Sahip olduğum uygulamaların geliştiriciler tarafından pazardan çekildiğini görebilir miyim?


14

Geçen yıl Sound Trends LLC tarafından app grüvtron satın aldı. Muhtemelen daha sonra uygulamayı google play store / market'ten kaldırdılar. Kendi web sitesi bir "android versiyonu satın almak" için kullanılır ama şimdi sadece ios bahseder.

Uygulama artık pazarda arama yapılamaz (ne cihazda ne de web'de). Artık "tüm uygulamalar" / "uygulamalarım" altında göremiyorum (yine ne cihazda ne de web'de). Ben bu app "eksik" olduğunu biliyordu tek nedeni ben sahip hatırladı çünkü oldu.

Google'ı kullanarak https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soundtrends.gruvtron adresine bir forumda eski bir pazar bağlantısı bulabilirim. Bu bağlantı normalde "Üzgünüz, istenen URL msgstr "bu sunucuda bulunamadı".

Ancak, uygulamanın sahibi olan google hesabıma giriş yapmış olursam, uygulamayı (!) Yüklemeyi seçebileceğim bir pazar sayfası alıyorum! Bunu yaptığımda, gerçekten cihazıma gönderiliyor ve 'her şey çalışıyor' (ancak uygulama grafikleri bozuk - ancak bunun burada alakalı olduğunu düşünmüyorum).

Bu endişe vericidir. Açıkçası, "uygulamalarım" dan sessizce kaybolan ~ 100'lerin uygulamalarından kaç tanesinin hiçbir fikrim yok ve bu nedenle, yeniden yüklenecek şeyler için bu listeye göz attığımda dışarıda kalıyorum. Belirli bir uygulamayı hatırlasam bile, yeniden yükleyebilmem için ilgili pazar bağlantısını nasıl bulabilirim?

Yani asıl sorum şu: İnternette veya android cihazda pazardan alınanlar da dahil olmak üzere sahip olduğum tüm uygulamaları listeleyen bir liste var mı ? ve tercihen pazar bağlantıları ile?

Ben google market makbuzları var, ama bu geçmesi gereken bir acı (gerçekten bir "liste" değil) Daha da kötüsü, orada sadece bir şirket adı ve metin uygulaması adı, yani, piyasa bağlantısı görmüyorum. Uygulama kimliğine herhangi bir referans olsaydı (ör. Burada, 'com.soundtrends.gruvtron') En azından pazar URL'sini yeniden inşa edebilirdim.


Düzenleme: birkaç açıklama aşağıdadır:

  1. Tatmin edici bir cevap, satın aldığımları içeren, ancak satın alma tarihinden sonra geliştiriciler tarafından piyasadan çekilen uygulamaların listesini almanın bir yolunu tanımlamalıdır . Liste pazar URL'lerini veya paket adlarını içermelidir.

  2. Satın aldığım uygulamalarımın bunun gerçekleştiğini bildiğim tek kişi (grüvtron) "uygulamalarım" listemde (Menü> Market uygulamasındaki Uygulamalarım) görünmüyor ve bunun, çekilen uygulamalar için kasıtlı bir tasarım olduğunu varsayıyorum ( ama garip bir tasarım seçeneği buluyorum).

  3. Şu anda ICS'deyim, 3.7.13 pazarı ile. Cihaz ASUS transformatör TF101 tablettir.


Evet, neden sorduğunu tam olarak biliyorum. Yalnızca bugün kaldırılan bir kötü amaçlı yazılım uygulamam vardı ve daha fazlası olabilir, ancak bunu izlemenin kolay bir yolu yoktur. İyi iş, ahbap.
warsong

Yanıtlar:


2

Yukarıda listelenen uygulama, "AppBak," android paket yöneticisi sınıfından verilerini alır; root erişiminiz varsa, yalnızca şu anda yüklü olan uygulamaları listeleyen basit bir metin dosyası olan kaynağı (/data/dev/packages.list) görebilirsiniz, ancak aynı alt dizinde aynı dosyanın bir XML dosyası da vardır. adı daha büyüktür: Packages.xml ve kaldırılan paketlerin bile göründüğü yerlerde kalmaya devam eder. Bir zamanlar orada eski bloatware dondurucu uygulamamın kanıtını buldum ve bana iyi bir dünya yapmadı, en azından gece ne kaybolduğunu görmek için kontrol edebileceğim bir kaynak vardı.

Yanıtlayamadığım soru, Market'in bu verileri paket.xml'den silip silemeyeceğidir. Ancak , PackageManager belgelerinin bu sayfada Get_Uninstalled_Packages sabitine sahip olduğuna dikkat çekerim, bu yüzden sanmıyorum.


1
packages.listve packages.xmlaltında /data/system/.
Firelord

0

F- droid'in deposuna baktığımızda, bu uygulama ' AppBak ', SD Kartınızdaki basit bir düz metin dosyasına telefonunuzda yüklü uygulamaların listesini oluşturur.

Hatırlanması gereken en önemli şey, ' paket adı ' bunun en önemli kısmıdır ve geliştiricinin seçiminde ve takdirindedir.

Örneğin, 'denilen bir uygulama filanca ', uygulama çekmecede o göründüğünde, paket adı 'olacağını com.foo.bar.app bunun gibi bundan pazar bağlantısını yeniden oldukça kolay olduğu gelen,':

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foo.bar.app

Yararlı bir araç gibi görünüyor, teşekkürler! Ancak bu size yalnızca cihaza yüklenen uygulamaların paket adını verecektir , değil mi? Buradaki ana sorun, daha önce satın aldığım, ancak şu anda yüklemediğim (ve görünmez oldukları için yükleyemediğim)
paket adlarını bulmaktır

Cihazda yüklü uygulamaları listeler - evet
t0mm13b

Telefonunuzdaki play store uygulamasında görünmeli, sizi yanlış anlamadıysam PC'ye dayalı web'de değil Menü> Uygulamalarım'a dokunun. FWIW, Play Store
sürümüm 3.7.13

Bence piyasadan çekilen uygulamalar için değil. Ben hem kendim ve başka bir çekti başka bir bilmiyorum çünkü, ben söz söz uygulaması ile belirli bir sorun olabilir sanırım. Ayrıca 3.7.13'teyim. "Uygulamalarım" bölümünde pazardan alınan
Rickard Armiento

2
Yukarıda belirtilen bilgilere dayanarak, kendinize URL'leri kontrol eden bir komut dosyası oluşturabilirsiniz (giriş yapmadan). "Kayıp" uygulamalar için, bir "Hata 404" (sayfa bulunamadı) döndürülmelidir.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.