Kök erişimi olmadan WiFi internet paylaşımını etkinleştirmenin bir yolu var mı?


17

Kök erişimi olmadan WiFi tethering için bir yol var mı?

Froyo'dan önce demek istiyorum.

HTC Hero 2.1'im var ve açıkçası, güvenlik nedeniyle kök salmak istemiyorum.


Köklenmemek için herhangi bir güvenlik sebebi olup olmadığını düşünmek isteyen var mı?
MGOwen

Yanıtlar:


8

Wifi tethering olmadan kök 2.2 (önce) yapmak için herhangi bir yol bilmiyorum. Şunları yapabilirsiniz, ancak, kullanım bluetooth veya bir USB kablosu pdanet yok değil kök gerektirir.


Bluethooth'um yok (ve bunu da istemiyorum). Ne yazık ki, USB kablosu yıpranıyor.
Quandary

mikro USB kabloları satın almak ucuz: amazon.com/s/…
SAGExSDX

Evet, görüyorsunuz, burada İsviçre'de alabileceğiniz en ucuz USB kablosu 10 $. Amazon'da 1 - 2 $ karşılığında satın alabilirsiniz (ve 5 $ için teslim edilirken), 60 $ gümrük işlem ücretine dikkat ediyorum. Ve bunun dışında, kabloyu bağlamak ve çıkarmak (ve yanınızda getirmek) son derece sinir bozucu.
Quandary

Güncelleme: Sürücüyü kendim yamalayarak Dizüstü Bilgisayarımda Bluetooth var. Ancak kalitesi kötü. PDAnet Bluetooth, USB bağlantısından çok daha hızlı bağlanır, ancak sık sık kesilir.
Quandary

@Bryan Denny: Maalesef bir çözüm değil, çünkü artık windows makinesinde yönetici erişimim yok (şirket dizüstü bilgisayarı).
Quandary

4

İşte nihai cevap:

İlk olarak, telefonunuza Android pazarından bir terminal emülatörü yükleyin, ardından çalıştırın

cat /proc/cpuinfo


size telefonunuzun ayrıntılı işlemci bilgilerini gösterecektir (benim durumumda ARM5).

Daha sonra, telefonunuz için yerel kodu derlemek için Linux kutunuza bir ARM5 çapraz derleyici ortamı yüklemeniz gerekir (Windows / Mac ucube iseniz ve Linux kutunuz yoksa Ubuntu ve VirtualBox'ı indirin).

Bunu TELEFONUNUZDA bir ayrıcalık yükselme saldırısı başlatabilmek için yaparsınız.

Bu nedenle, ARM5 (HTC Hero mikroişlemcisi) için bir ayrıcalık yükselme saldırısını çapraz derlemeniz gerekiyor. Bunun için, Suse Linux Berlin'den Sebastian Krahmer tarafından yapılan (yalnızca ikili dosyada), burada tersine mühendislik yapılmış RageAgainstTheCage saldırısını kullanın:
http://pastebin.com/fXsGij3N

Önceden derlenmiş bir sürümü burada bulabilirsiniz http://cmw.22aaf3.com /common/rageagainstthecage-arm5.zip

Android SDK başlangıç ​​kitini Google'dan indirin.
Uygun Android Platform SDK'sını yükleyin (sürüm 2.1 benim için).
http://developer.android.com/sdk/index.html

Ardından, süper kullanıcı (su) paketini indirin:
http://cmw.22aaf3.com/common/su-2.3.6.2-efgh.zip

Hepsini, süper kullanıcı paketi, su programı ve RageAgainstTheCage adb ile aynı klasöre koyun (Android SDK'dan android telefonunuza bağlanmak için bir program). USB Hata Ayıklamayı ve internet paylaşımını değiştirmeyi etkinleştirmelisiniz.

