Google Navigasyon Canlı Trafiği yolculuk sırasında yeniden yönlendiriyor mu?


11

Bir hedef belirleyip navigasyonu başlattıktan ve yolculuğumdan sonra, yeni bir olay meydana gelir ve rotayı yavaşlatır / engellerse, Google Navigasyon yaklaşmadan önce rotayı güncelleyip otomatik olarak daha hızlı bir alternatif bulabilir mi?

Yanıtlar:


5

Bildiğim kadarıyla ve aynı endişeye sahip testlerime dayanarak, rotayı trafiğe veya başka nedenlere göre güncellemediği sonucuna vardım.

Acele saat koşullarında daha hızlı olduğunu bildiğim alternatif bir rota bile aldım ve navigasyon hala hız sınırları nedeniyle daha hızlı olduğunu düşünerek beni orijinal rotasına geri döndürmeye çalışıyordu.


5

Google bunu otomatik olarak yapmaz, ancak yapmasını isteyebilirsiniz.

Trafik görünümünde, sağ alt köşede bir düğme bulunur (her ikisi de bir hedef iğneye giden 2 ayrı ok (bir kesik çizgili) gibi görünür).

Sırayla, Menü'ye ve ardından Rotalar ve Alternatifler'e basın ; aynı alternatif rotalar düğmesi sağdan ikinci olarak görünecektir.

Ancak, Google Navigasyon size genellikle trafiği önleyen bir rota göstermez. Bu olduğunda, alternatif bir rota sürmeye başlayın ve Google Navigasyon nihayetinde noktaya gelecektir, ancak daha önce çok sayıda "geri dön" uyarısını dinlemek zorunda kalabilirsiniz.


Bununla ilgili ana sorun alternatif rotaları bilmek zorundasınız.
slybloty

Şey ... evet ve hayır. Google trafik önümde kırmızıya döndü ve ben sadece bir sonraki çıkışta indi 2 yol gezileri olmuştur; bir ya da iki mil sonra google trafiği, trafik hırıltısından geçen yeni bir rotaya yapıştı. Ayrıca, google navigasyonun alternatif bir rota bulmanıza yardımcı olabilecek gömülü bir haritaya sahip olduğunu unutmayın, ancak bu, gezgin olarak hareket etmek için bir yoldaşla seyahat ederken en kullanışlıdır. Aksi takdirde, 1'i çekmelisiniz. En önemlisi, google nav bana asla gerçekten kaybolamaz biliyorum şeyler b / c denemek için güven verir.
Gdalya

3

Göre resmi Google blogunda bu yazı, Navigasyon bu özelliği olmalıdır ama slybloty gibi bu olay herhangi bir kanıt fark olmadığını söyledi


1
+1, bağlantı için teşekkürler. Bu sunulmadan Navigasyon ve gerçek zamanlı trafik verileri hem mevcut olduğu Kuzey Amerika ve Avrupa . Gönderideki örnek, Google'ın kalabalık kaynaklı trafik verilerinin hazır olabileceği NY içindir. Belki de bu özelliğin yalnızca etkinleştirildiği veri kalitesi ve miktarı için bir sınır vardır . Zihin: Bir alanın hücre kapsama alanı,
Google'ın

1

Yeni Google Haritalar uygulamasında nihayet bu özelliğe sahibiz. Resmi Google blogundaki bu yayından :

Gelişmiş gezinme: Mevcut trafik koşullarına ek olarak, trafikte gezinmenize yardımcı olacak iki yeni özellik ekledik. Artık olay ayrıntılarını görmek için tıklayabileceğiniz sorun raporlarını görebilirsiniz. Yoldayken, daha iyi bir rota olduğunda Google Haritalar sizi uyaracak ve sizi hedefinize daha hızlı yönlendirecektir. Bu özellik yalnızca Android'de kullanılabilir ve yakında iOS'a gelecek.

Gönderen http://productforums.google.com/forum/#!msg/maps/hL8UXVgRMcE/6PfnMZP8tIQJ

"Gezinme" modundayken, alt kısımda hedefinize kalan süreyi tahmin eden bir durum çubuğu görürsünüz. Kalan süre metni trafik durumuna göre renk değiştirir. Renkler eski renkli trafik ışığı noktasına karşılık gelir. Kelimeler kırmızı ise, rotanızda ciddi trafik olduğu anlamına gelir. Sarı, trafiğin yavaşladığı alanları gösterir. Yeşil, beklenen gecikme olmadığını belirtir.


Sonunda bu özellik çok uzun bir süre sonra eklendi.
slybloty
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.