Yeterli depolama alanım olduğunda neden uygulamaları yükleyemiyorum?


21

"Dahili Telefon Depolama" altındaki "Ayarlar"> "SD kart ve telefon depolama ayarları" altında, "Mevcut Alan" ı 13.78 MB olarak listelemektedir. 2,38 MB olan bir uygulamayı yüklemeye çalışıyorum. Neden "Yetersiz depolama alanı var" hata mesajını alıyorum? Açıkça yeterince boşluğa sahibim.

İlgiliyse, telefonum LG Optimus V'dir.Bu hatadan kurtulmak için dahili depolamada en az 25 MB boş alan gerekir (bkz. "Yetersiz bellek için etiket-wiki).
Izzy

En az 25MB, @Izzy? Öyleyse, neden yüzlerce ücretsiz MB ile benzer şikayetleri olan birçok insan var?
Rodrigo,

@Rodrigo tarihe bakın ve belirtilen yetersiz hafıza etiketi-wiki bağlantısını izleyin . Aslında, hangisi önce isabet ederse, "25 MB veya% 10 depolama alanı" dır. Bu nedenle, örneğin 10 GB dahili depolama alanıyla, 1 GB’ın altına düşerse hemen size zarar verir. Çılgın, ama olan bu.
Izzy

Yani tamamen kötülük ettiler, öyle mi? Çünkü KESİNLİKLE HİÇBİR DUYGUSUZ yapar!
Rodrigo

Yanıtlar:


6

Android cihazlarda bağımsız olarak doldurulan birkaç farklı saklama kovası vardır, bunlardan herhangi biri "yetersiz depolama" hatasına neden olabilir. Bu soru: Neden bir .apk adb ile yüklerken "yetersiz depolama" yanlış bildiriliyor? detayları ve seçenekleri en iyi şekilde ele alıyor gibi görünüyor.


Ben zaten bu bağlantıda belirtilen şeyleri yapıyorum. Köklenme denemediğim tek seçenek. Ama garantimi geçersiz kılmak istemiyorum ...
jumpnett

Böylece, kullanmadığım veya onsuz yaşayamayacağım tüm uygulamaları kaldırdım ve SD kartımda olsalar bile, şimdi 52.7 MB alanım var. Ne verir?
jumpnett

1
sd özelliğine gitme özelliği davranışları bırakıyor, siz bunu uygulamanın genel görünümünde hareket ederken ayarlarında görebilirsiniz. Artı: Bence Android biraz boş alan ayırır, böylece güncelleme yapabilirsin. En büyük uygulama bu hesaplama için sayar.
ce4

3
Bir uygulamayı sd kartına taşımak yalnızca apk hareket ettirir. Uygulamanın tüm verileri hala / data / data içine giriyor. Bu konum veya hatta / önbellek, muhtemelen düşük depolama iletisinin nedenlerinden biri. Bunlar uygulama yükleme yeri / veri / uygulamadan daha hızlı doldurma eğilimindedir. Özellikle twitter, facebook ve google + gibi uygulamalarla. / Data / data klasörüne çok fazla veri yazma eğilimindedirler.
Ryan Conrad

3

Ben de aynı sorunu yaşadım ....

Tüm güncellemeleri kaldırmayı denedim, uygulamaları silmeyi denedim, gmail'i, gtalk'i vb. Kapattım.

Tüm bunlardan önce denemeniz gereken şey, Medya arka plan verilerinin kapalı olmadığını onaylamaktır. İndirme Yöneticisi, Media'nın bir bileşenidir.

Ayarlar> Kullanım> Medya, Medya'nın işaretli olmadığından emin olun. Ayarlara bakarken bunu işaretledim ... ve 3 hafta boyunca neden 3g / 4g ile uygulamaları indiremediğimi çözemedim.


Ayarlar altında 'Kullanım' seçeneğim yok.
jumpnett
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.