Daha sonra, rageagainstthecage.bin dosyasını telefonunuzdaki klasöre / veri / local / tmp'ye iletirsiniz (başlangıçta, normal kullanıcı olarak yalnızca sdcard ve temp klasörüne yazma erişiminiz vardır, ancak bu yeterlidir)

adb push rageagainstthecage.bin /data/local/tmp/

Sonra telefonunuzda bir kabuk başlatın:

adb shell

Ve rageagainstthecage.bin üzerindeki sahipliğini herkese değiştirin

chmod 755 /data/local/tmp/rageagainstthecage.bin

Ardından, normal kullanıcı olarak telefonunuzdaki rageagainstthage'e başlarsınız

/data/local/tmp/rageagainstthecage

İstismar bittiğinde, adb bağlantınız sona ermelidir.

Yazmazsa

exit
adb kill-server
adb start-server

Şimdi telefonunuza tekrar bağlanın:

adb shell

ADB kabuğu artık artan ayrıcalıklarla (kök) çalışır. Şimdi, sistem bölümüne yazabilmek için dosya sistemini yeniden takın.

mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
exit

Şimdi telefonunuza su ve süper kullanıcıyı itin (unutmayın, şimdi yazma erişiminiz var)

adb push su /system/xbin/
adb push Superuser.apk /system/app/

Ve sonra su üzerindeki sahipliği herkese değiştir

adb shell chmod 4755 /system/xbin/su

Ardından, telefonunuzu rootlamanızı gerektiren tüm ücretsiz tether uygulamalarından birini indirin ve yükleyin. Süper kullanıcıyı başlat.

Şimdi urgan uygulamanızı başlatın. Bu uygulama kök erişimine izin vermek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere görünür. Evet deyin ve hatırlamayı kontrol edin.

Şimdi telefonunuzu değiştirin ve yeniden başlatın. Yeniden başlatıldığında, her şey normale döndü, artık kök ayrıcalıkları yok. Ama su hala orada ve herkes için çalıştırılabilir. Yani, giriş yaptığınızda, wifi tether uygulamasını başlatın. Süper kullanıcı uygulamasında hatırla seçeneğini işaretlediğinizden, bu uygulamayı kök olarak değiştirmek için su kullanacak, bu da artık kök ayrıcalıklarına sahip tether uygulamasıyla şimdi iyi çalışacağı anlamına geliyor :)

Daha sonra, Linux kutunuzla yepyeni bağlantı kurun Android WIFI hotspot çalışıyor. Çalıştığından emin olduktan sonra, etkin nokta için erişim kısıtlamaları koymayı unutmayın.

BTW, tersine mühendislik için bazı apk paketlerini dışa aktarmak için artan ayrıcalıklarınızı kullanırsanız, android'in cp komutundan yoksun olduğunu göreceksiniz.

Bunun yerine cat (copy-cat) kullanarak bu kısıtlamayı aşabilirsiniz:

cat /data/app/superuser.apk >> /sdcard/Downloads/superuser.apk 

;-)


3

Samsung galaxy s (android 2.1) cihazım en başından itibaren bir tethering seçeneğine sahipti. Ayarlar-> wifi-Mobil AP ve ben sadece çalışması için bir onay kutusunu kontrol etmek zorunda kaldı. Ve gerçekten harika çalışıyor. (burada t-mobile / hollanda kilitli değil)

Uygulama adını bulamıyorum.


Bu uygulamaya Android 2.2+ denir.
Quandary

Evet ama sağlayıcı tarafından kilitli ve ayda kilidini açmak için para ödemek zorunda. Sprint ayda 30 dolar istiyor.
Dmitriy Likhten

Ben Sprint kullanıcısı değilim, Orange kullanıcısıyım ;-)) Ama henüz 2.2'im yok.
Quandary

Ne yazık ki, bu ABD'de AT&T üzerinden Samsung Galaxy S Captivate üzerinde çalışmıyor.
Eric Warriner

galaksim s 2.1 ve bu yöntem de benim için çalışıyor
Louis Rhys

2

Kolay tether wifi tethering sağlayan harika bir uygulama. http://www.androidzoom.com/android_applications/communication/easytether-lite_eoqh.html


