Telefonumu kaybettim ama IMEI'yi bulmam gerekiyor. Hangi yerlere bakabilirim?


11

Bir Nexus S vardı ama kaybettim ya da çalındı. IMEI bulmam gerek. Benim de kutum ya da belgelerim yok.

Telefonla çekilen fotoğraflardan exif verilerini kontrol ettim.

IMEI için başka hangi potansiyel kaynaklar var?


1
Hiç kağıdınız yoksa SOL'sunuz. Ayrıca, size ait olduğuna dair herhangi bir kanıt olmadan, eğer bulunursa kimse size geri vermeyecektir.
RR

Olduğu gibi onu bulmak için nedenlerim onu ​​geri almak değil. Garip şey, kaybettiğim gün google play'deki cihaz listemin artık göstermediğidir. Google bunun mümkün olmadığını ve cihazların cihaz listenizden kaldırılamayacağını iddia ediyor. Başka bir hesap kullanmadım ve oyun mağazasından da alışveriş yaptım, bu yüzden hayal etmedim. Hatta o hesaptan uygulamaları uzaktan yükledim. Google, daha fazla araştırma yapabilmeleri için IMEI'ye ihtiyacım olduğunu söylüyor.
Johnny

Facebook'unuz olsaydı, belki biliyorlar mı? Birçok uygulama bunu diğer bilgilerinizle birlikte aktarır, belki de şanslısınız. nytimes.com/2012/02/06/technology/… Bazı küçük geliştiriciler gerçekten yardımcı olabilir.
ce4

Facebook verilerini şimdi almak daha zor. europe-v-facebook.org/EN/Get_your_Data_/get_your_data_.html
Johnny

Yanıtlar:


19

Anladım!

Google Hesap Özeti'nize şarkı söyleyin . Burada başlıklı bölüme ilerleyin Android devices. Hesabınızla ilişkili tüm cihazların bir listesini görürsünüz. Aradığınızı seçin ve genişletme okunu tıklayın. Bu, IMEI'nizi ve son görülme zamanını içeren güzel bir metin bloğu getirecektir.

Ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü


1
+1 Güzel olanı, "Bu cihaz hakkında daha fazla veri depolanmış" hakkında bilmiyordum! Ps: Bir yıl öncesine ait günlük bilgileri var!
Zuul

2

Telefonunuz hala sözleşmedeyse, taşıyıcıyla iletişime geçebilirsiniz, belki size yardımcı olacaktır. Ancak, telefonun sahibi olduğunuzu gösteren doğru bir kanıt olmadan, yararlı bir şey yapabildiklerinden şüpheliyim.

Yani ilk şey sahibi olduğunuzu kanıtlamak için biraz kağıt veya makbuz bulabilirseniz denemektir.


operatörünüz, sözleşme kapsamında olmasa bile size telefonun IMEI'sini verebilmelidir. Cihaz ağındaysa, IMEI'yi biliyorlar. Bu, onu geri almaya yardımcı olmayacak, ancak belirtildiği gibi, IMEI'yi alacaktır.
Ryan Conrad

@RyanConrad evet, taşıyıcı, altyapılarını kullanan tüm cihazların kaydını tutacaktır, ancak onları ikna edemediğiniz sürece sadece size
vermeyebilirler

+1 Taşıyıcımın çevrimiçi faturalandırma web sitesi ve kağıt faturaları, hesabımdaki tüm telefonların hem modelini hem de IMEI'sini listeler (ve web sitesi, hesapta sahip olduğum tüm telefonları gösterir).
GAThrawn

1

Size B koordinatlarını geri göndermek için B Planı'nı kullanmayı ve uzaktan yüklemeyi düşünmediniz . Hatta My Droid'i Bulun , yakında olup olmadığını öğrenmek için başka bir seçenektir.

Bütün bunlar bir kumar - yeterli ücret var mıydı? wifi var mıydı? Ayrıca, bu yazılımı ne kadar erken uygularsanız, o kadar iyi sonuç elde edilir, dakikalar sayıldıkça, geri alma şansınız da azalır.


2
Dürüst olmak gerekirse, plan-b gibi tüm bu uygulamalar droidimi buluyor ve çalıntı bir cihaz bulmanıza yardımcı olacak herhangi bir şey işe yaramaz. Birinin telefonunu çalacak olsaydım, cihazı tuttuktan sonra yapacağım ilk şey pili çıkarmak olurdu. Sonra bir kez "güvenli ev" var, ben sim çıkarmak, pili koymak, kurtarma moduna önyükleme ve temiz silin. Eğer (sadece sdcard değil) cihazda bilgi umursamış, ben sim olmadan önyükleme ve herhangi bir uygulama kaldırmak, vb. Ben olsa benim noktaya olsun düşünüyorum ...
Ryan Conrad

1
@RyanConrad bazı hırsızların ne kadar kalın olabileceğine oldukça şaşıracağınız için bu tartışmaya girmiyor ... hırsızların yeniden başlatma, cwm, kurtarma, vb. onun içi ....;)
t0mm13b

1
Ah, ben de tartışmaya göndermiyordum. ama siz cihazın veri değil değerin olduğuna dikkat çekersiniz, bu yüzden bir hırsız onu nasıl sileceğini bilmelidir (iyi, sanırım). Ve eğer durum buysa, kolaylaştırır, çünkü silme en kısa sürede yapılacaktır. Cwm'ye, hatta bir cihazı silmek için bir kurtarma işlemine ihtiyacınız yoktur, doğrudan cihaz ayarlarında yapılabilir.
Ryan Conrad

1
@RyanConrad cevabımın cevabında söylediklerinizi, birisinin telefonunu çalsaydınız ne yapacağınızı buluyorsunuz, orada kendinizden bahsediyorsunuz! Bilgiye sahipsiniz, bir hırsız bu bilgiye sahip olmaz! Yaptığım nokta bu!
t0mm13b

1
@Sachin: Taşıyıcıların önyükleyicinin kilitli olmasını sağlamakta ısrar etmelerinin nedeni budur! Ve hırsız önyükleyicinin kilidini açtığında / kilidini açtığında, bir kilit açıldıktan sonra yeniden başlatıldığında verileri siler ... sadece söylüyorum ...
t0mm13b

1

Aşağıdaki fikri deneyebilirsiniz ama uzun bir atış.

Android için AndroidLost adlı bir uygulama var . Bununla ilgili en iyi bölüm, telefonunuzun durumunu (imei kodu dahil) almak için uzaktan yükleyebilmeniz, kaydedebilmeniz ve ardından sitelerinden bir komut gönderebilmenizdir.

Sitelerinde, uygulamanın nasıl kurulacağı, telefona nasıl komut gönderileceği ve çok daha fazlası için kılavuzlar vardır.

Çalışacak mı emin değilim çünkü uygulama için google'da bir yükleme komutu planlasanız bile, sadece wifi veya ağ açık olduğunda kurulacaktır.

Uzun bir atış dedim, çünkü 2 gün içinde bu telefona sıfırlama, sim değişikliği ve benzeri dahil olmak üzere çok şey olabilirdi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.