Bluetooth'u sürekli açık tutmak pilimi çok hızlı boşaltır mı?


14

Bluetooth'un her zaman kullanılabilir olmasını gerektiren bir uygulama yapmayı düşünüyorum. Ancak, bu pil şarj ömrünü önemli ölçüde azaltırsa, bu bir tür şov tıpasıdır. Birisi bana pil üzerinde ne kadar boşaltma sabit Bluetooth kullanımı koyacağına dair genel bir fikir verebilir mi?


Keşfedilebilirlik kesinlikle pil açısından Bluetooth'ta katil.
t0mm13b

Yanıtlar:


13

Ne boşalır ... özelim. Motorola Droid tabanlı bazı veri örnekleri:

+--------------------+----------+
| Mode        | Energy  |
+--------------------+----------+
| Bluetooth receive | 751 mW  |
| Bluetooth send   | 487 mW  |
| Bluetooth standby |  2,8 mW |
+--------------------+----------+

Bu nedenle BT'yi oldukça düzenli kullanırsanız (örneğin, kulaklığınızla hemen bir çağrı alabilmek için), bekleme modunda olması o kadar acı vermez (Karşılaştırma: 2G StandBy 11,6 mW, 3G StandBy 18,3 mW, Wifi StandBy 7,8 mW - ve genellikle yanlış: GPS StandBy 0,4 mW).

Ancak, diğer yandan, BT'yi haftada bir (veya daha az) kullanırsanız - heck, bunu manuel olarak etkinleştirebilirsiniz, yeterli "geçiş anahtarları" ve widget'lar vardır.


2
@SachinShekhar Tüm listeyle ilgileniyorsanız: Android cihazımda pil ömrünü artırmak için ne yapabilirim?
Izzy

Bu verileri nasıl aldınız?
Snekse

@Snekse öğrenmek için önceki yorumumdaki bağlantıyı takip edin :)
Izzy

7

Bluetooth'un sürekli kullanımı, pili tükettiği bile bilinse, bataryayı oldukça önemli ölçüde boşaltır.


5
Kesinlikle kapalı olduğundan daha hızlı boşaltır. Ancak, telefona bağlı olarak ne kadar hızlı değişeceği.
BBlake

5

Gerçekten Bluetooth'u ne için kullandığınıza bağlı. OpenWatch kullanarak telefonumla senkronize ettiğim bir Bluetooth saatim ( MBW-150 ) var ve pil ömrünü minimum düzeyde etkiliyor. Tek yaptığı, telefonun saatini saatimle senkronize etmek, belirli bildirimler / aramalarda titretmek ve müzik çalarımın kontrolünü (çal / durdur / sonraki / önceki / ses seviyesi) kontrol etmektir. Bu yüzden aslında Bluetooth'u her zaman açtım ve gerçekten bir pil sorunu görmedim.


2

Samsung Galaxy S (Canlı) modelim var:

 • Bluetooth ve Senkronizasyon açıkken, ancak Bluetooth bağlı değilken, yatmadan önce% 45'ten fazla pil alsam iyi olur, yoksa telefonum sabah ölür.

 • Bluetooth ve Senkronizasyon kapalıyken gece boyunca yalnızca% 1-2 pil kullanıyorum.

Bluetooth'un ne kadarı ve Sync'in ne kadar olduğunu bilmiyorum. Ama kombinasyon kesinlikle telefonumdan saçmalýđý tekmeliyor.


1

Şahsen son zamanlarda arama yapmak için kablosuz bir kulaklık aldım ve bazen kulaklıklarımı kapatıyorum ama telefonumdaki bluetooth'umu kapatmayı unutuyorum. Genellikle yatağa gping ve% 50 bırakmadan önce telefonumu şarj ediyorum çünkü bu bir sorun olarak bulundu. Beni gece boyunca sürmeden önce ama son zamanlarda yüzde sıfır pil uyanıyorum ... bu yüzden kişisel olarak bluetooth açık bırakmanızı tavsiye etmiyorum ... artı benim için şarj ederken telefonumun aşırı ısınmasına neden oluyor.


Bu tam olarak bilmek istediğim veri tarzı, ama bu şaşırtıcı derecede yüksek bir drenaj. Gerçek bilmek istediğim şey, ama umarım mevcut gerçek bundan daha iyidir! Hangi Android sürümünü yüklediğinizi biliyor musunuz; telefonunuzun ne tür bir Bluetooth donanımı kullandığını; ve herhangi bir Bluetooth cihazına bağlanıp bağlanmadığını?
naki

1

Aşağıda Techrepublic'den bir makale var. Burada çok fazla anekdot "evet" var, ama çok az bilimsel yanıt var. Sabit veri kullanarak gerçek analiz yanıtlarına bakarsanız, bluetooth'un pil üzerinde çok az etkisi olduğunu göreceksiniz. Telefonumda bluetooth'u asla kapatmam ve bluetooth kullanan çeşitli uygulamalara sahip değilim ve pilimin tüm gün dayanmadığı tek şey, bir veya iki oyun oynadığım zamandır.

Mobil cihaz pilleri hakkında 10 yaygın yanlış anlama


0

Bluetooth'u açmış olsam da hiç kullanmasam da Galaxy S3'ümde, kapalı olsa bile pilimi% 30 daha hızlı tüketiyor!


1
Merhaba ve Android Meraklılarına hoş geldiniz Lance! :) Cevabınız geçerli olsa da, deneyimlerinizden bazı veriler sağlayabilirseniz harika olurdu (eğer biraz zamanınız varsa, Bluetooth kapalı / açık ile çoklu çalışmalarda pil ömrü ekran görüntüsünü görüntüleyebilirsiniz) :)
benjamin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.