Bozuk ekranlı bir cihazdan verileri (SMS / kişiler) nasıl yedeklerim?


Yanıtlar:


7

Yukarıdaki çözümlerin tümü USB Hata Ayıklamanın açık olmasını gerektirir. Değilse ve Android 4.0 kullanıyorsanız, ekran görüntüsünü almak için güç ve ses kısma düğmelerine aynı anda basabilirsiniz. USB bağlı değilse, SD kartta bir yere yerleştirilecektir (örn. \Pictures\Screenshots). Sonra ekran görüntüsünü görmek için USB'yi bağlayabilir, daha sonra USB Debugging'i etkinleştirmek için kendinize gidene kadar bağlantı kesebilir, daha ileri gidebilirsiniz.

USB Hata Ayıklama etkin olduğunda, hepsi turta kadar kolaydır.

 1. SDK'nın kurulu olması koşuluyla ekran görüntülerini hızlı ve kolay bir şekilde almak, ihtiyaç duyduğunuz seçenekleri ayarlamak ve hatta uygulamaları yüklemek için araçlar klasöründeki ddms.bat dosyasını kullanabilirsiniz.
 2. Klasik yol - adb
 3. Moborobo'yu tam yedekleme yapmanın çok uygun bir yolu olarak buldum

Bunun çok geç olduğunu ve OP'ye pek yardımcı olmadığının farkındayım, ancak umarım benim gibi başka birinin burada veri saklamak için gizlenmesini sağlar.


Ekran görüntüsü fikri mükemmel.
Aaron Gillion

1
Bunu bir Nexus 4'te deniyorum ve düğme kombinasyonu ekran görüntüsünü toplasa da, USB kablosunu daha sonra bağladığımda hiçbir şey olmuyor.
Luís de Sousa

6

Cihazınızda HDMI veya TV çıkışı özelliği var mı? Öyleyse, başka bir görüntüleme cihazına (monitör / TV) bağlayabilir ve eşyalarınızı yedeklemek için uygulamalar yükleyebilirsiniz.

Deneyebileceğiniz bir başka çözüm de adb üzerinden Uzaktan telefon erişimi adlı bir uygulamayı yüklemek ve cihazınızı PC üzerinden kontrol etmektir. Ancak buradaki uygulama, uzaktan erişim için uygulamayı yapılandırmanız gerekiyorsa, ekranınız öldüğünde neler olduğunu göremediğiniz için başınız belaya girer.


2
Sanırım fikriniz, koca htc telefonundaki tüm verileri ölü bir ekranla kaydetti. galaksinin muhtemelen bu özelliği desteklemese bile, onu dışarı attığınız için teşekkür ederiz.
Jessica Brown

@JessicaBrown, hangi prosedüre ve nasıl kısaca yaptığınıza biraz daha fazla ışık tutarsanız, faydalanacağınız için memnun olurum ve dinlenirim.
Narayanan

1
Hala üzerinde çalışıyorum, ancak kısaca telefonu TV'ye HDMI çıkış kablosuyla bağladım, doğru yerdeki siyah ekrana dokunarak USB hata ayıklamasını etkinleştirdim. Sonra telefonu bilgisayara bağladım ve ekranı izlemek için Android Ekran Monitörü'nü ve bilgisayarda klavyeyi / fareyi kullanmak için (yüklü, ama en azından doğru) yan yüklü ShareKM kullanıyorum, böylece uygun uygulamaları yükleyebiliyorum. Telefondaki tüm önemli verileri yedeklemek için
Jessica Brown

+1 "Başka bir ekran cihazına
bağla


5

Bunlar içinde bulunur

/data/data/com.android.providers.telephony/databases/mmssms.db 

ve

/data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts.db

Düzenleme: adb pullÇalışamadım (root gerektirir, root adb pullile nasıl çağırılacağımı hatırlayamıyorum ) ama / sdcard'a kopyalamak için yeni açtım adb shellve cproot olarak kullandım .

Düzen2: Bu konuyu buldum ve dizinleriniz farklı olabilir gibi görünüyor.


adb rootRoot erişimi kazanmak için kullanabilirsiniz . Ancak bu yalnızca köklü telefonlar ve emülatör resimlerle çalışır.
Bob,

Lanet olsun! telefonum köklü değil: / Başka bir seçenek? Kişileri açmak ve kişilerimi SD karta verme niyetini başlatmak için adb kullanabilir miyim?
kn330

adb, ne olursa olsun, Android'in GUI yönlerini denetleme konusunda hiçbir etkiye sahip değildir.
t0mm13b

Galaxy S'niz hangi Android sürümünde çalışıyor? En çok yararlanma kitlerini parçalarını adb aracılığıyla manuel olarak çalıştırmak ve ayrıca kök almak için parçalayabilirsiniz. Bunu aldığınızda Titanyum Yedekleme'yi yüklemek için android screencast'ı uzak bir vnc gibi bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Son çare: hedidall üzerinden bir CWM kurtarma kurun ve tam bir yedekleme yapın. TiBackup o veri çekme özelliğine
CE4

'Adb shell input keyevents xx' yardımı ile kişilerimi SDcard'a dışa aktarmada başarılı oldum. O fscking ekranı tamir edildikten sonra ben yapacağım ilk şey, etmektir kökünü bunu yüklemek android screencast . :)
kn330

4

S3'ümde de aynı problem vardı (bozuk ekran, kilitli telefon, Kies erişmeme izin vermiyor, vb.).

Çözüm: Bir arkadaşınızdan başka bir çalışma S3'ü edinin, her iki telefonun da arkasını çıkarın, bazı vidaları çıkarın, anakartı çıkarın, anakartınızı telefona yerleştirin, açın, yeniden açın, tamamlayın). Verileriniz anakarta kaydedilir, böylece sadece başka bir telefona koyabilir ve oradan yedekleyebilirsiniz.