Ben sadece usb tethering olduğunu düşündüm ...
colithium

@colithium: öyle ...
Quandary

WiFi internet paylaşımından bahsetti.
colithium

@colithium: Ama kesinlikle değil.
Quandary

Bu yüzden ben yorumladı ... Sorgulayan bir wifi tethering çözüm istedi. Easy Tether, yalnızca USB bağlantı noktası çözümüdür. Sorunu bu cevapla ilgili ipuçları. Kafam karıştı
colithium

1

Bu yanıtı beğenmeyeceksiniz, ancak ekstra ücret ödemeye hazırsanız operatörünüz bu hizmeti sağlayabilir. Sprint, Evo pre 2.2'de aylık 30 $ 'lık bir WiFi hotspot özelliği sundu. Çok saçma, evet. Ancak tek seçeneğiniz olabilir.


2.2 değil 2.1 var. Ve evet, gülünç, ama hey, Linux FOSS, sadece kendiniz derleyin ve WiFi şey kilidini açın. Sanırım bu yüzden Motarola önyükleyiciyi dijital olarak imzalar ve Motarola olmayan herhangi bir ROM'un çalışmasını engeller ...
Quandary

Sanýrým xda bunun etrafýnda dolandý. Ancak WiFi internet paylaşımı, Sprint ile 2.1'de mümkün oldu. Sadece net olmak için.
colithium

2.1 olduğundan emin misiniz? Evet ise, ilginç.
Quandary

Pozitif. Eminim 2,1'in lansman sürümü ve kablosuz hotspot özelliği olan basın bültenlerini bulabilirsiniz. Sprint 2.2'nin yerleşik özelliğini devre dışı bıraktı ve yine de bunları elbette ödemenizi istiyor.
colithium

1

Kayıtsız alabilirsiniz, onun çekirdek değiştirmeden / bir rom yanıp söner / warrenty voiding, root erişimi veren bir uygulama, her başlangıçta (otomatik) kullanın ve sonra süper kullanıcı uygulaması olsun. Ardından, root erişimi gerektiren Open Tethering uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu wifi tethering yapmak için SADECE ücretsiz yolu. Aksi takdirde, sprint veya sağlayıcınıza aylık etkinleştirme bağlama ücreti ödeyin.

En Kötü Durum Senaryosu EasyTether uygulamasını kullanarak tether yapabilirsiniz. USB bağlantı noktası üzerinden HTTP istekleri için bir yönlendirme mekanizması oluşturur. Android + bilgisayarda yazılım gerektirir. Onun WiFi Tethering değil, ama onun özgür, köksüz tethering. 3 dolar için pro sürümünü alabilir ve HTTPS de yapabilirsiniz. Hiç yoktan iyidir (ya da ayda 30 dolar --err thats deli--)


Kayıtsız kahramanım üzerinde çalışmaz, kök salmam.
Quandary

Poo! Bazı yapılarda da bu problemim var. En talihsiz. Easy Tether tek çözüm olabilir. USB kablosu ve her iki tarafta da bazı kurulumlar gerekir, ancak hiç yoktan iyidir.
Dmitriy Likhten

0

Kısa cevap, wifi hotspot tethering için kök salmanız veya Sprint'e ayda 30 $ ödemeniz gerekir. Paketi satın almayı düşündüm, ancak yasal bir sebep olmadan zaten hat başına 10 $ ekstra ücret talep ettikleri için buna karşı karar verdim. Benim düşüncem orada tether bekliyoruz ve gerçekten bu konuda hiçbir şey yapamaz, bu yüzden ekstra ücret ve her ay, 10 dolar satır başına hızlı bir şekilde, özellikle de tether umursamıyorum olanlar için planına ekler hiç.


Sprint sağlayıcım olsa bile (Avrupa'da değilim) bunu ödemem.
Sayısal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.