaktan da kontrol edebileceğinizi eklemek istiyorum.
PC.

@PC Lütfen kişilere premium sürüm sağlayabilir misiniz? Bu soruda da görebileceğiniz gibi, sorun sadece işletmelerle sınırlı değil.
Android Quesito

1
yakında tüketiciler / bireyler için yeni bir sürüm sunulacaktır. Ebeveynler ve çocuklar gibi birden fazla kullanıcının aynı tableti veya telefonu paylaşmasına ancak farklı izinlere ve izin verilen uygulamalara
PC)

2

Google, çocuğun cihazında bazı kısıtlamalara izin veren Family Link'e sahiptir.

 • Uygulamaları onayla / reddet
 • Ekran süresi sınırları
 • Konum - çocuğun cihazını bul

Özelliklerin tam listesi burada: https://support.google.com/families/answer/7158477

Birkaç sınır:

 • 13 yaşındaki çocuk hesabı Family Link'ten ayrılmayı seçebilir
 • Web sitesi filtreleme, Google'ın Güvenli Arama ve ilgili filtreleme araçlarıyla sınırlıdır.
 • Reklamları görmeye devam edecek

Google Family Link SSS

Ebeveynler, Google Family Link SSS'yi incelemeli ve hangi veri toplamanın kabul edilebilir olduğunu görmelidir .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.