Sadece youtube'a git ve yaz Galaxy S3 board swap. Çok kolay ve işe yarıyor.


11
"Bir arkadaşımdan başka çalışma S3 alın [ama sen ayrı rip edeceklerini bilmediğinden emin olun]"
kn330

2

Bunun yerine Kies'i kullanmaya alternatif olarak DroidExplorer'ı kullanmayı düşünmediniz mi? Kişileri çekmenize yardımcı olabilir mi?

Kies'i kullanmak oldukça iğrenç olabiliyor ve tam olarak topa vurmuyor ...


DroidExplorer "Köklü android cihazınızı Windows Gezgini'nin sadeliği ile yöneten bir araçtır." Kök erişimim yok ve Linux'tayım (Debian sid amd64)
kn330

Mono yükleyin ve çalıştırın !!
t0mm13b

Mono limanının o kadar uzakta olduğunu bilmiyordum. Ryan, web sitesinde hala bunun için yardım aradığını belirtiyor. DroidExplorer'ı Linux üzerinden Mono, @ t0mm13b ile mi kullanıyorsunuz?
Izzy

1
@Izzy evet, çok nadiren çalışır, çalışır ... Mono'nun Linux'ta ne kadar düşük puan aldığına şaşıracaksınız - kullanılan iffy Win32API olmadığı sürece, aslında Win32 dotnet exe'yi mono altında çalıştırabilirsiniz! :)
t0mm13b

Tamam, bu yüzden en kısa sürede izin verir denemek için göreceğim - geri bildirim için teşekkürler, @ t0mm13b!
Izzy

2

Galaxy S3'ümden kırık bir ekranla bağlantı kurmaya çalışırken de aynı sorunu yaşadım. Çözüm, http://www.fjsoft.at/tr/ adresinden "Telefon Gezgini" adlı bir programdı . Kökünüz, modellenmeniz veya kullanmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. İnternette bulabildiğim her şeyi ve Verizon mağazamdaki insanları denedim, ancak ekranları ve SMS mesajlarını bozuk bir ekrana sahip bir telefondan almak için çalışan bir çözüm bulamadım.


2
Hmmmm ... Ben diğer soruya yayınlanan bu özdeş cevap gördüm Bu uygulama ile bağlı mısınız?
t0mm13b

1
Bunu denedim ama bağlantı işe yaramadı. USB hata ayıklama özelliğini henüz açmamışsanız ve ekran dokunmaya yanıt vermiyorsa, etkileneceksiniz
BT

1

MyPhoneExplorer ve masaüstü arkadaşını kullanmanızı öneririm :

Benim durumumda, telefonda hata ayıklama etkin değildi . TELEFONUN AÇIK VE TAKILAN EMİN OLDUĞUNDAN !!!

Sürücünün yüklendiğinden ve cihazın yöneticisinde cihazın yanında ünlem işareti bulunmadığından emin olmalısınız:

 • Bilgisayarım'a sağ tıklayın
 • Sol tıklama Özellikleri
 • Sol tıklatma Aygıt Yöneticisi

Telefonunuzun yanında ünlem işareti varsa:

 1. Samsung'un web sitesine gidin ve doğru sürücüyü indirin., sprint, Verizon, google vb. için bir tane var ...
 2. İndirilen dosyayı çift tıklatarak sürücüyü yükleyin.
 3. cihaz yöneticisine geri dönün ve cihaza çift tıklayın.
 4. sürücüyü güncelle tıklayın
 5. bilgisayarıma gözat tıklayın
 6. aygıt sürücüleri listesinden seçim yapmama izin ver düğmesini tıklatın
 7. adb arayüzüne tıklayın
 8. en yeni android arayüzüne tıklayın
 9. Sürücü kurulumunu devam ettirmek için ne gerekiyorsa tıklayın.
 10. Tamamlandı diyecek.

MyPhoneExplorer'ı Playstore'dan alın ve kurun (ücretsiz olmasa bile karşılayabiliyorsanız bağış yapmaya değer). Bilgisayarınızda, uygulamanın masaüstü yoldaşını indirip yükleyin .

Bu uygulamadan yardım dosyasını okuyun ve senkronize edin !!! Kullanımı çok kolay.


Not: Bu çözüm bir Windows bilgisayarı gerektirir (benim bildiğim kadarıyla, diğer işletim sistemlerinde masaüstü arkadaşı sürümleri yok). OP için iyi olmalı, Kies'i kullanmak bir Windows makinesini ima ediyor gibi :)
Izzy

Bunun için aşağı oy kullanmıyorum. Arkadaşı olan bu uygulama harika (yıllardır kullanıyordum) ve telefonum kilitliyken ve Kilit Açma Desenini kabul etmiyorken SMS mesajlarımı kaydetmeme yardımcı olan şeydi. Yapmanız gereken bir şey, uygulamayı çalıştırmak için yapmanız gereken "adb shell, start -n com.fjsoft.myphoneexplorer.client / com.fjsoft.myphoneexplorer.client.MainActivity" yapmanızdır. Ardından istemciye PC'den bağlanabilir ve SMS mesajlarınızı yedekleyebilirsiniz.
Igor Čordaš

0

Moborobo ve Mobogenie, her ikisi de yedekleme / güncelleme uygulamaları vb. Gibi harika işler yapıyor (Windows)

Sürücüleri indirme konusunda endişelenmeyin. İkisi de gerekli. İkisi de ücretsiz.

http://moborobo.com/

http://www.mobogenie.com/

Bilginize Moborobo kullanıyorum.


1
Android cihazının ekranı ile etkileşime girmeden kurabilir ve yedekleyebilir misiniz?
Dan Hulme,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.