Google Latitude'a alternatif misiniz?


9

Başlığın dediği gibi, Google’ın nerede olduğumu bilmesine izin vermeden konumumu gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla paylaşmanın kolay bir yolu var mı?


4
Eğer "olmadan demek etmeyin siz nerede olduğunu Google bilir bilerek"? (sadece gizlilik kompleksine ekleyerek)
Saxtus

Doğru tespit. Bununla ilgili olarak - "Kablosuz ağları kullan" seçeneği, GPS kullanımı olmadan çok fazla konum farkındalığı sağlar, ancak Google'ın (anonimleştirilmiş) konum verisi topluluğuna onay verilmesini gerektirir. Kablosuz ağlar seçeneği olmadan konumunuzu izlemek için GPS'i sürekli olarak kullanacaksınız. Bunu azaltmaya yardımcı olmak için birçok kural tabanlı GPS tetikleyicisinden birine bakabilirsiniz - baz istasyonu veya yakındaki wifi ağlarına dayalı olarak GPS'yi açın veya kapatın. Bunun için Tasker veya Locale gibi birkaç uygulama var.
Saiboogu

Bunu bir veri planı olmadan nasıl yapacağımı gerçekten bilmek istiyorum. Enlem ve boylamımla bir Google Haritalar bağlantısıyla yanıt veren bir SMS otomatik yanıtlayıcı mı?
endolith

@endolith - Sanırım Inserty gibi bir şey istiyorsun appbrain.com/app/inserty-(free)/…
Nate Parsons

Tasker ile nasıl yapılacağını anladım, böylece telefonum otomatik olarak belirli anahtar kelimelerle SMS mesajlarına cevap veriyor ve kişiye bir google harita bağlantısı ve hızımı gönderiyor.
endolit

Yanıtlar:2

Glympse iyi bir alternatif gibi görünüyor. Sadece kiminle ve ne kadar süreyle paylaşmak istediğinizi seçin ve sizi telefonlarında veya bilgisayarlarında takip edebilirler (ve Glympse'nin yüklü olması gerekmez).

QR kod


Glympse kullandım ve çalışma şeklini beğendim. Kullanmak için bir hesap gerektirmez. Sizi izlemek istediğiniz kişilere gönderdiğiniz benzersiz bir URL oluşturur. Birinin sizi ne kadar süre izleyebileceğini belirleyebilirsiniz. "Glympse" yapan şirketin büyük $$ için bazı şirketler tarafından satın alınacağına inanmalıyım.
webworm

Glympse iyi görünüyor, ancak konumunuzu birisiyle paylaşabileceğiniz en uzun süre 4 saat. Latitude değişimi yok.
OneWorld
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.